Skocz do zawartości

Narkotyki przejęte przez policję - oto co się z nimi później dzieje


Cagliostro

Rekomendowane odpowiedzi

https://wiadomosci.wp.pl/legnica-odnaleziono-narkotyki-u-policjantki-6323940532877441a

Zawsze mnie interesowało co policjanci robią z narkotykami, które przechwytują. Żyłem mitem, że zamykają je w szafie pancernej do której kod zna tylko najwyższy przełożony a potem są one komisyjnie niszczone ;). Oczywiście mogli jej życzliwi podrzucić, ale możliwe jednak, że po prostu wciągnęła się kobitka...

https://www.wykop.pl/cdn/c3397993/link_nCpDyzql6AR7d2ex1pzX4wCsP9crHJ4n,w1200h627.jpg

 

Edytowane przez Cagliostro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znane są przypadki po osiedlach, iż konfiskowane niewielkie ilości zielonego suszu są konsumowane przez funkcjonariuszy. W jakich celach nie wiem. 

 

W UK w firmach są organizowane badania moczu na wyrywki. Tzw. “no drug policy” czy jakoś tak. Czy ktoś wie czy cos takiego jest w PL?  

 

Co do tej spawy to może być i tak że ktoś ja wrabia, a może lubi posypać... 

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracodawcy w UK mają w dupie czy byłeś na balkonie czy w Holandii. ? Jest pozytywny test, tracisz pracę. Koniec tematu. Ostatnio kolega zjadł bułkę z makiem - test wyszedł pozytywny. Na szczęście chyba się wyjaśni na jego korzyść. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drug testy są robione z moczu. Są to pojedyncze pojemniki, z termometrem i testerem. Wynik masz po 5 minutach. Są drogie to raz. Inna sprawa, że wynik zależy od wielu czynników opisujących konkretną osobę.

 

Tzn. jeśli ktoś jara na okrętkę przez rok, to po kilku tygodniach od ostatniego razu może mu wykazać thc czy inne w moczu.

 

Za granicą, musisz mieć zapis w umowie o pracę, że możesz być poddawany wyrywkowym kontrolom. Twoja odmowa jest równoznaczna z oblaniem testu. Tylko to wszystko musi być w umowie, lub oddzielnym załączniku, który podpisałeś.

 

Jeśli w Twojej umowie takiego zapisu nie ma, nikt Cie ( swiadomego ) nie może zmusić do tego. Twoja krew, mocz, itd to jest Twoja własność...

2 minuty temu, zuckerfrei napisał:

Ostatnio kolega zjadł bułkę z makiem - test wyszedł pozytywny

Trudno w to uwierzyć, chociaż z doświadczenia wiem, ze prawdopodobne. Kolegom wychodziły testy na narko, bo długim stosowaniu odżywek na masę. W życiu kontaktu nie mieli z żadnym narkotykiem, a wychodziło że narusy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ziareiro mi bardziej chodziło o to czy polska policja ma takie testy wewnętrznie. 

Co do umowy to w zupełności się zgadzam. 

 

No właśnie ja odebrałem ostatnio telefon z UK czy słyszałem o tym, że jak zjesz mak to jesteś pozytywny, ja na to że tak, a wykonane tak badanie w Polsce np w wigilię. (Makowiec itd) Sprawi, że cała polska jest naćpana. W ten feralny dzień zjadł bułkę słodką z makiem, a za 3h został losowo wybrany do testu, był pozytywny. Ale sprawa się prostuje. Z tego co ja wiem. 

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zuckerfrei napisał:

czy polska policja ma takie testy wewnętrznie

Podejrzewam, ze nie ma.

 

3 minuty temu, zuckerfrei napisał:

W ten feralny dzień zjadł bułkę słodką z makiem, a za 3h został losowo wybrany do testu, był pozytywny. Ale sprawa się prostuje.

Jeśli naprawdę nic nie brał, to powinien zrobić tak: od razu po teście, trzy godziny picia wody i bieżni. Później na prywatne testy w obecności świadka. Ma wtedy dowód nie do zbicia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze dodam jedno. W takim przypadku, jaki opisałeś, warto by było koledze doradzić, żeby rozejrzał się za laboratorium badającym inne ,,media'' pod kątem narkotyków. We włosach obce chemicznie substancje pozostawiają ślad na kilka miesięcy. Tylko, ze to już kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.