Skocz do zawartości

A może by tak założyć "Fundację Bracia Samcy"


kiepura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Znam, forum od około dwóch lat. W międzyczasie przeżyłem rozwód, bez jakiś dużych obrażeń. Zainspirowany forum zacząłem wracać do dawnych męskich nawyków, które  programował mi matrix.

 

Biorąc pod uwagę obecne trendy, uważam że powinniśmy się bardziej zorganizować, aby szkodliwym trendom aktywnie przeciwdziałać.

Jest do tego potrzebna struktura w postaci fundacji, dzięki które będziemy mogli korzystać z tych samych instrumentów z który korzystają nasi przeciwnicy:

 

Są to :

 

1. Granty samorządowe (kapslowe),

2. Granty ministerialne,

3. Dotacje i Granty Europejskie,

4. Zbiórki publiczne,

5. OPP 1% po 2 latach działania,

6. Darowizny,

7. Rabaty na wynajem lokali w samorządach.

 

Dodatkowo fundacja i jej wolontariusze czyli MY mogą dostać ultra tani dostęp do legalnego oprogramowania i sprzętu z

{link reklamowy usunięty} Rx

 

Wyobrażam sobie strukturę operacyjną w następujący sposób :

 

Centrala - Siedziba Prezesa

16 Wojewódzki Oddziałów Terenowych

Filie Oddziałów Terenowy tam gdzie będą chętni do działania.

 

Obszarem działania była by :

 

1. Pomoc psychologiczna i psychiatryczna dla facetów

2. Azyl/Schronisko dla facetów wyrzuconych z własnych domów.

3. Pomoc prawna

4. Działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży prezentujące prawidłowe wzory męskości.

5. Monitoring mediów i aktywne przeciwdziałanie dyskryminacji mężczyzn

6. Stworzenie męskiej społeczności, która wspólnie będzie się samodoskonalić na zasadach symetrycznych do środowiska Open Source

7. Aktywnie działanie w celu obsadzenia stanowisk ławników w sądach rodzinnych przez członków naszej społeczności lub osób sympatyzujących z naszymi ideami.

8. Stworzenie "Szkoły Dobrej Żony" - kursy, wykłady, wyciąganie z matrixa dla Pań.

9. Stworzenie portalu randkowego przeciwdziałającego Hipergami.

10. Wspieranie powstanie opracowań naukowych, które będą wspierać popularyzacje naszej wiedzy.

11. Instytucjonalne podważanie i piętnowanie nieprawdziwych informacji, pojawiających się w mediach na temat polskich mężczyzn.

 

Ze swojej strony deklaruje że jako praktyk z zakresu działania NGOsów, przekaże potrzebne informację i wzory dokumentów, jeżeli zapadnie decyzja

o wdrożeniu do realizacji powyższego pomysłu.

 

Pozdrawiam

 

ps. Jeżeli temat umieściłem w niewłaściwej kategorii to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Koszwil napisał:

No nie wiem.... Coś mi tu śmierdzi. Założyłeś konto miesiąc temu, gadka o życiu do bólu typowa, nie udzielałeś się i nagle wyjeżdżasz z pomysłem podrzucając linka do jakiejś stronki.

Hmhmhmmm...

Panowie Techsoup - jest fundacją która agreguje granty korporacji technologicznych. Wstawienie ich linka mało na celu, aby każdy miał opcję zweryfikowania czy informacja którą podałem jest zgodna ze stanem faktycznym.

Oni dają grant z googla ADWORDS 10000usd/mc na promocje NGO-sa , oprogramowanie (MS, Adobe) i sprzęt z 90% upustem dla Fundacji i stowarzyszeń.

Proszę o przywrócenie link, aby każdy mógł zweryfikować informację. Nie chce mi się wchodzić niepotrzebne w dyskusję czy tak jest czy nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Przepraszam za zamieszanie, forumowicz @kiepura ujawnił swoje dane i nie jest to osoba, która pod takim nickiem szkaluje forum.

 

@kiepura zostaje odbanowany, co nie znaczy że nie będzie pod czujną obserwacją. Może zbieżność nicków jest przypadkowa, a może i nie, niestety nie jestem jasnowidzem.

 

Jeszcze raz przepraszam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. Używam tego nick-a od 20 lat na rożnych forach i pierwszy raz mi się przydarzyła taka sytuacja.

 

Wracając do pomysłu. Wizja jest taka, aby Pan Marek został fundatorem.

 

Koszty prowadzenia założenia i prowadzenia to :

 

Jednorazowe.

min. 1000zł kapitału założycielskiego + notariusz ok. 300zł.

Opłaty w KRS o ile dobrze pamiętam dla fundacji i stowarzyszeń bez działalności  to 0zł

 

Dla wersji z działalnością gospodarczą (można pozyskiwać dodatkowo granty dla firm)

 

min. 1000zł kapitału założycielskiego + notariusz ok. 300zł. + 500zł za KRS (działalność gospodarcza).

 

Koszty cykliczne to dla wersji bez działalności to tylko księgowość uproszczona, sprawozdania finansowe i merytoryczne raz do roku.

W sumie około 2000zł roczne.

 

Jeżeli na forum jest jakiś praktyk i ma odmienne doświadczenia to zapraszam do dyskusji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundacja to bardzo dobre rozwiązanie, ale są pewne minusy.

 

Wymaga bardzo dużego nakładu pracy, czasu i zaangażowania jeśli faktycznie ma coś wnieść lub zmienić w sferze życia publicznego.

 

Jest to coś do prowadzenia czegoś albo trzeba mieć zgraną ekipę, albo jak się zaczyna samotnie trzeba być nastawionym na poświęcenie temu swojego życia.

 

Jeśli nasza społeczność bardziej się rozrośnie można podejść do tego na poważnie. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red

 

Dokładnie.

 

Raczej szedłbym scenariuszem z budowaniem portali, dochodu, jeśli chodzi o całą społeczność i nasze możliwości działania, promocji naszych założeń itd. A potem dopiero szedł w fundację.

Fundację zawsze można otworzyć, ale jak już się otworzy to są dodatkowe koszty. Nie ma co na początku tak naprawdę naszej wspólnej braterskiej drogi dorzucać sobie problemów, a przede wszystkim Markowi który już i tak ma nawałnicę różnych problemów, kosztów itd. Róbmy swoje, promujmy portale, takie jest moje zdanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zuckerfrei napisał:

Za 10k, kutas rośnie o 3cm.

Żeby urosło o 3 cm to musiałbyś wywalić melona, funtów. Trochę się nie opłaca, wolałbym wydać na panny, którym nie przeszkadza mój 8cm zaganiacz KingKong. Rezerwatki, nie czytać. Oficjalnie i w dowodzie osobistym mam zapisane, że osiągam we wzwodzie 24 cm.

 

Dnia 16.12.2018 o 11:56, SzatanKrieger napisał:

ale muszą być zaufani ludzie i ogarnięci

Na 6000 użytkowników forum jest zaledwie kilkuset aktywnych. Ilu z nich jest zaufanych? Niewielu. Ilu z tej garstki jest ogarniętych? Jeszcze mniej.

 

Mosze ma rację. Trzeba mieć zgraną ekipę. I dużą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama nazwa "fundacja" brzmi i jest postrzegana w PL w sferze społecznej dużo wyżej niż "związek wyznaniowy".

Wyznawcy spagetti czy nawet kultów słowiańskich są spychani na margines.

 

Jeżeli Marek ma w planach wejść na "szerokie wody społeczne" to fundacja będzie lepsza, a jeżeli w kierunku ezoteryki to związek.

Na pewno do członkostwa w fundacji znajdzie się więcej chętnych i zyskałby prestiż, którego nie da związek wyznaniowy.

 

 

 

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Brat Jan napisał:

Sama nazwa "fundacja" brzmi i jest postrzegana w PL w sferze społecznej dużo wyżej niż "związek wyznaniowy".

Wyznawcy spagetti czy nawet kultów słowiańskich są spychani na margines.

Dokładnie tak to wygląda, dlatego nie wypowiadałem się w tamtym temacie.

 

Religia sprowadza nas do sekty. A sekty, religie bardzo źle mi się kojarzą i myślę, że wielu ludziom też. Do tego jak inni mają inną wiarę to to koliduje z tą, więc fundacja to byłby najlepszy pomysł.

 

Do fundacji mógłbym się dokładać i nawet pomagać w granicach możliwości.

 

Ale to pomysł na przyszłość ??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, offtop humorystyczny.

 

Fundacja może posiadać ośrodek terapeutyczny na Filipinach, Tajlandii, Kambodży, Azji i tam prowadzić zajęcia terapeutyczne, dla poturbowanych przez kobiety mężczyzn.

Skuteczność leczenia potwierdzona empirycznie.

 

Dodatkowo można by założyć fundacyjny emerytalny fundusz powierniczy, który by zapewniał emeryturę pod palmami za 1% i datki z firm które obniżają opodatkowanie.

 

Myślę, że wiele osób mogło by być zainteresowanych.

Edytowane przez kiepura
Dodanie ostatniego zdania.
  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.