Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Sign in to follow this  
Still

Debata J.B Peterson v C. Newman

Recommended Posts

Cytując J.B Peteresona....

 

"Ludzie mają w sobie zdolność naprostowania świata, oraz ważne jest, żeby manifestować ją w świecie. Przy okazji, robiąc to odnajdujesz sens życia, który jest w stanie cię podtrzymać."

 

Takie przesłanie daje forum @Marek Kotoński

 

i dalej....

 

Kobiety chcą kompetentnych i silnych mężczyzn. Nie mam na myśli, siły w takim sensie, że potrafią sprawować kontrolę nad innymi za pomocą tyranii. To nie siła, to zwykłe zepsucie. Siła płynie z kompetencji. Dlaczego ktoś miałby nie chcieć kompetentnego partnera? Tak się składa, że wiem dlaczego. Kompetentnego partnera nie da rady się zdominować. 

 

R(edaktorka): Czyli twierdzisz, że kobiety chcą dominować

P(eterson): Nie, twierdzę, że kobiety, które doświadczyły kiepskich związków z mężczyznami i które teraz boją się teraz takich związków, zgodzą się na słabego partnera, bo będą mogły go zdominować. Jednak to nieoptymalne rozwiązanie.

R: Czyli myślisz, ze wiele kobiet tak robi?

P: Myślę, że robi tak istotna mniejszość kobiet. Myślę, że to bardzo źle się dla nich kończy. Są potem bardzo nieszczęśliwe. Jest to złe dla ich partnerów. Chodziarz oni mogą  wtedy nie brać na siebie żadnej odpowiedzialności.

 

 

Niestety, pomiędzy 10:00, a 20:00 znajduje się fragment, dźwięku do którego Channel 4 News zgłosił prawa autorskie, ciekawe dlaczego??? Całość bez zniekształcenia, można oglądać na Dailymotion: http://www.dailymotion.com/video/x6dmzvh

Edited by Still
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oryginał na kanale Channel 4.

Problem tego kanału jest taki, że jest polski i nie zamieszcza informacji o "fair use". W Stanach to jest normalne aczkolwiek nikt by nie mógł zamieścić całości. Myślę, że to też jest powód takiego ograniczenia. Niech się cieszą, że im tego w ogóle nie zdjęli. W zakresie "fair use" można umieszczać cytaty (fragmenty) ale całość należy do Channel 4.

 

Najważniejsze w tej debacie jest to jak Newman umiejętnie przekręca słowa Petersona próbując mu włożyć w usta coś czego nie powiedział tak by go postawić w złym świetle. I prawie jej się to udaje. Prawie. Ale to prawie robi różnicę. Różnicę, która kosztowała Petersona ban w Channel 4 i prawdopodobnie wszystkich lewackich mediach w UK - po takiej kompromitacji żaden kanał się nie zgodzi z nim debatować bo wiedzą, że przegrają. TO pokazuje w jaki sposób można ich zniszczyć, acz nie jest to łatwe - szczerze jest to trudne. Ta dyskusja wymagała naprawdę inteligentnego i zaprawionego w bojach zawodnika i Peterson pokazał, że taki jest.

Można się z nim zgadzać lub nie w kwestiach opinii ale kiedy przytacza naukowe dowody to nie ma się z czym nie zgodzić a najlepsze jest kiedy Newman aż zamurowało i nie wiedziała co powiedzieć (biedactwo!). Widać lewactwo nieprzyzwyczajone do przegrywania w debatach.

 

Edited by wrotycz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.