Skocz do zawartości

Nie mogę znaleźć pracy, to już zaczyna być męczące.


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, self-aware napisał:

Chujnia, fakt. No nie wiem co Ci poradzić :) Sam jeszcze nie zarabiam przez neta, więc nie będę się tutaj dłużej mądrował, ale może ktoś coś jeszcze :) 

Chyba pozostaje mi po prostu budować tego bloga, włożyć w niego kasę, rozwijać portfolio i czekać na szansę. ;) I tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, vand said:

UI/UX

Przecież na to jest ssanie jak ja pierdole i to za niezłe stawki nawet dla Juniorów. Nie wiem jak w kraju ale w takim Manchesterze interview to nie problem ;) 

 

https://www.jobsite.co.uk/jobs/uiux-designer?salary=30000&salarytypeid=1

 

Konto na linkedin PO ANGIELSKU i pododawaj do znajomków recruiterów np z Manchesteru ;) 

 

Zaczną Cię spamować ofertami jakbyś był hot laską oferującą darmowe blow-joby ;) 

 

A i jeszcze jedno. Eldorado rekrutacyjne zaczyna się po nowym roku (nowe budżety) lub po roku fiskalnym (koniec marca) :) 

 

Edytowane przez nieidealny świat
  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam1992 nie szukam pracy od 5 lat, ani nie mam 30 lat na karku, mam dużo doświadczenia jako freelancer z pojedynczymi zleceniami w trakcie studiów i ogólnie z pasji dosyć długo siedzę w tym, także argument o tym,że jestem słaby to jakbym poświęcił na to z 15 lat i nic nie miał. Jestem na początku drogi zawodowej, także za tak pochopne oceny podziękuję i możesz opuścić ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vand

 

To nie jest sprzedaż 100 sztuk po 4 latach. To jest 80 sztuk w pierwszych 1-2 miesiącach i dalej pojedyncze sztuki. Co miesiąc dodajesz nowy produkt i masz pasywny dochód. 

 

Na nic nie czekaj tylko z miejsca działaj. Nie masz kasy na serwer i domenę to darmowy blog, np. wp.com. Do tego github i udzielanie się na forach etc.

 

Nikt Cię nie zatrudni. 20-letni student z Bangladeszu robi takie rzeczy, że głowa mała. W dodatku za śmieszne pieniądze. Co z tego, że jest niesłowny, leniwy etc. Pół roku, do ramanadu i następny. Tak to działa. :)

Edytowane przez loh-pan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, vand napisał:

@loh-pan przejrzyj obszerność tych produktów. Jeśli robi to jeden człowiek w miesiąc to podziwiam. ;)

 

Hmm... Sam jeden robię cały motyw wp w tydzień, poniedziałek-piątek. Dodatkowo z treścią promo. Automatyzacja pracy, gotowce, złe nawyki (praca po 14-16h). Tydzień pracy, trzy tygodnie względnego luzu. ;)

 

Możesz projektować tzw. landing pages. Możesz pracować w oparciu np. o bootstrap. Nie wiem, teraz dla młodych to jest Ameryka, żyć nie umierać. Internet, trochę ogarnięcia i ten 1000 dolców na miesiąc można spokojnie zarobić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduj portfolio i jak któryś z braci wyżej pisał wybierz jakąś specjalizację. Mam znajomka, który wyspecjalizował się w logo firmowych, robi kasę aż miło. Też długo robił mydło i powidło aż stwierdził że to o dupę rozbić i skupił się na logo i identyfikacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koniecznie chcesz mieć prace, którą lubisz (projektowanie) to licz się z tym, że możesz mieć pod górke. Ja mam prace, którą niekoniecznie kocham ale nie moge powiedzieć, że jej nie lubie. Zaleta? Mało ludzi w tym fachu w tej okolicy = dobra kasa.

 

Za granicą byłem i potwierdzam przysłowie, dobrze jest tam gdzie nas nie ma i nie mówie o pieniądzach czy warunkach pracy, chodzi o to gdzie Cie "ciągnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 hour ago, vand said:

czyli mówisz warto poczekać do nowego roku?

Na rekrutację za granicą? Po prostu większa szansa na lepszą ofertę w takich okresach. Ty masz na nic nie czekać tylko działać ;) 

 

2 minutes ago, misUszatek said:

Za granicą byłem i potwierdzam przysłowie, dobrze jest tam gdzie nas nie ma i nie mówie o pieniądzach czy warunkach pracy, chodzi o to gdzie Cie "ciągnie".

Fakt, ja pooglądam polską TV od czasu do czasu, przelecę Wydarzenia, Fuckty i Wiadomości i od razu tęsknota za krajem znika na kilka kolejnych miesięcy :D 

 

47687012_345313849604470_5424375181806141440_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent-cdg2-1.xx&oh=15741c1f6a57b1a37b4a977bc5fac3c3&oe=5CA151B6

Edytowane przez nieidealny świat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misUszatek a co robisz, jeśli wolno spytać?

 

@nieidealny świat jeśli ofert brak to jedyne co mogę robić to właśnie rozwijać bloga i czekać na oferty.

 

@loh-pan

 

Zrobić szablon HTML/CSS to nie problem, ale zrobić coś pod Wordpress itd. to już grubsza zabawa.

 

A co do stylu prac to znam go i umiem, ale tak jak mówię, grafika nie sprzedaje się tak jak gotowe do użycia produkty typu szablon www i tyle ;) znam ten rynek i wiem jak jest 

Edytowane przez vand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vand - W rok czasu jesteś się w stanie nauczyć bardzo dużo odnośnie Wordpressa i PHP. Zwłaszcza, że siedzisz w domu :) Jeśli jesteś młody to nie masz nic do stracenia moim zdaniem. Ba, nawet szukając pracy jako grafik powiem Ci, że niektórzy zwracają mocno uwagę na to czy ogarniasz chociaż trochę web developerkę bo dzięki temu wiesz nieco lepiej co jest praktyczne a co jest po chuju mimo, że "zajebiście graficznie" wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vand z wykształcenia i doświadczenia jestem automatykiem, jakiś czas temu szukałem pracy w Krakowie i zainteresowanie było duże, w końcu się nie przeprowadziłem ale to inna historia.

 

Uważaj proszę na jedną rzecz. Wielu ekonomistów pisze o zbliżającym się kryzysie. Ja to przeżyłem już raz gdy wróciłem do Polski (firma w której pracowałem zaczęła mieć kłopoty) jak kryzys był w apogeum. Pół roku na bezrobie w zimie, potem przez 2 lata bardzo zła praca. Jeden z gorszych okresów w życiu.

Edytowane przez misUszatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako grafik musisz mieć na początku drogi dużo samozaparcia. Jak rozmawiałem ze znajomym to początki miał trudne ale jak już ogarnął paru sensownych klientów to kolejni zaczęli sami przychodzić. Musisz tylko dobrze pokazać swoje prace i podziałać na socialmediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że masz już jakieś prace w portfolio. Poprzeglądaj je, to co dobre zostaw, to co słabsze wywal i porozsyłaj to po firmach, ale nie reklamowych bo beda Cię raczej miały w dupie, tylko po potencjalnych klientach. Przy odrobinie szczęścia będziesz miał i klientów i hajs. A przy kilku dobrych klientach zarobisz pewnie więcej niż na etacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.