Skocz do zawartości

Mężczyźni rządzą światem?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Zanim zabiorę się do nauki, to chciałem się tym z wami podzielić. Przed chwilą zobaczyłem filmik w którym Jordan Peterson dyskutuje z Helen Lewis na temat męskiej dominacji i patriarchatu w cywilizacji zachodniej. O ile na ten temat można by wiele dyskutować, to niemniej ciekawym jest wypowiedź pani Lewis na końcu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=KPtie4efAEU

 

Proszę mi wybaczyć, jeżeli wstawiłem to do złego działu, aczkolwiek moim zdaniem widać tu doskonały przypadek kobiecej manipulacji. Kobiety oskarżają mężczyzn o seksizm, nierówne zarobki, robią z siebie ofiary i uciskaną mniejszość, lecz gdy pada pytanie "Dlaczego nie oddasz swojej pracy komuś mniej uprzywilejowanemu?" to odpowiadają "Bo nie chcę i nie zrobię tego." Zagotowało się we mnie jak usłyszałem ostatnią kwestię.

 

Co o tym myślicie?

 

PS. Jeśli to wideo pojawiło się już w jakiejś dyskusji, to przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że babka jest za cienka w uszach, aby zrozumieć Pana Petersona. Ma pewien scenariusz, a on się z niego wyłamuje. Kiedy on pyta, wtedy jest koniec i hipokryzja, głupota. Gość punktuje pięknie, bo jest bardzo dobrze przygotowany do tematu, a Pani miernie. Stąd takie dysproporcje w przekazie. 

 

Niestety media tak wyglądają, bazują na hipokryzji, kontrowersji. Wiem to z życia zawodowego po części. Gość stoi przed tragicznym wyborem. Albo pojawiać się w mediach z takimi debilami i jednak coś szerzyć lub zostać ekspertem niezależnym ze słabą oglądalnością stosunkowo. Każdy wybór to wybór tragiczny w przypadku gościa, który przekazuje pewną prawdę o społeczeństwie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ten film był już na forum kilka razy.

Pani nie tyle jest nieprzygotowana co różnica poziomów intelektualnych między nią a nim jest gigantyczna. Ona poza standardową litanią feministycznych sloganów nic, ale to nic sobą nie reprezentuje.

Peterson jest niesłychanie uprzejmy. Pani ma szczęście, że nie trafiła na Bena Shapiro albo Milo Yiannopoulosa. Oni by jej pokazali jak się dyskusje prowadzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.