Skocz do zawartości

Kanał "Jak to ogarnąć" i dziwna pomoc rzekomo maltretowanej kobiecie.


Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawialiśmy o tym w innym wątku, bardzo dziwna i podejrzana sprawa, zwłaszcza prowadzący który zbiera pieniądze i daje je zamiast chętnemu do pracy bezdomnemu, to rzekomo maltretowanej matce, która nie ma ani obdukcji (nie pokazali przynajmniej), ani żadnych śladów pobicia.

 

Dziwne, ale może następne odcinki przyniosą jakąś odpowiedź.

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa lekko podejrzana. Tak, mnie to zdziwiło przy pierwszym filmiku. Babka mówi, że ją bił po głowie, przyduszał. Było to przecież klika godzin wcześniej. A na twarzy ani szyi żadnych podejrzanych śladów, siniaków czy zadrapań. Przecież pijany czy naćpany gość, w silnych emocjach bije na oślep, wali nie tylko po głowie,  ale i po twarzy. Mam tylko nadzieję, że pan redaktor ma wyczucie takich spraw i wyczułby ściemę. Zawsze mnie wzrusza czyjaś bezinteresowna ludzka pomoc dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Marek Kotoński napisał:

Rozmawialiśmy o tym w innym wątku, bardzo dziwna i podejrzana sprawa, zwłaszcza prowadzący który zbiera pieniądze i daje je zamiast chętnemu do pracy bezdomnemu

 

Bezdomnemu też pomógł. Wynajął mu mieszkanie(z tego co się orientuje na 3 miesiące z możliwością przedłużenia do 6 miesięcy), dał mu pieniądze na laptopa i jedzenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14:15 mnie rozwaliło. Wystarczy poczytać na forum jak to "Kobietom brakuje możliwości działania".

 

Jest ogrom kobiet które są rzeczywiście maltretowane przez osobników płci męskiej. Nie oszukujmy się, nie zawsze jest tak, że to kobieta wymyśliła sobie przemoc bo pragnie emocji i ją to kręci. Wielu osobników nazywających się "mężczyznami", lubuje się w pastwieniu nad swoimi najbliższymi. Są takimi mięczakami, że tylko w ten sposób mogą się dowartościować.

A smutne w tym jest to, że te kobiety, które rzeczywiście są w takiej sytuacji, same prawie nigdy o tym nie mówią. Wstydzą się tego, boją się. Ciężko znaleźć przypadek, że taka kobieta lata po sąsiadach, rodzinie, koleżankach z pracy i opowiada jakiego ma męża tyrana.

 

Natomiast samice które tego nie doświadczyły, ale zdają sobie sprawę z obecnej nagonki na mężczyzn, wykorzystują to do dla własnych celów, robiąc z siebie ofiary.

Cechą przewodnią takiej samicy, która chce zrobić z partnera przemocowca, jest tworzenie dookoła iluzji. Jedna, druga osoba usłyszy, że "on ją maltretuje", powtórzy to dalej i za 2 tygodnie wszyscy wiedzą, że Mietek to tyran.

 

To przez takie samice najbardziej ucierpią te kobiety, które pomocy najbardziej potrzebują.

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Pozytywny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chodzi o ten materiał (część druga przygód pani Agnieszki):

00:00 - Panie Marta i Brygida przekazują dwie paczki dla Magdy i Janka (bohaterowie poprzednich reportaży).
00:50 - "Bardzo wam dziękuję (...) w imieniu Magdy i Janka kłaniam się".
15:35 - "Dwie przemiłe internautki (...) przekazały dla Magdy i Janka pewne rzeczy (...) w każdym razie ja tą pomoc chcę skierować do ciebie ponieważ wydaje mi się, że Magda i Janek po prostu na nią nie zasługują".

Edytowane przez SzejkNaftowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grajek napisał:

Bezdomnemu też pomógł. Wynajął mu mieszkanie(z tego co się orientuje na 3 miesiące z możliwością przedłużenia do 6 miesięcy), dał mu pieniądze na laptopa i jedzenie.

Ponoć nie pomógł, nic nie wynajął, dał kasę i laptopa żeby ten mu wyszukiwał kolejnych meneli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walnąłem tam komcia:

 

Dobry wieczór,

 
Panie Jacku, pojawiło się bardzo wiele wątpliwości oraz zniechęcenia, zwłaszcza wśród osób, które wierząc Panu, dokonały wpłaty pieniędzy, i nie podoba im się ich rozdysponowanie. Proponuję pokazać widzom że pieniądze przekazywane Pani Agnieszce mają sens, czyli przede wszystkim:
 
1. Pokazać dokładnie obdukcje lekarskie z pobić Pani Agnieszki. Skoro była bita latami, udowodnić wizyty policji i niebieską kartę która jest z automatu na takie wezwania zakładana.
 
2. Koniecznie udowodnić złamanie nosa, ponieważ nos Pani Agnieszki moim zdaniem złamany nie był - ale nie jestem ortopedą, więc uwierzę zaświadczeniu lekarskiemu, rtg, opinia lekarska, opis itd.
 
3. Bezwzględnie trzeba dać głos "tyranowi", ponieważ wiele kobiet fałszywie oskarża byłych partnerów w celu wzbogacenia się, czy żeby otoczenie widziało w niej nieszczęśliwą ofiarę, a nie sprawczynię zamętu (opuściła męża, zdradziła, zostawiła dziecko). Nie jest Pan, Panie Jacku, sędzią - by wydawać wyrok i wyzywać tego mężczyznę. Jego winę wskaże sąd, obecnie napuszcza Pan tylko na tego człowieka innych oglądających. Co będzie gdy ktoś kto Pana ogląda, zna tego człowieka i pod wpływem tych osądów go np. ciężko pobije albo okaleczy - a na koniec się okaże że był niewinny?
 
4. Dlaczego paczki przekazane Magdzie i Jankowi zostały przekazane Pani Agnieszce? Co na to te Panie, które tę paczkę przygotowały?
 
Myślę że nie odpowiadanie na wątpliwości darczyńców i Pańskich widzów, nie wpływa zbyt dobrze na Pańską wiarygodność. Ludzie ciężko pracują i chcą pomóc określonym osobom, więc jest bardzo przykre gdy pieniądze np. na Pana Adama i jego pieska trafiły do Magdy i Janka, czy też do Pani Agnieszki. Przykre i niesprawiedliwe.
 
 
Pozdrawiam wieczornie.
  • Like 3
  • Dzięki 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być tym który ocenia i to w taki sposób, ale naprawdę wygląda na grubego fejka. No chyba, że Pani posiada umiejętności ukrycia śladów przemocy w przeciągu godziny. 

 

Dodatkowo teksty prowadzącego w temacie relacji i takie dopytywania, szukanie sensacji, strasznie słabe. 

 

Prowadzący ewidentnie działa nie na chłodno i z logiką, a emocjami, jak kobieta, przykładem niech będzie zachowanie z przekazaniem tych paczek.

 

Zresztą nie jesteśmy jedynymi którzy to zauważyli, wystarczy spojrzeć w komentarze ile tam podejrzeń i celnych spostrzeżeń odnośnie fejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek Kotoński napisał:

Ponoć nie pomógł, nic nie wynajął, dał kasę i laptopa żeby ten mu wyszukiwał kolejnych meneli...

 

Od 2:15 jest poruszony ten temat. Wygląda na to, że dostał pieniądze na wynajem mieszkania, którego sam sobie szuka.

 

 

28:45 wspomina o fałszywym pomówieniu jakiejś kobiety. 

Edytowane przez Grajek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia grubymi nićmi szyta, kobieta mówi że tyran ją katuje a na twarzy żadnego siniaka :)

Nie zdziwiłbym się, jakby dogadali się z rzekomym ''Tyranem'' i podzielili potem kasą ze zbiórki za całą historię, ale to tylko moja hipoteza...

 

 

 

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grajek dokładnie, dał mu hajs, ale ludzie mają żal że dał niewiele i mimo że Adam ma psa i robotę, to kazał/prosił żeby szukać meneli do kolejnych nagrań. Inni mają wyszukiwane mieszkania, dostają hajs itd. Głównym zarzutem jest to, że na Adama poszło bardzo dużo pieniędzy, a Adam niewiele dostał. Nowy lapek można mieć za tysiaka acera, plus 7 stów, a dostał znacznie więcej.

 

Podobnie z paczkami - dostał dla Magdy i Janka cygana, a dał Agnieszce.

 

Agnieszki tyran rzucał kurwami, co nie jest żadnym dowodem na bicie jej - każdy by się wkurwił gdyby zniknęło mu dziecko.

14 godzin temu, koksownik napisał:

Bracia, pokażmy siłę przebicia samczej społeczności.

Daj spokój, ludzie mają to głęboko w dupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, koksownik napisał:

Dajcie Markowi lajka pod komentarzem do omawianego filmu. Im więcej ludzi polubi, tym większa szansa na odpowiedź autora. Cztery łapki w górę to stanowczo za mało! 

Tam jest ponad 1700 komentarzy. Jeżeli apelujesz Bracie o to, to wrzucaj proszę od razu link do tego komentarza albo do filmu pod którym został umieszczony komentarz. Ludzie z natury są leniwi. 

51 minut temu, Marek Kotoński napisał:

Daj spokój, ludzie mają to głęboko w dupie :)

Nie wszyscy ale link by się przydał do tego komentarza. ;)

Edytowane przez realista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w ten materiał, jak dla mnie to jest "prank" i to dość słaby albo jakiś szfindel- mimo że nie potrafię przytoczyć argumentów dlaczego tak uważam.

 

Autor kanału mówi jedno a mimika jego twarzy co innego.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Ogridnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zedytowałem swój wpis, co sądzicie, o czymś zapomniałem?

 

Dobry wieczór,

 

Panie Jacku, pojawiło się bardzo wiele wątpliwości oraz zniechęcenia, zwłaszcza wśród osób, które wierząc Panu, dokonały wpłaty pieniędzy, i nie podoba im się ich rozdysponowanie. Proponuję pokazać widzom, że pieniądze przekazywane Pani Agnieszce mają sens, czyli przede wszystkim:

 

1. Pokazać dokładnie obdukcje lekarskie z ponoć wielokrotnych pobić Pani Agnieszki. Skoro była bita latami, warto udowodnić wizyty policji i istnienie niebieskiej karty, która jest z automatu na takie wezwania zakładana dla kobiet. Nie widać ani jednego siniaka, rany - nie ma nic.

 

2. Koniecznie udowodnić złamanie nosa, ponieważ nos Pani Agnieszki moim zdaniem złamany nie był - ale nie jestem ortopedą, więc uwierzę zaświadczeniu lekarskiemu, badaniu rtg., opinii lekarskiej, opisowi lekarza itd. Złamanie nosa jest poważnym urazem, i jeśli partner Pani Agnieszki faktycznie tego złamania był sprawcą, bezwzględnie musi pozostać ukarany, przemoc wobec kobiet jest niedopuszczalna. A może po prostu Pani Agnieszka zmyśliła tę historyjkę? Warto to sprawdzić.

 

3. Bezwzględnie trzeba dać głos "tyranowi", oraz posłuchać jego wersji wydarzeń. Wiele kobiet fałszywie oskarża byłych partnerów (np. w USA kilkadziesiąt procent takich oskarżeń jest fałszywych i nawet nie trafia do sądu, są odrzucane na pierwszym etapie śledztwa) w celu wzbogacenia się, czy żeby otoczenie widziało w niej nieszczęśliwą ofiarę, a nie sprawczynię zamętu (opuściła męża, zdradziła, zostawiła dziecko). Nie jest Pan, Panie Jacku, sędzią - by wydawać wyrok i wyzywać tego mężczyznę. Jego winę wskaże sąd, obecnie napuszcza Pan tylko na tego człowieka innych oglądających. Co będzie gdy ktoś kto Pana ogląda, zna tego człowieka i pod wpływem tych osądów go np. ciężko pobije albo okaleczy - a na koniec się okaże że był niewinną ofiarą knowań Pani Agnieszki?

 
To że mężczyzna któremu partnerka zabrała dziecko rzuca kur..., nie oznacza że jest tyranem i damskim bokserem. Ludzie między sobą przeklinają, i to nie jest żaden dowód na cokolwiek - kobiety także przeklinają i to soczyście. To tylko oznacza, że są wielkie emocje, co mnie nie dziwi. W rozmowie nie padło ani jedno słowo sugerujące to, że mężczyzna ją bił - a prawdziwy tyran raczej na pewno rzuciłby groźbą pobicia czy zabicia. A tu nic - przypadek? Były też słowa "tyrana" sugerujące zdradę Pani Agnieszki, ale ta go zagłuszyła - to nie byłaby pierwsza zdrada jak wiemy... i może "tyran" złapał ją na zdradzie, a ta się zemściła występując w programie, i robiąc z kolejnego partnera bestię i potwora, by sąd nie zabrał kobiecie rozrywkowej (narkotyki, alkohol, zdrady) dziecka. Takie rzeczy się zdarzają.
 
4. Dlaczego paczki przekazane Magdzie i Jankowi zostały przekazane Pani Agnieszce? Co na to te Panie, które tę paczkę przygotowały? Czy były o tym poinformowane? Zapytał się je Pan o zgodę?
 
5. Dlaczego Pan Adam dostaje tak mało pieniędzy z wysłanych sum dla niego, i mimo opieki nad psem, ciężkiej pracy, jest obciążany chodzeniem i szukaniem osób z patologii do Pańskiego programu? To nie jest pomoc, tylko obciążanie Pana Adama. Nie można było podzwonić i wynająć mu te mieszkanie na kilka miesięcy? Zwłaszcza że po Pańskim programie ponoć został wyproszony z piwnicy w której mieszkał... Myślę że nie odpowiadanie na wątpliwości darczyńców i Pańskich widzów, nie wpływa zbyt dobrze na Pańską wiarygodność. Ludzie ciężko pracują i chcą pomóc określonym osobom, więc jest bardzo przykre gdy pieniądze np. na Pana Adama i jego pieska trafiły do Magdy i Janka, czy też do Pani Agnieszki. Przykre i niesprawiedliwe.
 
Ja osobiście jestem zdania, że jest Pan uczciwym człowiekiem i można łatwo wyjaśnić te wszystkie wątpliwości. Taka Pańska, ciężka rola - ludzie płacą, ludzie wymagają. Trzeba ich uspokoić i upewnić że nie zostali naciągnięci na pomoc tym, którym pomóc nie chcieli. Pilnie śledzimy ten temat na forum -
 
Pozdrawiam wieczornie.
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że zadałeś te pytania. Możliwe że ten człowiek jest uczciwy, ale każda złotówka powinna być dokładnie rozliczona, tak aby ludzie widzieli na co idą ich pieniądze.

A jest ich naprawdę dużo - coś koło 50k. 

 

Nie wiem na jakiej zasadzie to działa. Czy wszystkie pieniądze mają trafić do potrzebujących.

Czy pan Jacek pobiera pewną kwotę z tych pieniędzy za poświęcony czas, który wkłada w ten projekt?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna odsłona cyrku - Pani Ewa z linku powyżej, jest ponoć poszukiwana przez policję: http://poszukiwani.policja.pl/pos/form/r942892228,SALKOWSKA-EWA.html

 

Prowadzący kanału na nic nie reaguje, oskarża ludzi podających dane wskazujące że Pani Ewa może być oszustką o hejt. Jeden z wielu programów z tą Panią - https://www.youtube.com/watch?v=UGYpm8IvUD0&feature=youtu.be

 

A tu zdolności wokalne Pani Ewy ?   

 

 

 

Tymczasem Adam z psem, chory, znowu w piwnicy, autor kanału nie chciał mu dać nawet 100zł z miejsca tylko że niby później. Mieszkania nie ma, nic nie ma, tylko z prawdopodobnie zapaleniem ucha ma pisać wiersze...

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.