Skocz do zawartości

Moja wanna - moja sprawa.


wojkr

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczyna się okres świąteczny, choinki, szał zakupów, prezenty....no i w związku z nasza piękną polską tradycją ... stół wigilijny a na nim ... oczywiście główne skrzypce - rybka, a dokładniej karp.

Mam akurat wolne, jeżdżę po zakupy, pomagam żonie... porządki, no i gotowanie - jak porządny mąż ??.

No tak w przerwie sobie siedząc na necie i natknąłem się kilkanaście artykułów dotyczących świat, głównie akcja " Uratuj karpia" a tam ...czołowe panie z polskiego SROŁBIZNESU z akcji " moje ciało -moja decyzja" nawołujące do zalegalizowania aborcji, które nawołują do poszanowania życia rybki.

I nachodzą mnie takie przykre przemyślenia....ludzki płód ma mniejsze prawo do życia od wigilijnego posiłku ?...karpia????

1544834478_dlvmpw_600.jpg

ps.

Jak źle umieściłem niech mod wybaczy i pomoże, dla mnie to zakrawa na tragikomedię.

Edytowane przez wojkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsekwencja zrównywania praw ludzi i "praw" zwierząt.

 

A jeśli chodzi o celebrytów - pamiętaj, że to są ludzie żyjący we własnym świecie. Ich problemy są zupełnie inne. Ja staram się rozgraniczac to, za co cenię np. znanego aktora (za jego role) od jego prywatnych poglądów na życie, bo to akurat mam głęboko w zadku - poglądy mam własne, lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bardzo lubię ryby, ... szczególnie jeść je. 

W jakiś tam sposób mam zakorzenione - tak podświadomie - wigilia, rodzina, wspólna wieczerza i ...karpik. Karp nigdy mi tak nie smakuje jak właśnie w wigilijną wieczerzę. 

 

Mam konstytucyjnie zagwarantowaną wolność słowa i wyznania. Więc rzadam uszanowania moich praw i poglądów.

Jeżeli wmawia mi się uszanowanie praw mniejszości ... - to co z moimi ?

Jak ktoś karpia nie lubi jeść, jego sprawa, ale nie ma prawa czegoś narzucać mi tego czy tamtego.

 

A na poważnie ....to odobiście mi to wisi, jednak razi mnie ludzka hipokryzja.

Edytowane przez wojkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, wojkr said:

Karp nigdy mi tak nie smakuje jak właśnie w wigilijną wieczerzę.

Miałem kiedyś podobnie z kokainą, nigdzie tak dobrze nie wchodziła jak rano w samochodzie. Siła skojarzeń.

 

3 minutes ago, wojkr said:

rzadam uszanowania moich praw i poglądów

A ktoś nie szanuje? Nie jesteś w stanie wytrzymać krytyki z ust jakiejś średnio rozgarniętej feministki? To słabo.

 

4 minutes ago, wojkr said:

narzucać mi

Ale ktoś Ci coś narzuca? Podziel się z nami swoim bólem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wszystko pacynki często i gęsto napchane kokainą oraz alkoholem. Ich praca to odgrywanie napisanych dla nich ról. Może w tym temacie są dobrzy ale robienie z nich wyroczni życiowych to błąd. 

19 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

Ja staram się rozgraniczac to, za co cenię np. znanego aktora (za jego role) od jego prywatnych poglądów na życie, bo to akurat mam głęboko w zadku - poglądy mam własne, lepsze.

Popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, karp robi taką rozbrajającą minkę uam uam, a płodu nie widać. Kobiety tu, jak wszędzie indziej, kierują się prostymi emocjami.

 

Poza tym aborcja to "zabieg medyczny", który wykonuje pan doktor (zrzucenie odpowiedzialności) a tego karpia to trzeba młotkiem po łbie. Czyli morderstwo.

 

Nie wiem tylko, czym się panie będą żywić, jak ktoś im uświadomi, że roślinki też żyją...

 

Skoro nie dociera rozumowo, to może trzeba obrazkami. Domalować roślinkom uśmiechnięte buźki, smutne oczka i rozpoczynamy kampanię "jedzmy kamienie". 

 

Ewentualnie pozostaje jeszcze bretarianizm.  

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spada spożycie łososia, więc producenci ze Skandynawii i inni dostawcy nie szczędzą środków na takie absurdalne kampanie, uderzające w Polskich producentów.

 

Spożycie łososia w Polsce spadło o 25 proc.

http://www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wiadomosci/spozycie-lososia-w-polsce-spadlo-o-25-proc,70395.html

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, leto napisał:

Miałem kiedyś podobnie z kokainą, nigdzie tak dobrze nie wchodziła jak rano w samochodzie. Siła skojarzeń.

Weź człowieku. Jesteś trollem, czy kurwa kim? Karpia porównujesz do kokainy? Takie masz wielkie skojarzenia?

 

Padam na ryj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mon dieu. Jeśli myślisz, że to, co na co dzień jesz, mniej Cię uzależnia, niż koks, to raczej jesteś w błędzie. Weź na przykład cukry proste - szybciutki wyrzut glukozy w krwiobieg. Albo sery, działające i uzależniające podobnie jak opioidy. Już nawet przez litość nie wspomnę o uzależnieniu od atencji na sołszjal mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torszke mnie może źle zrozumiano... ciągle przedstawia się szarego "Kowalskiego" jako katolika, ksenofoba, mizogina, pijaka i przemocowca. 

Jak tylko się da, jak tylko można atakuje się otwarcie, przy byle okazji...- Święto Wojska Polskiego, 11 listopada, Boże Narodzenie - w mediach głównego ścieku.

Stosuje się narzucanie polityki wstydu, multikulti, feminizmu i innych lewackich bzdur we wszystkich aspektach życia...jak to jesteśmy zacofani ... za zachodem.

Akcja z kaprpiem to kolejny taki symbol, jedynka nie widzę tego zacofania na codzień, jakoś nie widzę na Krakowskim Rynku patroli z uzbrojonym wojskiem, czy betonowych zapór, jak to ma miejsce w Niemczech czy Francji - krajach tak podawanych za przykłady.

Edytowane przez wojkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wojkr napisał:

 jakoś nie widzę na Krakowskim Rynku patroli z uzbrojonym wojskiem, czy betonowych zapór, jak to ma miejsce w Niemczech czy Francji - krajach tak podawanych za przykłady.

Ja niestety widzę ogrom Ukraińców, ludzi niewiadomego pochodzenia o wybitnie azjatyckich rysach twarzy, czy też "poczciwych" ciapaków... Więc tak bym się nie cieszył tym, że Brat nie widzi tego TERAZ. PiS ma w tym swój ogromny udział...

W każdej chwili może się to zmienić, bo jesteśmy na łańcuchu USrAela... Tyle offtopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mediów od dawna nie oglądam, TV ...stoi i się kurzy, robi bardziej za mebel.

 

Jednak irytuje mnie to jak się strata kreować rzeczywistość i stygmatyzować oraz wykluczać tych, którzy się z tym nie zgadzają. Wrzuca się ich do jednego wora - zamach smoleński, płaska ziemia, szczepionki to zło, światem rządzą masoni, niemieckie obozy w Polsce są Polskie bo są w Polsce a naziści to przylecieli z Marsa, " maind control" i folia na głowie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia zawsze powtarza, że jak ktoś kocha zwierzęta, to na pewno jest dobrym człowiekiem.

adolf-hitler-dog-muck-884186.jpg

Zauważyłem, że niektórym ludziom bardziej zależy na losie zwierząt niż drugiego człowieka. Widać to na fejsie u pań. "Ratujmy Reksia", "Znajdźmy Pusi nowy dom", "Wesprzyjmy schronisko...", "40 miesięczny Reskio szuka domu". A na krzywdę drugiego człowieka wywalone. 

Są ludzie, którzy pomagają innym ludziom, ale jakoś nie są tak widoczni, jak ci którzy pomagają zwierzętom, przynajmniej na fejsie.  

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mortyy napisał:

Zauważyłem, że niektórym ludziom bardziej zależy na losie zwierząt niż drugiego człowieka.

Bo ludzie są beznadziejni, a takie np  psy cudowne. Co dostrzegł nawet Hitler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 23.12.2018 o 01:28, Mortyy napisał:

Moja babcia zawsze powtarza, że jak ktoś kocha zwierzęta, to na pewno jest dobrym człowiekiem.

Kochający zwierzęta wegetarianin.

 

Dnia 23.12.2018 o 01:28, Mortyy napisał:

Zauważyłem, że niektórym ludziom bardziej zależy na losie zwierząt niż drugiego człowieka.

Zwierzęta pełnią rolę zastępczą i służą do kochania zamiast ludzi.

 

Na podobnej zasadzie księżna Diana pełniła rolę świeckiej Matki Boskiej dla ateistów w UK. Ludzie potrzebują mieć jakieś ideały, więc trzeba je ulepić, choć surowiec dość marnej jakości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.