Skocz do zawartości

Film Matrix


MaxMen

Rekomendowane odpowiedzi

Matrix, Matrix jak często się to czyta na tym forum i jak ogólnie wiem o co chodzi to uwaga : samego filmu Matrix nie oglądałem :D  Wiem, że pewnie dla wielu to dziwne ale tak wyszło. 

Choć coś tam przelotnie widziałem w Tv, można by powiedzieć, że nawet trochę pierwszego odcinka obejrzałem,  miało to miejsce w technikum w jakiś luźny dzień i w klasie oglądaliśmy ale wiadomo jakie to oglądanie w grupie, gadki, śmiechy-chichy. Potem właśnie widziałem tak chwilowo urywkowo w tv bo się latało po kanałach 5-10 min i dalej na coś innego. Nigdy nie przepadałem za jakąś fantastyką i przesadnymi efektami specjalnymi i jak widziałem jakichś mnożących się ludzi czy inne nadludzkie akrobacje/sytuacje to po prostu przełączałem dalej. Ale tak ciągle się tu mówi o Matrixie i nawiązuje do pewnych sytuacji z filmu to zastanawiam się czy by nie przysiąść jednak do filmu i postarać się go mimo wszystko obejrzeć ? Lub ewentualnie chociaż pierwszą lub jeszcze którąś konkretną część ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracie koniecznie musisz obejrzeć pierwszą cześć Matrix-a.

To doświadczenie otworzy Tobie Kolego umysł.

Weźmiesz pigułkę prawdy i lepiej będziesz rozumiał współczesną

kulturę popularną, a przede wszystkim najlepsze forum w Polsce: Braciasamcy.pl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kultowy film. Pracownik korporacji poznaje czym się kajdany, które ma reszta społeczeństwa. Ta ważna cecha wnikliwości, o której często piszę nawiązuje do tego co widzi Neo, te cyferki.

 

Ile to już po premierze ? Będzie 20 lat w przyszłym roku. A bydło jak stało, tak stoi. Mało kto wnioski wyciąga.

Edytowane przez doler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, wroński said:

 

No nie wiem. Scenka kiedy Neo rozcina na pół mieczem samurajskim betoniarkę jest super.

Jeśli chodzi o widowiskowość to wg mnie z całej serii najlepsza jest scena pościgu na autostradzie z Matrix Reloaded. Ale to są tylko fajerwerki. Nie ma nic głębszego, ciekawego, poza 1. częścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja matrixa pierwszy raz widzałem ze 3 lata temu. Też podpiszę się pod tym, że pierwsza cześć nawet ujdzie, im dalej w las, czyt. następne części są gorsze. Idea jest super, wykonanie nie do końca, mam nadzieję ze kiedyś ktoś zrobi remake. 

 

 

Ps. A bracia to teraz siostry. <——mindfuck. 

@Doggie było jeszcze coś, tak mi się wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co całe to zamieszanie? Film trwa 1,5 godziny. To tak dużo? Obejrzeć i wtedy się można śmiało wypowiadać: podobał się / nie podobał się, dobry / zły itd.

Kiedyś się miesiąc zabierałem za obejrzenie dokumentu o upadku Rzymu tylko dlatego, że trwał 2,5 godziny. Jak w końcu usiadłem to po kwadransie się skończył i czułem nawet lekki niedosyt.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.