Skocz do zawartości

Yato opinie o firmie i narzędziach


realista

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekaw Waszych opinii o narzędziach marki Yato. Z tego co wiem to marka premium firmy TOYA. Taka średnia półka chińszczyzny moim zdaniem, choć jakościowo jestem zadowolony.

Posiadam od nich trochę kluczy płaskich i oczkowych, zszywacz tapiecerski, opalarkę, trochę nasadek, wykrętaki, itp.

 

Ja do tej pory przy amatorskich naprawach wszystko działa oprócz wykrętaków urwanych śrub. Są za mocno zahartowane i jeden już pękł, więc tutaj nie warto moim zdaniem.

 

Co warto kupić a czego unikać z Yato?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam około 4 lat, co prawda sporadycznie. 

 

Plusy:

  • cena
  • waga
  • wygląd
  • dostępność


Minusy:

  • mój zestaw bardzo szybko pordzewiał
  • szybko wyrabiają się główki
  • rączka od wkrętaka (uchwyt ten czarny) zaczęła się obracać 
  • mała grzechotka po około 2 latach sporadycznego użytkowania się wyrobiła

 

Nie jestem mechanikiem, zestawy (duży + mały) używam rzadko, kilka razy w roku i szczerze powiem, że warto dołożyć parę złotych do lepszej marki :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DOHC napisał:

Jeśli szukasz narzędzi, polecam także Honiton, Joannesway i SATA. 

Z Honitona mam trochę bitów i jestem zadowolony.

4 godziny temu, TheShy napisał:

mała grzechotka po około 2 latach sporadycznego użytkowania się wyrobiła

Ja każdą rozbieralną grzechotkę rozkręcam i smaruje wewnątrz zęby/zapadki smarem stałym i olejem. Grzechotki mam chińskie i odpukać działają dalej a zęby wycierają się trochę wolniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DOHC napisał:

Koledzy mają walizki i bardzo chwalą. Moim zdaniem się sprawdzą. Jeśli szukasz narzędzi, polecam także Honiton, Joannesway i SATA. 

Mam warsztat samochodowy i duże doświadczenie z kluczami.

 

Jeśli chodzi o domowe majsterkowanie i dobry stosunek cena/jakość to polecam to co kolega wyżej wypisał: Honiton, Joannesway i SATA, Beta i ew. NEO ( nie wszystko ).

Inne narzędzia ręczne to knipex, wurth, nws.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klucze marki Honiton, 94 elementów, takie jak na zdjęciu poniżej:

i-honiton-zestaw-narzedzi-1-4-1-2-94-ele

 

Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Można takie klucze w sklepach kupić poniżej 300zł, więc taniej niż inne konkurencyjne marki.

Miałem w ręku trzy komplety takich kluczy i o ile dwa z nich były wykonane bardzo dobrze, to  jedne z nich, kupione przez allegro (za ok 240zł) były dużo gorszej jakości.  Ogólnie gorsze wykonanie, spasowanie elementów, walizka z gorszego plastiku, więc albo Honiton wypuścił gorszej jakości serię na Polskę (w co nie bardzo chce mi się wierzyć), albo na rynku pojawiły się podróbki z Chin. Także trzeba uważać i najlepiej pomacać sobie przed zakupem.

YATO też dobrze wykonane, ale na chwilę obecną, to każdemu ze znajomych polecam klucze Honitona. Do domowych zastosowań nie znam lepszych.

Edytowane przez Janek Horsie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Janek Horsie napisał:

na rynku pojawiły się podróbki z Chin

 Podobno są takie podróbki, dlatego należy kupować z dobrego źródła.

 

 Co da samego zestawu, który prezentujesz - słyszałem dobre opinie.

 

 W Yato często ludzie skarżą się na słabej jakości grzechotki.

 

 Warto przyjrzeć się też marce Neo. Ludzie mówią, że są lepsze niż Yato.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia Yato wydawały mi się w miarę dobre jak nie miałem porównania do narzędzi z wyższej półki.  Z dużego zestawu (2 grzechotki, nasadki, bity) zostały mi tylko nasadki i kilka bitów. Bity typu torx są niskiej jakości, wyrabiają łby śrub. Teraz mam grzechotki i bity marki Facom, nie ma porównania. Kluczy używam głównie do grzebania przy aucie.

Nie mam większych zastrzeżeń do nasadek i kluczy płaskich marki Yato, nie polecam bitów i grzechotek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do domu są dobre, sam kupiłem walizkę za 400zł. Na razie mi to wystarczy.

W warsztacie gdzie pracuję to używamy też tych narzędzi: Honiton, Joannesway, Beta, Hans, jest też parę narzędzi od Yato Mam też fajne nasadki udarowe od Chicago Pneumatic, bardzo polecam. Używam ich codziennie od dwóch lat: https://pneumaticon.pl/zestaw-nasadek-12-ss4114-14szt-chicago-pneumatic

A były używane jeszcze przede mną. Od tej firmy dobre są też klucze pneumatyczne.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.