Skocz do zawartości

Nie mogę znaleźć pracy, to już zaczyna być męczące.


Rekomendowane odpowiedzi

@vand spróbuj podejść do tego pod kątem jakie masz opcje (przekwalifikowanie, wyjazd, etc,), po czym wybier tą najlepszą.

 

Widzę że aktualna sytuacja mocno Cie przycisneła. Jeżeli nie jesteś w stanie podjąć decyzji to może pooglądaj na yt albo poczytaj poradniki psychoogiczne w tej tematyce. Wiem, że to łatwo się pisze a życie jest dużo bardziej skomplikowans, jednak nikt tutaj nie jest w stanie wykonać tej pracy za Ciebie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, self-aware said:
11 minutes ago, misUszatek said:

Kryzys ekonomiczny, globalny.

Powiedz proszę coś więcej. Jakieś konkrety.

Przewartościowanie akcji w USA. Obligacje długoterminowe są już prawie (brakuje 0.12%) tańsze niż krótko terminowe w USA. Kraje zaczęły skupować złoto, Polska też. Poziom długu jest bardzo duży w USA, Europie. Jest wiele wskaźników, w ciągu ostatniego pół roku zaczęły się już pojawiać artykuły nawet w mainstreamowych mediach o tym. Polecam blog independenttrader.pl

 

Co będzie oznaczać kryzys dla Polski? Mam nadzieje, że spadek cen nieruchomości... :)

 

Na rynku pracy też nie będzie kolorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grafiką jest ciężko to fakt wszyscy chcą jak najtaniej plus nie jest niezbędna. Musisz się zastanowić czy chcesz robić to co lubisz ale z tą świadomością że będzie ciężko i kasa będzie skromna

lub iść zarabiać pieniądze nie zawsze robiąc to co lubisz i co daje Ci satysfakcję. Ja sam siedzę w designie nie powiem żeby to była zła decyzja choć mogłem wybrać lepiej wiadomo.

Teraz sam myślę nad zmianą branży a projektować sobie jako hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Carleon napisał:

Skąd w Portugalii tyle pięknych Polek. Skoro ich gospodarka ledwo zipie. Nie słyszałem żeby ktoś z Polski wybierał się do pracy do tego kraju. Wręcz przeciwnie sporo młodych portugalczynów siedzi w UK.

 

Co można robić na emigracji w Portugalii? Mieszkasz tam ? Mógłbyś coś więcej napisać ?

 

No to troszeczkę o tutejszym rynku pracy, jeśli chodzi o Portugalię, to prawda, Portugalczycy wyjeżdżają do UK, Szwajcarii, ale głównie do Francji, gdzie socjal jest niewyobrażalny w porównaniu do Portugalii, ale są to głównie pracownicy fizyczni, na budowy, jako elektromonterzy, pracownicy do fabryk itd. Jak wiadomo jest to związane z lepszymi zarobkami, socjalem i tak zwanym lepszym życiem, tak samo jak Polacy wyjeżdżają do niemiec, UK, Holandii. Jeśli chodzi o branżę IT, to na wszelkiego typu i rodzaju prace jest ogromne zapotrzebowanie i rynek pod tym względem jest nienasycony, tym bardziej że Portugalia jest pionierem w wielu dziedzinach jeśli chodzi o smart sloutions dla finansów, technologii, internetu, wszystko razem do kupy. Sam pracuję w firmie typu Venure Capital, finansującej starupy fintechowe, healttechowe itd. Zarobki są bardzo porównywalne do polskich, z tym wyjątkiem, że w Polsce w dużych miastach płaci się więcej za te same usługi. Ja jestem ze Szczecina i mieszkam obecnie w Porto a trafiłem tutaj z dooopy, od tak. Dostałem pracę też z dooopy fartem, wystarczyło że bardzo chciałem. Różnica polega jednak na tym, że jak w Szczecinie idziesz na kawę, ciacho i browarka to bulisz około 50 zeta z widokiem na parking, albo na odremontowaną kamienicę, od jakiegoś czasu funkcjonują bulwary nad Odrą, ale fajerwerków nie ma, a poza tym pizga na maxa :) Tutaj jak idziesz do knajpy z pięknym widokiem na ocean, zamawiasz zestawik, ciacho, piffko i kawka płacisz około 5 euro, do tego masz chillową muzyczkę, wokól wyluzowani ludzie, taki mają charakter i nie przejmują się zbytnio robotą. Różnica polega na tym, że tutaj się pracuje żeby żyć a nie odwrotnie, co jest bardzo ciężkie do przeskoczenia, ale zarabiając tyle samo co w Polsce, masz zupełnie inny standard życia. Gospodarka ledwo zipie, sam nie wiem tak naprawdę jak to wszystko się kula tutaj z ich podejściem do pracy, ale się kula. Liżą tyłek unii, dostają hajsy i inwestują w nowe technologie. Czemu dużo Polek :) nawiążę do tematu, który się pojawił odnośnie zainteresowań naszych pań obcokrajowcami :) Naszych pań jest dużo, dużo zakochanych poprzyjeżdżało za pięknym ciemnowłosym rycerzem hah :) Dlaczego, to chyba dobrze wiemy dlaczego, kwestia tego czy warto było, czy nie :) a to już odmienny temat, ale Polek jest full!!! i nawet do wzięcia ! :) Wpadajcie na wakacje, zobaczcie co się dzieje na miejscu :)

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, vand napisał:

@MaciekMike no ciekawe, nie powiem. Zaciekawiłeś mnie tą Portugalią.

 

Wczoraj chociażby pojawiła się oferta, że firma z Polski szuka serwisanta na terenie Portugalii, naprawianie stojaków z telefonami w maediamarkt itp. Płacą 80 euro za serwis, praca 1-2h, dopłata za wszystkie opłaty z dojazdem, jak mieszkasz w mieście serwisu, to płacą tylko 60 euro, części wymienne przesyłają Ci na chate. Zrobisz 10 serwisów w miesiącu i ..... :) reszte można sobie wyobrazić :)

 

Jest dużo ciekawych rzeczy do robienia. Ostatnio widziałem ofertę dla coacha, zdrowe życie, relax poprzez taniec itp. Zajęcia po polsku lub angielsku. Najlepiej przyjechać sobie do pracy na wakacje, zobaczyć co się dzieje, i pomysły same przychodzą do głowy. Na forach FB jest dużo ogłoszeń: Polacy w Portugalii, Polacy w Porto, polonia polacy w portugalii portugalia ogłoszenia. Wpisać na FB, pojawią się grupy, przystąpić i pytać :)

 

Edytowane przez MaciekMike
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vand jak lubisz na przykład podróżować, masz trochę hajsu, znasz angielski, nie masz żadnych prawdziwych zobowiązań (dziecko), bo kobitę to sobie znajdziesz zawsze, to zainwestuj w drona z kamerką, wbijaj na wakacje do pracy w jakiejś restauracji, żeby mieć na utrzymanie, zrób stronkę wizytówkę że robisz filmiki produktowe dla firm nieruchomości, wbijasz z ofertą do RE MAX Portugal albo KW Portugal, w nieruchomościach pracuje w Portugalii duuuużo Polek. Co Ci szkodzi? Zmienisz przy okazji podejście do życia, zasmakujesz dobrej kuchni, tylko brazylijek trzeba unikać bo od razu na dziecko lubią brać hah :) chociaż pobawić się z nimi pewnie nie omieszkasz hah :)

 

Dla przykładu pomysłowości polskiej w Portugalii :)

 

 

@vand

 

https://www.glassdoor.com/Jobs/Farfetch-Portugal-Jobs-EI_IE799159.0,8_IL.9,17_IN195.htm

 

Zobacz czy coś dla Ciebie będzie :)

@vand

 

https://www.farfetch.com/pt/careers

 

Chłopaki, ogarniajcie tematy, warto spróbować :)

a tak żeby Wam dać przykład jak jest tutaj. Jakiś czas temu byłem z moją ukochaną i ze znajomymi na kolacji w brazylisjkiej restauracji, na łeb bulisz od 15 do 25 euro, cały czas Ci donoszą żarcie, muza na żywo, śpiewa brazylijka, druga Ci tańczy na podeście i to taka że puła spada. Cała knajpa śpiewa, pół knajpy tańczy. Wiadomo, życie normalne, życiem normalnym, ale masz gdzie wyjść, co zobaczyć, wszyscy wyluzowani do przesady. A tak z ciekawostek jakie tutaj mają podejście do kobit, to może podam przykład sprawy sądowej co się echem odbiła, bo sędzia prowadził sprawę, gdzie facet uderzył kobietę za to że go zdradziła, no i ją pierdolnął. A sędzia dał mu jakąś śmieszną karę o babkę od kurew publicznie zwyzywał i powiedział że jej się należąło hahah. Tak tu jest drodzy Panowie. Pod wieloma względami normalniejszy kraj od naszego :)

Edytowane przez MaciekMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem na szkoleniu gdzie gość był obeznany w swojej technologii , zarabiał 20k na miesiąc, ale nie był wystarczająco dobry we wszystkim co robił, bo stworzył najgorszą apkę pod względem UX z której śmieją się aktualni studenci informatyki.

Ale fakt faktem on UX nie jest, tylko programistą. Pod względem programistycznym apka rewelacyjny, UX leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.