Skocz do zawartości

Nie mogę znaleźć pracy, to już zaczyna być męczące.


Rekomendowane odpowiedzi

@vand

Nie chce Ciebie obrazić, ale Twoim problemem są studia. A wiesz dlaczego? Bo od kilku lat utarł się schemat LO-Studia. Uczelnie zabijają się o studentów. (nie mówię teraz o Tobie, ale:)

Ale niestety studia mają teraz tak niski poziom, że każdy dziś może po nich być. Pracę kupić, bo po co samemu napisać? Zaliczyć byle jak rok, tak aby było. Sciągać na sesjach itp. Do tego dochodzą studia płatne...

Nie dziw się, że nie możesz znaleźć pracy. Jak na Twoje stanowisko jest kilkunastu chętnych. A masz może jakiś fach w ręku?

 

Tak wam teraz wszystkim napiszę. Cieszę się, że nie poszedłem na studia. Nie zmarnowałem kilku lat na naukę. Mam średnie i to mi wystarczy. Obecnie w mojej pracy, koledzy po fachu zarabiają takie pieniądze, o których większość ludzi po studiach może pomarzyć.

Dziś się liczy fach w ręku, fachowców brakuje. Jest ich na rynku pracy coraz mniej. Za to robi się bardzo dużo studentów.

Wiadomo, że studia są ważne. Bo bez nich nie było by lekarzy, prawników itp. Tylko studia powinny być dla prawdziwych elit umysłowych. Według mnie powinni wprowadzić jakieś egzaminy przed studiami. Bo dziś wystarczy 30% na maturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vstorm

 

Owszem obrażasz, bo wrzucasz mnie do worka studentów do których się nie zaliczam. ;) W mojej pasji siedzę od dzieciaka, już blisko 10 lat i jak na moje doświadczenie zawodowe z tego co wiem od innych z branży jestem na dosyć wysokim poziomie. Także nie ten case. Specyfika miasta i zapotrzebowania na mój fach po prostu. Za parę lat też będę robił takie pieniądze o których większość może pomarzyć, także nic specjalnego. Poczekam chwilę jeszcze i znajdę swoje miejsce, o to się nie martw. Pewnych rzeczy nie idzie przeskoczyć, chyba, że jest się geniuszem, a ich jest jak sam wiesz niewielu na świecie. Także trzeba przejść od juniora, przez mida i tak dalej ;) A, że duża ilość chętnych? A na co nie ma dużej ilości chętnych poza pracą fizyczną?

Edytowane przez vand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że to nie o Tobie. Cóż Twój problem, że bierzesz to do siebie. Ja nakreśliłem problem, że studentowi ciężko znaleźć pracę. Sam widzisz masz 10 lat doświadczenia i ciężko Ci znaleźć pracę. A ja Ci życzę, abyś bardzo dobrze zarabiał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.