Skocz do zawartości

Zrobiłem sobie przeszczep włosów


deleteduser91

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanie jak w tytule. Były podobne posty pytające o transpalntacje włosów.

Poddałem się zabiegowi 02.12.2018 było  to taki mały prezent gwiazdkowy oraz powód, żeby w końcu wyjechać za granicę. 

Zabieg był w Turcji. Jakby ktoś miał jakieś pytania, to chętnie odpowiem. 

Mogę doradzić albo odradzić ;)

Byłe ze mną jeden Polak i Anglik, który pyta się mnie czy jestem żonaty, mówię nie i się nie zanosi a on żebym nigdy tego nie robił bo sam jest rozwiedziony i miłość jego życia puściła go z torbami.

Mówi, że tam jest ostro, w sumie tak jak pokazują badania czy statystyki. 

Pyta się mnie a jak u nas, odpowiadam, że to samo. Potwierdzenie z pierwszej ręki ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, NiesamowitySzymi napisał:

Był ze mną jeden Polak i Anglik, który pyta się mnie czy jestem żonaty, mówię nie i się nie zanosi a on żebym nigdy tego nie robił bo sam jest rozwiedziony i miłość jego życia puściła go z torbami.

Nic dziwnego, pewnie od tego wszystkiego wyłysiał. :)

14 godzin temu, NiesamowitySzymi napisał:

Mówi, że tam jest ostro, w sumie tak jak pokazują badania czy statystyki.

Brzmi jak relacja z frontu, np. w Syrii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NiesamowitySzymi Jestem zainteresowany tym, bo ostatnio aż nie poznałem dawnego znajomego, tyle że on był jak kolano. Jak to z tym jest, co w sytacji gdy masz jeszcze kilka 'działek'  swoich włosów po bokach i z tyłu głowy, jak z przycinaniem swoich włosów.

 

Moim zdaniem raczej to nie pyknie gdy obok nowych będą rosły jeszcze swoje nad uszami..

 

Wiesz @zuckerfrei zawsze masz tą modelową fryzurę i 2-3 punkty SMV więcej w pierwszym wrażeniu u Pań w wiadomym celu. Wiemy wszyscy jakie są teraz czasy. Jak Cię widzą tak Cię piszą, szczególnie laski.

 

Skoro można niedużym kosztem i wysiłkiem zrobić sobie prostszą i łatwiejszą drogę do kobiecych 'serduszek' to czemu by nie pójść tą drogą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zuckerfrei napisał:

@Feniks8x Ok siebie „naprawisz” ale DNA pozostaje to samo. 

Zgadza się. A hooj z tego jak to ma służyć tylko do lepszej bajery Pań ładnie opakowanych w pazłotko. W środku wiadomo co jest najczęściej :D

Do LTR z lalkami mnie nie ciągnie :)

 

U mnie i tak raczej odpada. Nad uszami i z tyłu mam swoje rosnące mi włosy, także coś innego trzeba wymyśleć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trop Zabieg kosztował 2100 euro w tym hotel (5 gwiazdek) odbiór z lotniska, przewóz do kliniki i z powrotem. Przyleciałem w niedziele, kierowca odebrał mnie z lotniska ( porozumienie za pomocą Whatsapp radzę wykupić jakiś pakiet interetowy poza unią) Kierowca zabrał mnie z lotniska do hotelu na drugi dzień zabieg około 6h w przerwie posiłek ( w cenie).  Odwiezienie do hotelu na drugi dzień kontrola i  odwiezienie na lotnisko. ( w Turcji  i w hotelu i na lotnisku widać ludzi którzy również wracają z przeszczepu)  Wszystko w cenie oprócz biletów lotniczych, ( w zależności skąd lecimy) 

Kupione bilety, należy przesłać do kliniki w ramach potwierdzenia przybycia. 

 

@Master Z tego, co się orientowałem, to zabieg jest mniej inwazyjny niż leczenie kanałowe. Efekt końcowy można stwierdzić od 6-12 miesięcy. Przeszczepione włosy muszą wypaść i na ich miejsce wyrastają nowe. Stąd długi okres wyczekiwania. Nie jest to takie zero-jedynkowe, ja nie żałuję, chciałem, pojechałem odważyłem się mam parę swoich powodów. Ja brałem antybiotyki na trądzik i to również nie było przeciwwskanazaniem. Wiesz, jak masz rzadkie włosy to takie będziesz miał przeszczepione, należy mieć realne oczekiwania. 

Polak którego spotkałem, przyleciał na drugi zabieg a miał norwood-6 czyli był cały łysy wtedy to nawet i potrzeba 3 zabiegów. 

Wiadomo jak jesteś młody, to wypadanie włosów może postępować.  Jeśli dany ubytek utrzymuje się parę lat czy np systematycznie postępuje. 

 

 

@Feniks8x  Sprawa wygląda tak, że to zależy od stopnia na skali norwood hamilton, jeśli jest norwood wysoki to jak wspominałem wyżej może potrzebować taka osoba nawet 3 zabiegów.

W zależności jaką masz tzw donor area (strefe biorcza z tyłu i z boku głowy) jeśli ktoś ma dużo, grubych włosów, to można przeszczepić wiele graftów, jeśli włosy są cienki wtedy sprawa nie jest taka kolorowa. Wiele zależy od pacjenta. 

Przed zabiegiem pacjent jest golony, na 1mm. Po transplantacji włosy przeszczepione musza wypaść na nasze własne dalej rosną, wieć okres w zależności 2-3 miesięcy zapewne głupio się wygląda tak pisali na forach, ponieważ przeszczepione włosy wypadają i na ich miejsce rosną nowe, silne. Lekarz mówł że przeszczepioną area nie należy golić przez pół roku ( niektórzy mówią, że można wcześniej, nie wiem jak będę wyglądał) a do roku tylko nożyczkami. Strefę biorcza czyli tył i boki można golić po paru tygodniach i można też maszynką tak twierdził lekarza. 

 

@TPakal1 

Cytat

Brzmi jak relacja z frontu, np. w Syrii :)

 

Uwielbiam dramatyzować ;)

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z boku, z tyłu głowy się bierze włosy.

 

Dobrze, że jest tu taki temat @NiesamowitySzymi będzie guru od tego tematu.

Ja chyba wolałbym ten tatuaż, jak już.  

Ale bycie łysym w wieku 36 lat moim zdaniem jest już spoko. :)  

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei Ja, taki zwykły chłopak guru? ;)

Też myślałem nad tatuażem, z tego, co wiem utrzymuje się 3 lata? Jak zwykle różnie mówią, w zależności czy wystawiamy się dużo na słońce, bo on podobno blaknie, traci pigment i należy go ponawiać.

 Nawet podejście do przeszczepu zależy od wielu czynników, np życie towarzyskie, którego z wielu czynników nie prowadzę zbut bujnego. Nie wkręcam sobie, że jak                       tylko wszystko się uda, to uderzam na salony i podejmę pracę marzeń. Zrobiłem to tylko i wyłącznie dla siebie, beka że nawet brat z którym mieszkam się nie                                 skapnął. Nikomu nie mówiłem. 

 

Na forum http://pokonajlysienie.com/forum/, jest dużo relacji z zabiegów w Turcji, należy się zalogować i wejść w zakładkę: leczenie chirurgiczne,  tam ludzie wklejają zdjęcia tzw. przed i po. Uważam, że jest to na prawdę wiarygodne,  polecam również filmiki: https://youtu.be/eRWf1hpbvis     W sumie dzięki jego relacjii się przekonałem, dzisiaj od jego zabiegu mija 6 miesięcy i efekty widać + wymienione forum i myślę, że można wyrobić sobie zdanie. Korespondowałem z dwiema osobami z tego forum i one również uświadomiły mi że wszystko odbywa się profesjonalnie i nie trzeba się bać jakby ktoś myślał, że porwą go na organy ;) 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez NiesamowitySzymi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zuckerfrei napisał:

Z boku, z tyłu głowy się bierze włosy.

Czyli suma sumarum nie ma się więcej włosów na głowie

A co jeśli ktoś już całkowicie wyłysiał? @NiesamowitySzymi wspominał o tym, że ktoś całkowicie łysy podjął się zabiegu

 

BTW pytam z ciekawości, mnie za bardzo problem nie dotyczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

@Zajac Turcja z oczywistych względów, tam jest zagłębie tego typu zabiegów. Ceny w Polsce są zaporowe oraz brak doświadczenie, większe ryzyko. Oszustwa, partactwa żadnego nie było, świetna komunikacja, profesjonalne przyjęcie oraz obsługa, jeśli chodzi o komunikacje to wystarczą podstawy języka, jak ich nie masz to przez 10 lat doświadczenia  oni na pewno wiedzą  co robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.