Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka inspiracji. Jak ogarnąć gadzi, być w porządku wobec samca, dzieciaków i przy tym być spelnioną.

 

Przybliżę działalność pań z poniższych materiałów video.

 

P.Davina Ciara wraz z mężem Irkiem prowadzą warsztaty, leczenie "terapeutyczne jedzenie". Uważają, że większość chorób, dolegliwości można wyleczyć odpowiednią dietą. Ale nie o tym

Davina to Miss New York 2009?, była siatkarką, aktorką w USA.

Teraz mieszka pod Wałbrzychem. Za kilka dni urodzi czwarte dziecko. Jej kanał czasem jest zbyt metafizyczny w treściach, ale często w filmach podkreśla, jak ważne jest, aby mąż

- był na pierwszym miejscu w rodzinie;

- miał decydujące zdanie;

- był również kochankiem dla swojej żony i w drugą stronę; żeby relacja nie opierała się wyłącznie na partnerstwie/rodzicielstwie (o tym wspomniała tylko raz w swoich filmach) ?

 

Ponoć bardzo się ogarnęła życiowo (z amerykańskiego lekkoducha i misski na spełnioną matkę, żonę i kogoś, kto chce świadomie przejść przez życie.

 

 

Agnieszka Pieniążek analitycznie podchodzi do tematu wewnętrznych konfliktów kobiet. Podkreśla, że : 

- istnieją różnice w cechach osobowości, psychiki, myślenia przedstawicieli dwóch płci, więc są tzw.różne "języki miłości";

- związek to ciągła nauka, świadoma praca, oczywiście nie można pomijać kwestii pierwotnych;

- szczęście i samopoczucie zależy od nas samych. 

 

P.Agnieszka prowadzi grupy wsparcia i często tłumaczy kobietom jak krowie na rowie dlaczego mają różne wewnętrzne konflikty i sprzeczne zachowania, i co z tym mogą zrobić, przy tym nie rozpieprzając rodziny, swojego otoczenia. Nie mówię tu cwanym, wyrachowanym kalkulowaniu. Po prostu uczy zmiany perspektywy.

Np.zdradzonej żonie wyjaśnia, jakimi narzędziami ma odbudować małżeństwo lub jak zakończyć związek, przy tym nie robiąc krzywdy dzieciom.

 

Przede wszystkim - inną retoryką wyjaśnia to, o czym mówi Marek. Wiadomo, że konkretny, markowy sposób dostarczania wiedzy niestety nie dociera do samic. 

 

 

 

 

Co do roli kochanki - brak rzeczowych źródeł. ???

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.domowezawirowania.pl

 

Chciałabym dla przykładu z wewnętrznej grupy wysłać kilka przykładów (screeny) na czym polega praca p.Agnieszki, ale myślę, że to nieładne postępowanie byłoby. 

 

Dla przykładu :

Samica xyz ma problem w postaci : "mój mąż mnie nie słucha i blablabla".

Na wewnętrznej grupie jest zakaz doslownego radzenia i oceniania drugiej strony! 

Czyli np.rada : "wyzal się przyjaciółce i męża olej, jest to oschły gbur." kończy się banem.

Zadaniem grupy wsparcie jest

- by nauczyć autorkę postu obiektywnie przedstawić fakty/wydarzenia/sytuacje, czyli na powyższym przykładzie:

"Opisz sytuacje, w których mąż dał Ci odczuć!, że Cię nie słucha. Opisuj na razie bez ładunków emocjonalnych, bo już teraz wiemy, że owe zachowania Cię denerwują".

Jesli autorka postu nie umie obiektywnie przedstawić sytuacji, to ciągle dopytujemy.

Nasze główne rady to zmieniaj perspektywę, np."ok, rozumiemy, że w tych okolicznościach mąż daje Ci odczucie olewania tego, co mówisz, ale na serio, zacznijcie od tego, żeby Mąż poszedł do laryngologa. Ty poćwiczyć nad swoją formą przekazywania treści. Czy mówisz zwięźle, już widzimy w poście, że w jednej historii łączysz wiele wątków, tworzysz sporą fabułę w opisie jednego zajścia. Pamiętaj, że niewielu mężczyzn jest w stanie wyłapać, czy zapamiętać tyle szczegółów z opowiadań. Czy przy każdej rozmowie robisz przytyki? Wystarczy, że będziesz dodawać "a Ty i tak mnie nie rozumiesz, bo mnie nie słuchasz". To jest bardzo złe i faktycznie, mąż przestanie Cię słuchać i zacznie omijać.". 

Najczęściej jest brak dobrej, rzeczowej, serdecznej komunikacji. Autorka ma zawsze zadanie : pracować nad własną głową, ma zakończyć mordodarcie do męża i dzieci! Nawet jeśli jest już bliska temu, to ma dzwonić i pisać do wybranych dziewczyn z grupy. Musi zrozumieć dlaczego drze mordkę. 

Ma zadanie "wypełniać kubeczek", czyli zadbać o jakąś przyjemność dla siebie, np.raz w ciągu dnia musi sama, na spokojnie usiąść do kawy/herbaty i np.posłuchać muzyki i takie tam. ??

Musi zrozumieć, że jej dobre samopoczucie sprawi, że dom.odżyje, że dzięki tak naprawdę temu jest w stanie zgrać domowników i stworzyć fajny team.

 

 

Agnieszka wymyśla grupowiczkom wyzwania. Np."Miesiąc pełen miłości" codziennie trzeba zapisać, co mąż/partner dobrego dla nas/domu/dzieci zrobił.

Albo wyzwanie (nie pamiętam jak to się nazywało", które polegało na zadbaniu o siebie, np.iść do fryzjera, regularnie ćwiczyć, zrobić porządek w szafie, zrobić badania. 

 

O seksie raz było wyzwanie, był to chyba "tydzień seksu". Każdego dnia owego tygodnia małżeństwo ma zrobić coś lozkowego, romantycznego. Od przytulania, calowania po szybki numerek. 

Agnieszka mówi, że to jest bardzo ważne, by mieć dobrą częstotliwość seksu. Tłumaczy grupowiczkom : "skoro Ty potrzebujesz przytulania, to mąż też potrzebuje seksu. Ty masz taką najczęstszą formę okazywania miłości, on ma taką. Jeśli nie chcesz się z nim kochać, to znaczy, że coś masz mu za złe; chcesz go ukarać lub oddaliliście się od siebie, wręcz wypadł z Twoich motywacji."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maggienovak Świetne filmiki. Szczególnie opowieści Pani Agnieszki. 

W pierwszym filmiku dała dużo fajnych rad, które w sumie już chyba podświadomie znałam i je praktykuję w swoim związku. Dała mi więc odpowiedz na to, dlaczego mój związek jest udany. :) 

- mamy wspólne zainteresowania (choć F1 wcześniej mnie interesowała, tak jakoś zafascynowało mnie to, że mój w tym siedzi i ogląda i wciągnął mnie w to) 

- codziennie przynajmniej te 5 min ze sobą rozmawiamy i opowiadamy o sobie

- nie robię mu o nic wyrzutów

- upewniam się, czy wszystko między nami jest ok. 

- angażuję się poprzez małe geściki. Ugotowanie ulubionej jego potrawy, kupienie mu dobrego trunku jak jest podenerwowany... etc. 

Kobieta w dużej mierze jest odpowiedzialna za tworzenie przyjemnej atmosfery w domu. Tak jak zostało wspomniane, że to my musimy być czujne i interesować się tym, jak przebiega relacja między nami  a naszymi partnerami i umieć ją sprowadzić na dobry tor, zamiast z marszu obwinić o wszystko partnera. Wszystko da się wyjaśnić ale tylko ze spokojem i w atmosferze miłości. 

 

 

 

Gdy w związku są też już dzieci - należy dawać im dobry przykład poprzez okazywanie przede wszystkim miłości swojemu partnerowi. One to od razu wychwytują. :) 

Świetnie to wszystko wyklarowała! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie

Agnieszka teraz troszeczkę dynamiczniej się wypowiada (w sensie intonacji), przykład wyżej.

Jest bardzo spokojną osobą z natury. Niedawno urodziła trzecie dziecko.

Od ponad roku?prowadzi też grupę wsparcia dla kobiet w b.ujowej sytuacji (kiedyś przytoczylam tu na forum przykład kobiety, którą po porodzie mąż zostawił dla atrakcyjnej kochanki; okazało się, że owego męża małżonka nie pociągała od początku relacji, była dla niego tylko dobrą żoną - przykład mi bardzo bliski).

 

Teraz prowadzi wyzwanie "małżeński team". Codziennie wysyła na emaila wyzwania/zadania. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.