Skocz do zawartości

Po czyjej stronie stanie ateista? Katolika czy muzułmanina?


brama85

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Krugerrand napisał:

Zawsze jest wybór. W Twojej sprawie też masz wybór, kwestia tylko podjęcia decyzji i stawienia czoła następstwom tejże decyzji.

Oczywiście że jest wybór. Tylko nie mieszajmy to religii.

 

Wszystko wraca, i wróci do tych, którzy tak niszczą innych...

 

I nie ważne jakiej religii są ci ,,inni''. Karma wraca ( tak btw określenie Karma jest z Hindu jeśli się mylę proszę o korektę ) .

 

Są ludzie, który co niedziela chodzą do Kościoła, a w tygodniu lecą na lewo. Mi chodzi, ze wiara powinna być osobistą sprawą każdej istoty. I  ta istota powinna również to dla siebie trzymać. I nie nachalnie komuś wkładać to do głowy.

 

Ja uważam, ze Bóg mi pomaga. I co ? Zlinczujecie mnie za to?

 

Bo wielokrotnie tylko przez taką sentencję zostłem nazwany katolem :)

 A mi wsio rybka, mogę być w jednej społeczności z innymi wyznaniami, bo uważam,zę każdy ma prawo aby wierzyć w co chce.

 

Radykalizm jest szkodliwy. A moim zdaniem najbardziej radykalni sa muzułmanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZiareiroTemat siła rzeczy jest religijny i od tego nie uciekniemy. A czy ja coś komuś gdzieś narzucam, czy nazywam katolem? Wyrażam tylko swoją opinię.

@baron Ungern von SternbergPo pierwsze nie będę na jego miejscu, ponieważ mi tam nie spieszno, a nawet jakbym był to skąd ta pewność, że zacznę robić dokładnie to samo? Tego nie wiesz i nigdy się nie dowiesz.

Dobranoc:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krugerrand Z Bogiem (Chrześcijańskim)!

 

Gdybym miał możebność, rozstrzelałbym autora wątku za defetyzm. Zamiast siania wrogiej propagandy sugerującej zwycięstwo islamu powinniśmy się tutaj zastanawiać, jak odbić Konstantynopol i resztę obszaru dawnego Bizancjum z rąk niewiernych.

Edytowane przez baron Ungern von Sternberg
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, baron Ungern von Sternberg said:

jak odbić Konstantynopol

Najpierw, co mozna zrobić po cichu, trzeba wynaleźć jakiegoś wirusa, który zdziesiątkuje lewactwo - głowny problem jak na razie w Europie. Jak ich nei będzie, to z muslimami sobie już nie będziemy musieli radzić, bo nei będzie ich w Europie na tyle, żeby podskoczyli.

To oczywiście ciut żartem, ale, tak, na chwilę obecną lewactwo jest większym problemem, bo wiąże ręce tym, którzy widzą zagrożenie, i chcą sie mu przeciwstawić póki nei będzie za późno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Krugerrand napisał:

Temat siła rzeczy jest religijny i od tego nie uciekniemy. A czy ja coś komuś gdzieś narzucam, czy nazywam katolem? Wyrażam tylko swoją opinię.

Pewnie, że tak, Jeśli odebrałeś moją wypowiedź jako atak na Ciebie to sorry :)

 

Religia moim zdaniem jest wykorzystywana nadmiernie w dzisiejszych czasach. Kto jak wierzy to jest prywatna sprawa. A wiele ludzi postępuje źle i podle...ni w imię Wairy, tylko własnych interesów.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lxdead patrz mój najnowszy wątek w dziale "Społeczeństwo".

 

Proszę, ustaw swój awatar na bardziej "pro live". Nasz język, image, musi być pozytywny. Musi być silny. Musi być zdrowy, zwycięski. Salutując diabłu pójdziemy na manowce.

Edytowane przez baron Ungern von Sternberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krugerrand napisał:

Osobiście uważam, że normalność powinna wrócić i oni mogą ją jako tako przywrócić. Dość przywilejów dla kobiet kosztem nas mężczyzn. 

Normalność? Co to dla Ciebie?

 

Nie kosztem zabijania tych co się z ich zdaniem nie zgadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, bezprym said:

Katolik, muzułmanin, ateista... to wszytko są religie. Zapytajcie, co w tej sytuacji zrobiłby agnostyk.

Wytłumacz mi proszę, co to za religia ateizm? Jakie ma obrzędy, dogmaty i świętości? Dlaczego nie jest zarejestrowana jako związek wyznaniowy?

Edytowane przez Schlucken,NichtSpucken!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Schlucken,NichtSpucken! napisał:

Wytłumacz mi proszę, co to za religia ateizm? Jakie ma obrzędy, dogmaty i świętości? Dlaczego nie jest zarejestrowana jako związek wyznaniowy?

Tak w skrócie, religia to "system wierzeń i praktyk, określający relację pomiędzy różnie pojmowaną sferą sacrum (świętością) i sferą boską a określonym społeczeństwem, grupą lub jednostką"

 

Ateiści wierzą że Boga nie ma, agnostycy mają wyjebane - to taka gruba różnica między tymi dwoma. Nie wiem jak inni bracia, ale każdy "ateista" którego w życiu udało mi się poznać, a który przy tego typu tematach zawsze mianował się "ateistom", był po prostu osobą która była pojebana i nastawiona negatywnie do wiary chrześcijańskiej z lekceważącym podejściem do wiary i przekonań innych.

Ja jestem osobą wierzącą i mam wyjebane na to czy wierzysz Ty, Mirek czy inny Janusz, a większość samozwańczych "ateistów" to jebane trolle sączące jad i "wierzące że Boga nie ma", walczące z każdym kto ma inne przekonania. Dziś już sam rzeczownik "ateista" kojarzy mi się negatywnie, pewnie nie tylko mi. Do agnostyków nie mam nic, bo i nie mam powodów.

Edytowane przez lxdead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bronisław napisał:

Normalność? Co to dla Ciebie?

Chociażby faktyczna, a nie tylko pozorna, równość wobec prawa. Nie może być takich sytuacji jakie dzieją się obecnie, że kobieta może niemal wszystko, a mężczyzna nic, ma siedzieć cicho i płacić. Nie może być tak, że niezależnie od wszystkiego kobieta otrzymuje prawo do opieki nad dziećmi, a mężczyzna ma płacić i często w praktyce mimo zasądzonych możliwości spotykania się z dziećmi przez lata ich nie widzi. Oczywiście w majestacie prawa. Nie może być tak, że to tylko facet ma płacić alimenty zgodne ze swoimi możliwościami zarobkowymi, a nie faktycznymi zarobkami. Nie może być takich sytuacji, że ojciec i mąż jest oskarżany o gwałt na żonie czy molestowanie seksualne dziecka i od razu wszczynane jest przeciwko niemu cała machina postępowania prowadząca do utraty pracy i opinii wśród ludzi, od tej pory to facet ma udowodnić, że nie jest jeleniem. Niech oskarżający udowodni, że tak faktycznie jest, zgodnie z zasadami prawa rzymskiego. Jeśli okazuje się, że gość jest niewinny, kobiety nie są karane za składanie fałszywych oskarżeń.

Nie może być przyzwolenia w społeczeństwie na feministyczne harce sugerujące, że to faceci są gorsi i głupsi, że świat bez mężczyzn byłby lepszy. Ta feministyczna propaganda jasno i wyraźnie wskazuje na to, że to faceci są gorsi i należy się ich ze społeczeństwa pozbyć.

Nie może być też tak, że osoby głoszące prawdę na tematy damsko-męskie jak choćby panowie prawnicy ze Szczecina są szczuci przez cały konglomerat medialny i feministyczny i kończą tak jak skończyli. Albo mamy wolność słowa albo jej nie ma.

6 godzin temu, Bronisław napisał:

Nie kosztem zabijania tych co się z ich zdaniem nie zgadzają.

Ten wątek już od jakiegoś czasu dryfuje w niebezpieczne rejony;) Użyję więc pewnego porównania. Wyobraź sobie, że dziedziczysz dom z ogrodem. Zawsze marzyłeś o posiadaniu fajnego i zadbanego ogrodu. Okazuje się, że ogród jest zarośnięty i niezadbany, wszędzie rosną chwasty i pałęta się robactwo. Poprzedni właściciel ze względów zdrowotnych nie mógł się odpowiednio tym ogrodem zająć. Co robisz? Pozbywasz się w pierwszej kolejności chwastów i szkodników, aby coś tam móc w przyszłości zasadzić i żeby jakoś to wyglądało. Pilnujesz jednocześnie żeby ta zaraza nie wróciła. Ogród po pewnym czasie nabiera takich kształtów o jakich marzyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, baron Ungern von Sternberg napisał:

Są dwa przeklęte wrzody na naszym ciele: lewactwo i islam.

Klasyfikuję je raczej jako nowotwór złośliwy. Wrzód można wyciąć często bez problemu, to powyższe ma szerokie tendencje do niekontrolowanego rozsiewu : /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, brama85 napisał:

zadeklarowanymi ateistami  musieli wybierać pomiędzy pomocą bliźniemu

A co ma deklaracja niewierzenia w bóstwo  do realnej pomocy człowiekowi?

 

Pomoc drugiej osobie Zależy chyba od systemu wartości (kalkulacja korzyści, altruizm, egoizm, cokolwiek) każdego, a nie nie/wiary w dane coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/13/2018 at 9:59 PM, brama85 said:

Czasem zadaję sobie to pytanie. Jak by to było? gdyby ludzie, którzy są zadeklarowanymi ateistami  musieli wybierać pomiędzy pomocą bliźniemu, który jest wierzący i jest katolikiem w Polsce albo stają po stronie muzułmanów i poddają się ich prawom i całej kulturze po tym jak opanowują i przeważają liczebnie katolików w Polsce. 

Ateista sie rodzisz i nie musisz tego deklarowac ...Potem jestes urabiany i obrabiany na czlonka jednego z 50 tysiecy roznych wyznan istniejacych na swiecie. Az ktoregos dnia odkryjesz, ze jednak Ziemia nie jest plaska..:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorliwi katolicy gdyby mogli paliliby dalej na stosie niewiernych. Na poparcie mojej tezy:

http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2016/12/skandal-we-wrocawiu-powstanie-pierwsza.html?m=1

 

Nawoływanie do spalenia pogańskiej świątyni, miłosierdzie nie ma co :)

"Kochaj bliźniego jak siebie samego" szkoda, że zapomina się dodać jakiego jednego słusznego wyznania ma być rzekomy "bliźni".

 

Zabawne jak katolikom łatwo mówi się o agresywnych muzułmanach... Kto przez ponad 2000 lat mordował innowierców?heretyków?kto polował na czarownice? 

Taka hipokryzja i podwójne standardy. Powiecie "przecież to przeszłość teraz katolicy są cacy dobrzy i mili". Odpowiedzmy na kilka pytań:

Kto zaatakował Libię?

Kto zaaktakował Irak?

Kto zdestabilizował bliski wschód? 

Kto morduje tam arabskich cywyli przy pomocy dronów? 

Pytań można postawić więcej. Zastanówmy się czy nawet chęć zemsty nie jest chociaż częściowo uzasadniona u Arabów? Czy my nie chcielibyśmy się zemścić za zniszczenie i okupację Polski?

Czasem warto odejść dalej od drzewa, żeby zauważyć las. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

"Zło to zło(...) Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. Nie jestem świątobliwym pustelnikiem, nie samo dobro czyniłem w życiu.

Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale."

Andrzej Sapkowski

 

Edytowane przez Dakota
dodanie autora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.