Skocz do zawartości

Bliskie relacje w życiu mężczyzny.


deleteduser74

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucałem już ten filmik w jednym z tematów, ale uważam, że powinien on trafic do szerokiego grona braci na tym forum. 

 

Jak być prawdziwym w relacjach z samym sobą oraz innym czlowiekiem, skoro mamy z tym często problemy. 

Wydaje mi się, że facet XXI wieku, źle odczytuje wagę własnych potrzeb. Kieruje on je, nie do swojej osoby a na potrzeby kobiet. 

Przybieramy zbroje, nie, nie taka zbroje białego rycerza ?

a zbroje, która ma za zadanie ukrywanie naszych męskich emocji w relacjach z innymi facetami. 

 Zastanawialiście się czym tak naprawdę jest bliskość? 

Dla mnie jest to czas w którym mogę bez obaw dla mojego męskiego ego, poprosić o coś innego mężczyzne i nie mieć leku, że otrzymam zła lub dobra odpowiedź i nie będę się na to złościć. 

Zby było tak jak trzeba, ma to działać w obie strony. 

Dla części facetów okazywanie bliskości jest czymś nienaturalnym, bo już się na tym przejechalo i mają złe doświadczenia z tym związane. 

Bliskość mężczyzny oraz pokazanie siebie, jakim się jest naprawdę, jest niejako ekskluzywnym towarem. 

Często brak okazania bliskości występuje w sytuacji, ojciec-syn. 

Dlatego wielu z nas facetów ma problemy w nawiazywaniu bliskich relacji z innym mężczyzną. 

Przybieramy postawę taka, aby odstraszać innych facetów. Nie okazujemy słabości, wrażliwości.

Spytacie dlaczego? A no dlatego, że oczekuje tego współczesne otoczenie. 

Dopuki doputy żaden mężczyzna nie wychyli się i nie zrzuci maski twardziela, ukazującej, że się jest człowiekiem. Ma on problemy i zwyczajnie w świecie coś może mu się nie udawać w życiu. 

Więc jak ma się tworzyć bliskość z samym sobą? 

Zgodzicie się ze mną lub nie, ale wielu facetów, sami nie wiedzą co tak naprawdę chcą od siebie lub od partnerek. 

Duza cześć mężczyzn jest wychowanych przez kobiety. Dlatego odnosimy się z własnymi potrzebami na potrzeby kobiet. To one mówią jaki ma być facet. Współczesny facet. I nie da się ukryć, że definiują one to w bardzo sprzeczny sposób. 

 

Zapraszam do wykładu. Daje dużo do myślenia. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rnext zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.