Jump to content

Moje doświadczenie z batonami proteinowymi.


deleteduser45

Recommended Posts

Witajcie Bracia.

Chciałbym pokrótce wypowiedzieć się odnośnie mojej reakcji i reakcji moich znajomych na batony proteinowe.

W mojej diecie nie mam słodyczy, składałem nawet przysięgę tu na forum, że nie będę ich jadł ale pozwoliłem sobie mieć w diecie batony proteinowe.

Bracia, wystarczą, że zjem dwa batony proteinowe i dzień z życia wzięty. Przelewanie się w brzuchu, burczenie, gazy takie, że trzeba wietrzyć pokój 24h. Siedzę sam jak w izolatce.

Niby fajnie białko ale nie tym kosztem. To był mój ostatni raz z batonami proteinowymi. 

Dodam, że zrobiłem ten eksperyment 3 razy i efekt zawsze taki sam. No i na koniec mega zatwardzenie, skarzenie takie, że nikt po mnie nie wchodzi do łazienki przez dobre kilka godzin. 

Wiem, że każdy jest inny no ale ja tak reaguję, zresztą moi znajomi potwierdzają to samo u siebie.

To tyle. Moja krótka historia z batonikami.

Pozdrawiam Was.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

@Niepowtarzalny batony to produkty w większości wysoko przetworzone z białkiem serwetkowym, trzymaj się od tego z daleka. Mam dokładnie taką samą reakcje organizmu, odpuściłem wszelakie białka w proszku  jakiś czas temu.

 

Unikaj:

- mleka (twarogi, odzywki i wszelakie przetwory).

- mąki,

- cukru

- przetworzonego żarcia w tym kiepskiej jakości mięsa (kurczaki z biedry itp)

 

Oczyść organizm (sok z cytryny przez tydzień na początek), codziennie ocet jabłkowy (dobrze czyści jelita) i zobaczysz co się stanie... organizm  zacznie prawidłowo funkcjonować nie będzie zatruty. 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Szajs totalny, czy wy ludzie czytacie składy tych betonów ?, z ciekawości dzisiaj w rossmanie czytałem skład takiego batona, na pierwszym miejscu - syrop glukozowy" dziękuję, dobranoc.

Kupuje się białko serwatkowe dla osób z nowotworami, tak ! Idziesz do sklepu i mówisz że chcesz białko dla osób chorych na raka, jak sprzedawca ma wiedzę to da Ci takie by nie miało syfu bez cukru i innych wypełniaczy.

Edited by Byłybiałyrycerz
Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Byłybiałyrycerz napisał:

Szajs totalny, czy wy ludzie czytacie składy tych betonów ?, z ciekawości dzisiaj w rossmanie czytałem skład takiego batona, na pierwszym miejscu - syrop glukozowy" dziękuję, dobranoc.

To wszystko jest wysokoprzetworzone badziewie, nawet najbardziej "naturalne" batony białkowe mają w sobie słodziki, serwatkę plus trochę orzechów.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mordimer said:

- mleka (twarogi, odzywki i wszelakie przetwory).

Dokładnie w ostatnim tygodniu miałem rozmowę ze starszym kolesiem na siłowni - były nauczyciel i trener.

No i kolejna osoba powiedziała mi, że te produkty i białko z nich nie jest dobre dla organizmu.

 

Powiem szczerze ostatnio z lenistwa żarłem dużo twarogi i serków wiejskich i było tak sobie  - od poniedziałku odstawiłem te produkty i jest wyraźna różnica na plus.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o białko, to świetnie nabija się ilość dobrym WPC(koncentrat białka serwatkowego), a tak to mięsko, te które nam najlepiej podchodzi. 2-3 razy w tygodniu można białko z nabiału. No i jajeczka oczywiście. Tyle w temacie. Batony to ostateczności. Bardzo drogie i przetworzone. Ja nigdy nie jem, a 180 gramów protein dziennie wyciągam bez problemu. 

Link to comment
Share on other sites

Pytanie tylko, w jakim celu ludzie stosują batoniki i jogurty proteinowe oraz białko w prochu.

Mniejsza część dla smaku, a większa - z przeświadczenia, ze potrzeba bardzo dużo białka, albo że nie mogą w siebie wcisnąć więcej z jedzenia.

 

- Badania pokazują, że wystarczy już 1,7-1,8 g białka na kg masy ciała, by zapewnić optymalny wzrost masy i regenerację. Więcej może być przydatne dopiero wtedy, jeśli bierzesz sterydy - wtedy to wykorzystasz.

- Obecnie jestem na ketozie i czasem mam wręcz problem z tym, że mam za dużo białka z pożywienia (z prochu oczywiście w takim razie nie biorę). Mam 130-160 g białka dziennie, głównie z tłustego mięsa, jajek, serów tłustych, boczku. 3 lata temu jadłem dziennie 300 g białka, z samego pożywienia - jedyne co było efektem to nabranie tłuszczu

Link to comment
Share on other sites

@krzy_siek jedzenie musi być zbilansowane pod Ciebie, na mnie np. dobrze działa większa ilość tłuszczy, umiarkowane ilości białka i węglowodany około treningowo plus dużo warzyw. Wszelkie diety ryż/mięso trochę tłuszczu wywołują u mnie mega łaknienie i słabo się na nich czuje, nie mam energii.

Edited by Mordimer
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@zuckerfrei i o to chodzi żadne magiczne suple nic nie pomogą przy złej diecie. Ja suplementuję witaminy tylko, niestety warzywa mają kilkukrotnie mniej mikroelementów niż 20 lat temu. 

 

Co Do batonów proteinowych to kiedyś wziąłem jednego i przeczytałem jakie ma makro... składał się głównie z tłuszczu i cukru, fakt miał kilkukrotnie więcej białka niż snickers ale nadal była to może 1/5 masy. 

Link to comment
Share on other sites

Używałem kiedyś na początku aby przeprogramować się żywieniowo i lepiej znosić adaptacje do ketozy. Miały na celu tez bycie gratyfikacją po treningu. Tylko tyle. Z czasem zrozumiałem też, że jako źródło białka to tylko suplement o kipskiej przyswajalności mimo że używałem jednych z najlepszych: Quest. 

Nawet jajecznica jest 100x lepsza jeżeli chodzi o składniki odżywcze. Podobnie cena/gram białka to porażka. Teraz nawet po ciężkim treningu jak nie mam wartościowego jedzenia to po prostu nie jem. Mięśnie nie zginą od braku aminokwasów przez kilka godzin, a czasami nawet przeciwnie, ale to zupełnie inny temat. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.