Skocz do zawartości

Czy FitDaria ma zniknąć z naszych portali?


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Marek Kotoński napisał:

Co do tych którzy ściągają za free, to ścigać ich nie będę. To kwestia osobistego zrozumienia, że zysk z książek to nie tylko zapłata za moją pracę, ale i utrzymanie forum dla tych biedniejszych, których nie stać na książki i pomoc drogich coachów. Na dłuższą metę taka nieprawość szczęścia nikomu nie da.

Człowiek Honorowy - zapłaci,  bo ceni czyjeś słowo, bo chce. Będąc biednym owszem, gdzieś ściągnie za darmo, ale zawsze będzie z tyłu głowy i w swoim czasie odda z nawiązką. Niespodziewanie, szczerze od serca.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozróżnić należy kilka rzeczy.

 

Pytania:

1. Co wniosła na forum.

2. Co wniosła na samiec web.

3. Co wnosi jako persona.

4. Sprawa ściągnięcia książki z netu.

5. Jej ideologia.

6. Kim ona tak właściwie jest.

 

Odpowiedzi:

1. Na forum mimo wszystko, wniosła wiele swoją niesamowicie zaborczą osobowością, czy dużo dobrego czy złego nie wiadomo, na pewno mogliśmy trenować swoje poglądy dzięki niej oraz mogliśmy trenować się w rozpoznawaniu jej multikont.

2. Na samiec web jest mocno aktywna, co jest na plus samo w sobie bo każda osoba się tam liczy, natomiast dowala linki do feministycznych cudnych stron, co jest dosyć zabawne chociażby z tego względu, że strona nazywa się samiec web :D(Zaznaczam, że gdyby było odwrotnie - ja coś bym dodał "mizoginistycznego na forum netkobiety" to od razu byłby dla mnie ban bez mrugnięcia okiem, niestety ona zdaje się tego nie widzieć - zresztą wielu rzeczy stara się nie dostrzegać.

3. Wnosi na pewno swoje poglądy feministyczne i tu należałoby zapytać administratora czy życzy sobie by to było umieszczane czy też nie. Jeżeli życzy sobie, to ona ma prawo to dodawać jeżeli nie, to nie.

4. No cóż przyznała się do czegoś nikczemnego ale muszę być z wami szczery, ja też miałem okazję do ściągnięcia Marka książek, i nie jestem pewien czy ściągnąłem czy też nie, na 95% nie bo uznałem, że tyle prawdy koleś mówi, że warto go wspomóc, chociaż sam byłem bezrobotny i żądny dodatkowych źródeł wiedzy. Kupiłem więc pakiet 4 książek a wtedy jeszcze prawie zupełnie mi nieznanego autora by go wspomóc ideologicznie. 

Osobiście doskonale rozumiem Marka i jego tzw misję, jest to wielce chwalebne, ponieważ wcześniejsze pokolenia nie miały takich fajnych źródeł wiedzy, lecz wróćmy do Fit Darii. Jeśli zobowiązuje się na przykład do zakupienia ich, i wpłacenia na rzecz forum dajmy na to chociaż symbolicznej złotówki, to można by to uznać za zrozumienie swojego błędu i "jakaś chęć naprawy". 

Oczywiście to tylko przykład, w tym powinni się dogadać poszkodowany i winowajczyni. 

5. Ona reprezentuje nurt lewicy czyli tzw Feminizm.

Z jednej strony dobrze wiedzieć z czym walczymy, ona nie jako nam pokazuje swoje własne zainfekowanie i my możemy weryfikować kto ma właściwie w tym wszystkim rację, z drugiej strony dla wielu może być wkurzającą osobą, która się nie zgadza z ideą braci samców i nawala na jednym z portali swoją propagandę. Jeśli potraktujemy ją jako kogoś na kim weryfikujemy siebie i trenujemy swoje poglądy to niech zostanie, ale jeśli większej ilości ludzi przeszkadza a w tym założycielowi portalu, no to cóż "może innym razem".

6. Jest to skrzywdzona dziewczyna przez bakterię Marksa, oraz jest sterowalna przez tzw ruch antycywilizacyjny. Możemy jej współczuć lub jej nienawidzić, jednak znając psychikę ludzką ona szuka lekarstwa na tym forum. Wie, że mamy rację i dlatego tak zawzięcie atakuje. Fit Daria to osoba mocno skrzywdzona przez swoje własne wybory oraz przez życie. 

Dziś może jest naszym wrogiem ale kiedyś może być największą i najbardziej zagorzałą fanką. Nigdy nic nie wiadomo co się może wydarzyć w życiu. Jednak należy też pamiętać i dodać, że napsuła krwi moderatorom, użytkownikom i adminowi. 

 

@Nefertiti

Udostępniłem jej wypowiedź, ponieważ mnie o to poprosiła. Wiadomo iż jest to na granicy akceptacji przez modów i Marka no ale jako, że jestem dobry chłopak to spełniłem jej prośbę dwa razu. 

Pamiętajmy, że ci co atakują to są ci, którzy potrzebują pomocy - "Każdy atak to wołanie o pomoc" 

Atak ludzi to nie rozumienie siebie, swojego pochodzenia, kim się jest, po co się jest i dlaczego się robi to co się robi.

 

W mojej ocenie:

Jeśli zapłaci za książkę i zrekompensuje swoje winy oraz będzie chciała brać udział w konstruktywnym tworzeniu portalu to dlaczego nie, niech zostanie ale jeśli jest tzw wrogiem "mężczyzn" to niestety takich ludzi raczej nam tu nie potrzeba. Bo wrogów mężczyzn mamy wszędzie na pęczki.

 

Pozdrawiam serdecznie.

oraz

Pozdrawiam bohaterkę tematu, taki fejm cholera to ja też chcę :D 

 

 

 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi jest przykro z tego powodu. 

Rozumiem przecież wkład jaki idzie w twórczość. 

 

Kiedyś na aukcji charytatywnej ktoś kupił mój obraz, później ten obraz miał zawisnąć w galerii nie z moim nazwiskiem, a z nazwiskiem osoby, która wylicytowała. 

Ja wiem, że to inna sprawa ale tak kurewsko było mi wtedy przykro. 

Ktoś umiera, ktoś kupuje, a zarazem kradnie prawa autorskie i chce się na tym wzbogacić. 

Trochę nie na temat ta historia ale mi się niestety przypomniała. Mnie to bolało i boli. 

 

Dla mnie zakończenie tej sprawy jest takie: odszkodowanie/ zapłata i zadośćuczynienie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SzatanKrieger napisał:

 

@Nefertiti

Udostępniłem jej wypowiedź, ponieważ mnie o to poprosiła. Wiadomo iż jest to na granicy akceptacji przez modów i Marka no ale jako, że jestem dobry chłopak to spełniłem jej prośbę dwa razu. 

Pamiętajmy, że ci co atakują to są ci, którzy potrzebują pomocy - "Każdy atak to wołanie o pomoc" 

Atak ludzi to nie rozumienie siebie, swojego pochodzenia, kim się jest, po co się jest i dlaczego się robi to co się robi.

 

W mojej ocenie 

Jeśli zapłaci za książkę i zrekompensuje swoje winy oraz będzie chciała brać udział w konstruktywnym tworzeniu portalu to dlaczego nie, niech zostanie ale jeśli jest tzw wrogiem "mężczyzn" to niestety takich ludzi raczej nam tu nie potrzeba. Bo wrogów mężczyzn mamy wszędzie na pęczki.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

 

Masz dużo racji, że istnieje dużo zysków dla nas z jej tutaj obecności.

 

Ale trzeba też zdać sobie sprawę z wad. Gdy była stąd wypraszana, wchodziła na siłę SETKI razy. Od czasów Sławka Burczymuchy nie widziałem takiej agresywnej nachalności i pogardy dla zasad.

 

Co do zapłaty za książkę, wyraźnie się wypowiedziała: nie ma mowy o nawet złotówce na rzecz forum. Nie dość ze wzięła za darmo moją książkę (albo książki), to jeszcze szydziła że są złe recenzje. Nie są to recenzje osób kupujących, a recenzje pisane przez moich hejterów, co przecież jasno w swoich założeniach opisali, jak atakować forum i mnie (donosy, wysyłka książek żeby uderzyć w finanse itd.)

 

Lubię pomagać ludziom - ale kasowanie Darii i jej bezustanne wchodzenie na forum mimo że dostała bana, to ciężka praca moderatorów. Czy oni też cieszą się z pomocy zaburzonej osobie, która marnuje ich czas i energię z czystej złości? Łatwo jest mówić komuś o pomaganiu i wybaczaniu, ale ten porządek który widać, to ciężka inwestycja czasu i energii moderatorów.

 

No i nie rozumiem gdzie udostępniłeś jej wypowiedź? Przejrzałem wątek i nie widzę, możesz mi to wskazać?

 

 

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarło coś do mnie:

nawet jakbym chciał pobrać książki za free to nie wiem jak, ja się zatrzymałem na stronach z amerykańskimi torrentami - dziś to już epoka kamienia łupanego. Jestem w Dupie.

 W mojej ocenie WITAMINA FIT D, jest nie groźna (tylko moje odczucie), natomiast w męskiej części forum - pojawiło się paru podejrzanych gagatków. Tu bym się wpierw pochylił.

 

Wystarczy, żelazne postanowienie, przykaz, nie odpisujemy na jej głupoty i tego się każdy trzyma... To Marka forum...   

 

@Lalka showbiz - tak było zawsze...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SzatanKrieger napisał:

 

@Nefertiti

Udostępniłem jej wypowiedź, ponieważ mnie o to poprosiła. Wiadomo iż jest to na granicy akceptacji przez modów i Marka no ale jako, że jestem dobry chłopak to spełniłem jej prośbę dwa razu. 

Pamiętajmy, że ci co atakują to są ci, którzy potrzebują pomocy - "Każdy atak to wołanie o pomoc" 

Atak ludzi to nie rozumienie siebie, swojego pochodzenia, kim się jest, po co się jest i dlaczego się robi to co się robi.

Myślę, że rozumiem.

 

 

Skoro tak, dlaczego jej nie pomagasz, a utwierdzasz w przekonaniu, że słusznie robi?

To była rozmowa prywatna miedzy Wami, a Ty to upubliczniasz. 

Wybacz, na to co piszesz, wstawiasz - raczej bym tak starała się pomóc by to ona sama wykazała inicjatywę, a tak dla mnie jesteś marionetką - sorry. 

 

 

PS. Wiecznie coś - gierki, a niby każdy deklaruje, że chce ciszę i spokój.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei Typ celebryta, biznesmen. Ktoś wkłada w coś serce, cieszy się, że ktoś pojedzie na rehabilitacje, a ktoś w taki gówniany sposób robi sobie interesy. 

 

Dla mnie, odebranie coś artyście to tak jakby ktoś odebrał tej osobie kawałek duszy, część osoby. 

Nie wiem jak się Marek z tym czuje i czy też to tak odbiera ale dla mnie to jest po prostu w byk przykre. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Marek Kotoński napisał:

To kwestia osobistego zrozumienia, że zysk z książek to nie tylko zapłata za moją pracę, ale i utrzymanie forum dla tych biedniejszych, których nie stać na książki i pomoc drogich coachów.

Tak to już niestety jest z książkami od momentu wynalezienia masowych sposobów na kopiowanie treści pisanych.

W erze przed drukiem wartośc książki nie była że tak powiem "intelektualna". Nie tyle treśc stanowiła o jej cenie - co praca włożona w jej przepisanie plus cena materiału, z ktorej była wykonana.

Robili to Benedyktyni - co było trudne i wymagało cierpliwości. Benedyktyńskiej - stąd właśnie to określenie.

 

Aby w średniowieczu ukraść ksiażkę - trzeba było zabrac po prostu konkretny egzemplarz. Ktorych było albo niewiele, albo była tylko jedna sztuka.

Sposobu na kopię nie znano innego niż przepisanie.

 

Dopiero masowy druk ułatwił kopiowanie. Ale jeszcze nie na tyle by naruszanie praw autorskich było problemem. Bo druk też swoje kosztował.

 

Dopiero komputery i zwłaszcza internet (czyli sieć umożliwiająca dostęp) - spowodowały problem.

Ksiązka zdigitalizowana do pliku np *.pdf może być dowolną ilosć razy skopiowana za bliską zeru cenę. W dodatku bez najmniejszej utraty jakości zapisu.

 

Moim zdaniem nie da się tego problemu w żaden skuteczny sposób administracyjnie rozwiązać. Nie pomogą żadne kary za ściąganie, jak i za wieszanie - bo zawsze się znajdzie ktoś kto powiesi plik w miejscu, gdzie jakieś prawo nie sięga.

 

Pozostaje jedynie uświadamianie i krzewienie pewnego rodzaju kultury.

 

Zresztą - ta kwestia nie tylko odnosi sie do ksiażek, ale i do utworów muzycznych, filmów, obrazów itp.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Bonzo said:

Dopiero masowy druk ułatwił kopiowanie. Ale jeszcze nie na tyle by naruszanie praw autorskich było problemem. Bo druk też swoje kosztował.

I tak skoczyło się średniowiecze. Zastanawia mnie jedno, kiedy książka była już bardziej tania i popularna. A młodzi ludzie wlepieni nosem w dany tytuł słyszeli od starszych:

- trzeba w obejściu zrobić, i zwierzęta nakarmić.

 

Piję do dzisiejszych czasów i smartfonów. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Marek Kotoński napisał:

Lubię pomagać ludziom - ale kasowanie Darii i jej bezustanne wchodzenie na forum mimo że dostała bana, to ciężka praca moderatorów. Czy oni też cieszą się z pomocy zaburzonej osobie, która marnuje ich czas i energię z czystej złości? Łatwo jest mówić komuś o pomaganiu i wybaczaniu, ale ten porządek który widać, to ciężka inwestycja czasu i energii moderatorów.

Dokładnie, Wy drodzy bracia i siostry tego nie widzicie ale ta kobieta zakładała tu.. nie skłamię jeśli powiem, że nie kilkanaście a kilkadziesiąt kont. To były wypady w nocy, 3-4. Czasem wcześniej, czasem później.

Często ta kobieta patrzyła kiedy nie ma modów aby nabić masę postów, porozwalać tematy, bo potem userzy się złościli i ją cytowali. I trzeba było zamykać tematy albo zostawiać porozwalane.

Ja osobiście zawsze dałbym komuś drugą szansę, czasem nawet 3, tylko wiecie, tej kobiecie nie da się pomóc, bo ona miała tych szans 10x tyle.

 

Jesteśmy na forum, które działa w o wiele mniejszej skali ale jednak jak swego rodzaju państwo i tak jak w państwie są kary dla recydywistów i różnej maści degeneratów tak i na forum powinno się od takich odcinać.

Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby kosztem jakiejś zwariowanej, niereformowalnej jednostki dać skrzywdzić całą resztę. Ja jej współczuję i naprawdę nie życzę jej źle ale ona ma problem psychiczny.

Ten problem psychiczny jest poważny i my jako forum, nie jesteśmy specjalistami, którzy takie problemy leczą.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, zuckerfrei napisał:

I tak skoczyło się średniowiecze. Zastanawia mnie jedno, kiedy książka była już bardziej tania i popularna.

Cena książki to jedno. Inny problem - to popularność.

Aby książka była popularna - to musi być masowy czytelnik. A wiec ktoś, kto jak sama nazwa wskazuje - potrafi czytać.

W średniowieczu umiejętnośc ta była rzadka pośród pospólstwa.

Nie tylko w średniowieczu zresztą. Analfabetyzm był powszechny jeszcze w II RP.

 

Zresztą nawiasem mówiąc - nie byłbym taki pewny czy masowe kształcenie społeczeństwa ma zawsze pozytywne efekty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZATRUTY KĄSEK!!!!

 

To jedynie mi się kojarzy po przeczytaniu posta naszej feministki.

 

......zagranie to ma na celu skręcenia spirali nienawiści......

 

.....pierwej jednak niech udowodni że faktycznie wciągnęła skoro do końca nie przeczytała......

 

 

Nastąpiło odsłonięcie królowej, pancerna wierza bije królową, król Białych zostaje odsłonięty.

Później cała partia to gonitwa/ucieczka przed pionkami.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to też rozstrzygnąć inaczej. Pozwolić jej publikować na samiecweb, bo bądź co bądź znacząco zwiększa pozycję strony, jej duża aktywność ostro naoliwia te charczące roboty google'a do pozycjowania.

Jednocześnie powiesić jej 'głowę' po prawej stronie forum jako oszustki i złodziejki :)

Czyli z jednej strony - będzie napiętnowana publicznie, a z drugiej - będzie za darmo generowała nam rozgłos, jak ten tani murzyn.

Przyjemne z pożytecznym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trolle ciągle wracają, tylko pod innymi nickami. To się robi tragiczne czasami. Lepiej zostawić. Przynajmniej wiadomo, kto jest kto.

 

Powinniśmy ją ignorować, nie odpisywać na wiadomości, ani dyskutować. Ona niech pisze, ale zero reakcji ogólnej. Niech idzie jej przekaz w pustkę i stanowi tylko potwierdzenie hipokryzji kobiet.

 

Od czasu do czasu ban profilaktyczny. Niech pisze. Treść, jaka by nie była zawsze wpływa na pozycjonowanie.

 

Do tego oznaczenie dokładne, że złodziejka.

 

Nie mam pojęcia, czy to dobre rozwiązanie. Wszystkiego warto spróbować.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.