Skocz do zawartości

Czy FitDaria ma zniknąć z naszych portali?


Rekomendowane odpowiedzi

Daria to wróg najgorszy, ze wszystkich. 

Wróg, a wróg. Ale swój, mój, nasz na własnej krwi wychodowany. 

Takiej sytuacji na forum chyba jeszcze nie było. I chyba nikt się jej nie spodziewał, usuwaniem od tak w mojej ocenie jest „krótkim wzrokiem”. Ta dama z tej książki nic nie wyczyta, ale jeżeli ja udostępni...

biech „góra” zrobi sobie burzę mózgów i coś wymyśli. Marku prześpij się z tematem, tak ze dwie noce. Coś wymyślisz.  :) 

Może w rezerwacie utworzyć z kobiet takie kapo i niech one sprzątają. Takie podmoderatory. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niewiarygodne ile ona potrafi pisać. To jest jakiś fenomen, musgofe perpetuum mobile. Spokojnie da radę zagadać wszystkie głowy hydry naraz. Parzy w oczy ''jej'' patologiczne wręcz postowanie pod własnymi postami. Sądze, że medycyna już to jakoś nazwała.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rnext napisał:

Swoją drogą, książki są tak do dupy, że na szeroką skalę je kradną. Nawet feministki.

Zastanawiałem się kiedyś nad tematem elektronicznych wersji utworów szeroko pojętych (obraz, muzyka, książka, film, artykuł itp)

Autor tworzy jakieś dzieło (np jedno z w/w) i rozpowszechnienie w drodze sprzedaży, w dzisiejszej dobie - może sie odbywać na zasadnicze dwa sposoby:

1. Tradycyjnie - czyli skład, druk, wydawnictwo, drukarnia, dystrybucja, księgarnie, allegro, internet. Dzieło w wersji papierowej

2. Elektronicznie - czyli internet i pobranie pliku pdf albo e-booka.

 

Wiadomo, że droga pierwsza jest kosztowna. Bo trzeba uruchomić szereg podmiotów. Wydawnictwo, drukarnia, dystrybucja, oraz zuzyć papier co kosztuje zapewne niemało.

 

Nie mam zielonego pojęcia jakiego rzędu dochód z jednego egzemplarza przy detalicznej cenie typu np 40 złotych - uzyskuje autor ?

Na pewno zdecydowanie mniej - bo w tych 40 złotych musi siedzieć cała masa cząstkowych wynagrodzeń dla poszczególnych podmiotów zajmujących się procesem wytworzenia książki i jej dystrybucji.

 

Klient na książkę, zaznajomiony z pewnego rodzaju kulturą, o ktorej napisałem uprzednio (czyli z wiedza, że należy się autorowi wynagrodzenie) - kupi wersję papierową płacąc np 4 dychy.

Bedzie miał egzemplarz na półce i w rękach podczas czytania. Ksiązkę z ręki (wg mnie) czyta się lepiej niż z ekranu.

 

Pozostaje problem z klientami - ściągaczami z neta. Tacy zawsze będą. Wieszacze także - zeskanują ksiązkę, zdigitalizują, pewnie są na to szybkie i skuteczne metody.

 

Czy nie byłoby zatem rozsądnym powiesić taką ksiażkę w necie, legalnie, oficjalnie, na na przykład stronie jej autora - z możliwością ściągnięcia za niewielką opłatą ?

Do realizacji na przykład SMS'em typu 5 złotych czy 10 ?

Tak samo przecież uaktywnia się ogłoszenia drobne na niektorych portalach, uzyskuje dostęp do zasobu gazety etc.

 

Wtedy mamy taką sytuację, ze jest pewnego rodzaju szansa na przechwycenie jakiejś (wiadomo że nie całej) rzeszy klientów, ktorzy wersji papierowej i tak nie kupią (bo za droga lub z lenistwa) a będą poszukiwać w necie wersji nielegalnej, na przykład na chomiku czy gdzieś jeszcze indziej.

 

I teraz trzeba tylko przeanalizować kwestię kosztową. Nie znam się na dystrybucji książek i nie wiem ile to wszystko kosztuje oraz ile autorowi z tego pozostaje.

Niemniej - powieszenie na stronce legalnej wersji elektronicznej do pobrania poprzez płatnosć SMS, PayPal, itp - na pewno jest procesem zdecydowanie mniej kosztochłonnym aniżeli dystrybucja wersji papierowej.

I zarazem umozliwić moze przejęcie pieniędzy od tych, którzy skłonni są ściągnać z chomika "pirata"

 

Trochę podobny temat dyskutowany był na pewnej uczelni współpracującej z twórcą bardzo zaawansowanego oprogramowania inzynierskiego.

Program kosztował np 50 tysiecy.

Producent przymykał oko na piractwo z jednego powodu. Niech biedny student, albo nawet początkujący inzynier zapozna się z tym co program potrafi, co zawiera i jak się na nim pracuje. Niech się uczy. Bo wersji pełnej młody inżynier czy tym bardziej student - za 50 klocka netto nie kupi z pewnością.

Ale gdy się nauczy - to jest duża szansa że namówi biuro projektowe w ktorym się zatrudni i gdzie będzie zarabiał - na taki zakup.

 

Z ksiazką sytuacja może być podobna. Ktoś nie do końca przekonany do twórczości autora - ściągnie sobie wersję elektroniczną za 5 zeta. Poczyta, zapozna się - o, ciekawe rzeczy autor pisze. Szacun dla niego.

I taki czytelnik - kolejną pozycję kupi już papierową, za rynkową kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński jestem za zbanowaniem @Fit Daria. Jak się pojawi znów, konsekwentnie banować. A na jej posty, w ogóle nie reagować.

Chaos, który wprowadzała swoimi postami, multikonta, w których często podszywała się pod mężczyzn i wymyślała historie, by sprawdzić reakcje użytkowników, to wstrętna manipulacja. Mało tego wredna i wyrafinowana, Fit Daria dobrze wie co robi, pod otoczką biednej skrzywdzonej przez życie ( doprawdy?) 

Do decyzji, które podjęła nikt jej siłą nie zmuszał, a teraz biadoli jaka to ona prawa chce być, próbując do zmian nakłaniać innych, zamiast zacząć od siebie.

@SzatanKrieger rozumiem, że jesteś dobrą duszą, ale wszystko co ona robi zaprzecza temu co mówi.

Marek jako moderatorka w rezerwacie, nie chce jej obecności. Mamy tam fajne kobiety, coraz więcej takich, które chcą zrozumieć siebie, które próbują zrozumieć idee forum, dla takich właśnie stworzono rezerwat, nie ma tu miejsca dla kogoś takiego jak @Fit Daria, która to próbuje zniszczyć, wprowadzając złą energie.

  • Like 14
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za samo walenie multi-kont na TORze zdecydowanie należy się permban. Nie wiem o czym tu dyskutować? Dokładnie to samo robiła na portalu Swiadomość Związków (wcześniej znany jako Redpillersi) i innych stronach. Jej motywacją jest niszczenie i obrzydzanie ludziom tego typu portali.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eleanor Bardzo ładnie podsumowałaś.

W tym temacie trzeba być konsekwentnym. Dano jej tyle razy szansę. Nie wykorzystała jej - to wyrazny znak, że ma nas w poważaniu.

Może w końcu przyjdzie czas, że zrozumie to co chcieliśmy jej tu przekazać. Ale teraz to nie jest jeszcze ten moment. Możliwe, że nigdy tego nie zrozumie bo blokuje ją jej wygórowane ego.

Jeśli  @Fit Daria nauczy się w końcu co to honor i moralność nawet może dojdzie w końcu sama do tego, że jej powroty na te forum są nie na miejscu. 

Fajnie by było jakby zmieniła się ale nie wierzmy też za bardzo w takie bajki. Świat jest brutalny i tu nie ma miejsca na takie nierealne fantazje. ;)

@dobryziomek

 z tą dotacją i przeprosinami to w sumie nie głupi pomysł. Ale w takim przypadku powinna mieć tylko jedną szansę. Jeśli po dotacji i przeprosinach dalej to się będzie działo to definitywnie powinna się skończyć nasza dobroć dla niej. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, dobryziomek napisał:

Osobiście jestem zwolennikiem jej pozostania na forum, ale tylko pod dwoma warunkami.

 

1)Przeprosiny.

2)Dotacja

 

Czyli że w sensie można sobie kupić bezkarność?

Hmmm...

 

No ja to tak nie bałdzo to widzę...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stary_Niedzwiedz Mało którą kobietę teraz stać na taki gest, jeśli targają nią tak negatywne emocje i ma tak wygórowane ego... myślę, że to dobry warunek w tym przypadku.

I tu nie chodzi o kupowanie bezkarności. Raczej pokazanie honoru i zadośćuczynienie. Jeśli po rzekomym wpłaceniu przez nią danej kwoty, dalej będzie wykazywała podobne zachowania - wywalić ją permanentnie bez żadnego "ale". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.