Skocz do zawartości

Spedycja - warto?


Rekomendowane odpowiedzi

  Cześć chłopaki. Czytam te wasze tematy o pracy itp i postanowiłem się was doradzić w sprawie pracy a konkretnie w kierunku Spedycji,czy warto otworzyć swoją. 

 

Zakładamy,że mam swoje auto ciężarowe ,dodajmy do tego wykupienie dostępu do giełdy ladunków oraz kierowcę. Wysłać go w Polskę i ogarniać najlepsze trasy w miare możliwości. 

 

Czy jest to opłacalne na kraju? 

O czym najbardziej spedytor musi pamiętać?

 Czy jest ktoś z forum kto zajmował sie spedycją ? Prosiłbym o jakieś rady, wskazówki. 

Edytowane przez Pablitoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę... jeśli chcesz, żeby jakaś Twoja działalność przyniosła zysk w obecnych czasach, a nie masz milionów na inwestycję, to powinieneś wykombinować coś wielokierunkowego. Czyli nie tylko transport, ale kompleksowa obsługa: przeprowadzki, przeniesienia siedziby firmy, transport cennych rzeczy...itp. Ja z racji mojego hobby, celował bym np. w lawetę. Wbijesz się do jakiegoś TU, a wolnych chwilach: sprowadzanie aut na zamówienie, z dostawą pod drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto i nie warto. Jak chcesz się bawić w transport mając 1 kierowcę i 1 tira to zapomnij. Na takie rzeczy składają się korporacje (sztaby ludzi) i setki milionów funduszy.

Poczytaj fora czy opłaca się bawić w dostawy mając 1 busa i pracować dla dużych firm - w skrócie - to zależy. 

Mogę Ci jednak podsunąć pomysł na przykładzie mojego znajomego. Ma 3 tiry z naczepami i 2 ciężarówki z windą. Auta stare i wysłużone z milionami przebiegu, ale zadbane i sprawne. 

Świadczy usługi lokalnym firmom - głównie dużym fabrykom i magazynom. Ci kierowcy jeżdżą wokół komina przez ok. 8-10h dziennie. Jeżdżenie mam na myśli - stoją pod rampami godzinę aż załadują im towar, jadą max 5 kilometrów dalej na rozładunek, biorą puste wózki, palety, boxy itp. i powrót. Każdy zadowolony. Gość z firmy, kierowcy z trybu pracy i kasy bo zarabiają w miarę ok, a są codziennie w domu na miejscu. Może coś takiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mogę się wypowiedzieć na ten temat bo moje środowisko jest przesiąknięte tym tematem. Znam gościa co jeździł całe życie ciężarówką, i nie dawno poszedł na swoje podpięty pod pewną firmę na "R". Zaczął od jednego auta i już ma 3 ciężarówki, i to tylko w rok. Ja na twoim miejscu podpiąłbym się pod dobra spedycje, nie musisz się o nic martwić praktycznie bo większość roboty oni robią, Ty tylko dbasz o auta i paliwo. No i jeszcze kolejna kwestia, teraz jest popyt na kierowców więc z nimi też ciężko. Ja bym sobie znalazł jakąś robotę, i bym po pracy prowadził tą firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób w moim otoczeniu na firmy transportowe, głównie tzw. tiry na trasach międzynarodowych. Zaczynali od jednej ciężarówki w leasingu i sami jeździli żeby zarobić i odłożyć kasę na kolejne. Teraz mają już po kilka aut w lesingu i zatrudniają kierowców. Część nadal jeździ sama na siebie bo tak wolą.

Branża gdzie można dużo zarobić ale jeżeli sam jeździsz to jesteś w domu tylko gościem przez kilka dni w miesiącu.  

Edytowane przez realista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.