Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Planuję ewakuację ze swojej obecnej firmy. Chciałbym zrobić sobie przerwę na 1-2 miesiące i skupić się na znalezieniu odpowiedniej oferty i trochę odpocząć. Zawsze pracowałem na umowę o pracę i obecnie też, co daje mi ubezpieczenie. Jak się zwolnię, to pracodawca nie będzie mnie już ubezpieczać, a ja się trochę boję, że będę bez ochrony.

 

Co mogę zrobić, żeby mieć jakąś ochronę przez ten czas, dopóki nie będę miał nowej pracy na uop? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh

 

Już to było gdzieś na forum poruszane, nie pamiętam tytułu więc w skrócie:

 

1 Uzyskaj statut bezrobotnego będziesz miał ubezpieczenie.

 

2 Wykup samodzielnie ubezpieczenie zdrowotne w ZUS (około 400 pln za miesiąc).

 

3 Wykup pakiet medyczny u prywatnego ubezpieczyciela, będzie dużo taniej niż w ZUS, ale ma swoje ograniczenia np. do określonych placówek, albo do określonych zabiegów. Każdy ubezpieczyciel ma swoje oferty, różnią się między sobą. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze @Mosze Red, jednak opcja 3 nie warta czasu. Czytałem kiedyś o zakresie ochrony tych ubezpieczeń prywatnych w Polsce. Wszelkie bardziej skomplikowane operacje odpadają, co (odpukać) w przypadku poważnego wypadku może narobić Ci dużych długów. 

Uzyskaj status bezrobotnego, to moim zdaniem najlepsza opcja, jeżeli przerwa będzie trwać tylko 1-2 mies. 

Edytowane przez realista
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.