Skocz do zawartości

Dekalog mężczyzny.


brama85

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam Ci tylko i aż, 10 sposobów jak prowadzić świadome męskie życie.

 

1. Podejmuj decyzje.

Twoją siłą jest potęga wyboru. Raz wybierzesz dobrze, raz może źle. Gorszy jest zawsze brak decyzji z twojej strony, bo przyniesie twemu życiu stagnacje. Kiedy ty decydujesz, jesteś odpowiedzialny za dokonane wybory i nikt inny. Decyzyjność jest wpisana w męską naturę.

 

2. Związki na drugim miejscu.

Nie stawiaj na piedestale swojej dziewczyny, kochanki czy żony. Nie nadawaj im większej wartości niż potrzeba. Nie ma nic gorszego niż przewartościowywanie tych słodkich istot. Obowiązuje Cię prosta hierarchia Ty na pierwszym miejscu, jeśli się zgodzisz kobietę postawisz  co najwyżej na równi, ale nigdy nad sobą i swoimi wartościami.

 

3. Bądź gotowy na porażki.

Przyjmujesz porażki na klatę. To, że się mylisz i dostajesz czasem od życia po dupie nie umniejsza twojej męskości. Jesteś świadomy błędów, ale nie musi Cię to paraliżować. Więcej osiągniesz sukcesów poprzedzonych porażkami, bo one wydobędą z Ciebie determinacje oraz charakter.

 

4. Bądź pewny siebie.

Staraj się emanować pewnością siebie w każdych okolicznościach. Tych dobrych i tych złych. Potrzeba na to dużo odwagi i lat pracy nad sobą.

 

5. Wyrażaj swoją miłość.

Nie bój się swoich uczuć. Wyrażaj je zawsze kiedy tylko stwierdzisz, że to spójne z Tobą i tym co czujesz.

 

6. Korzystaj ze swojej energii seksualnej.

Jako samiec starasz się właściwie kierować swoja energią seksualną, żeby nie utknęła tylko na poziomie pożądania. Niech wypełni twe serce i umysł a nie tylko penisa. Kiedy jesteś nią napełniony działasz! Na wielu płaszczyznach życia.

 

7. Staw czoła swoim lękom.

Jeśli masz jakieś życiowe fobie postaraj się je pokonać. Bycie tchórzem nie leży w twojej męskiej naturze. Patrz strachu zawsze w oczy.

 

8. Szanuj innych wartościowych mężczyzn.

Troszcz się o dobro swoich kolegów czy przyjaciół. Męskie braterstwo nie jest przepełnione zazdrością lub pychą.

 

9. Bądź odpowiedzialny za swoje relacje/związki.

Otaczaj się właściwymi ludźmi, którzy będą Cię inspirować i wspierać. Nie uciekaj od odpowiedzialności za to jak jest w twoim związku czy relacji z bliskimi. Egzekwuj tą odpowiedzialność od innych.

 

10. Umieraj z godnością.

Kiedy naprawdę pokochasz siebie i w pełni zaakceptujesz i zrozumiesz kim jesteś jako mężczyzna. Doznasz uczucia spełnienia. Poczucia prawdziwej nieśmiertelności.

  • Like 7
  • Dzięki 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adams napisał:

Ale tak na serio 2-gim, czyli zaraz za 1-szym, czy masz na myśli, że to po prostu sprawa drugorzędna, niezbyt istotna, jest wiele ważniejszych?

Tak jak napisałeś to sprawa drugorzędna w życiu mężczyzny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, brama85 napisał:

5. Wyrażaj swoją miłość. 

Nie bój się swoich uczuć. Wyrażaj je zawsze kiedy tylko stwierdzisz, że to spójne z Tobą i tym co czujesz.

Miłość? :D Ten punkt to chyba na jakąś kafeterie czy coś w tym stylu. Już nie jedna "miłość" wpędziła mężczyznę do do grobu. Nie ma czegoś takiego jak miłość. Ten punkt dla mnie nie istnieje, tam powinno być "bądź twardy".

 

  • Like 2
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Vstorm napisał:

Miłość? :D Ten punkt to chyba na jakąś kafeterie czy coś w tym stylu. Już nie jedna "miłość" wpędziła mężczyznę do do grobu. Nie ma czegoś takiego jak miłość. Ten punkt dla mnie nie istnieje, tam powinno być "bądź twardy".

 

Widzę, że w twoim przepadku ograniczasz miłość tylko do istot ludzkich. A jak masz zwierzaka? To nie wyrażasz jej do niego, poprzez np. głaskanie? Masz swoje ukochane auto, to nie wyrazisz swojego uczucia, wlewając mu dobry olej?

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Vstorm napisał:

Miłość? :D Ten punkt to chyba na jakąś kafeterie czy coś w tym stylu. Już nie jedna "miłość" wpędziła mężczyznę do do grobu. Nie ma czegoś takiego jak miłość. Ten punkt dla mnie nie istnieje, tam powinno być "bądź twardy".

 

Ten punkt jest akurat świetny. W moim rozumieniu 5. Wyrażaj swoją miłość = 5. Kochaj swoje dzieci.

Do wielu rzeczy dorastasz tylko wtedy, gdy doświadczysz je sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, brama85 said:

2. Związki na drugim miejscu.

Nie stawiaj na piedestale swojej dziewczyny, kochanki czy żony. Nie nadawaj im większej wartości niż potrzeba. Nie ma nic gorszego niż przewartościowywanie tych słodkich istot. Obowiązuje Cię prosta hierarchia Ty na pierwszym miejscu, jeśli się zgodzisz kobietę postawisz  co najwyżej na równi, ale nigdy nad sobą i swoimi wartościami.

 

Bardzo trudne do wykonania ponieważ od małego jesteśmy uczeni na temat wyjątkowości, delikatności i dobru kobiet. W kulturze obowiązuje mnóstwo szkodliwych pojęć, takich jak np: "moja lepsza połowa" - często słyszę to z ust męża o żonie; "dama mojego serca" - to już poetycko, biało-rycersko; "jest sensem mojego życia" - znów częsta wypowiedź mężczyzn o swoich partnerkach. Takie wypowiedzi są społecznie wymagane, oczekiwane. Do tego dochodzi chemia zakochania, miłość fizyczna, popęd seksualny. No i weź tu stawiaj na drugim miejscu samiczkę 8/10, w której jest się zakochanym aż oddychać ciężko. 

 

Młody mężczyzna dorastając w takim świecie, uczy bardzo się traktować kobiety jako delikatny skarb, jako coś lepszego od niego. Sam, naturalnie stawia je na piedestale.

 

Nikt nie uczy jak traktować kobietę jak równą sobie partnerkę.

 

Edytowane przez RealLife
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brama85 napisał:

Widzę, że w twoim przepadku ograniczasz miłość tylko do istot ludzkich. A jak masz zwierzaka? To nie wyrażasz jej do niego, poprzez np. głaskanie? Masz swoje ukochane auto, to nie wyrazisz swojego uczucia, wlewając mu dobry olej? 

Tak ograniczam miłość do istot ludzkich. Z bardzo prostego powodu, jak się ma miękkie serce to trzeba mieć twardą dupę. Nie ufam też nikomu. Bo nie raz już się na tym przejechałem. A nie ma też miłości pomiędzy kobietą, a mężczyzną. Tak chciałem na początku napisać. Zwierzaki kocham, a o swoje przedmioty, które zarobiłem bardzo o nie dbam. Bo wiem ile mnie to wysiłku kosztuje i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, brama85 napisał:

6. Korzystaj ze swojej energii seksualnej.

Jako samiec starasz się właściwie kierować swoja energią seksualną, żeby nie utknęła tylko na poziomie pożądania. Niech wypełni twe serce i umysł a nie tylko penisa. Kiedy jesteś nią napełniony działasz! Na wielu płaszczyznach życia.

 

To zalecenie tak jakby nawiązuje do tzw. sublimacji popędu płciowego, terminu używanego w seminariach, gdzie kształci się kleryków.

Jak widać po rozmaitych skandalach w tym środowisku, postulat nr 6 nie działa jakoś nadzwyczaj skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, brama85 napisał:

Szanuj innych wartościowych mężczyzn.

Troszcz się o dobro swoich kolegów czy przyjaciół. Męskie braterstwo nie jest przepełnione zazdrością lub pychą.

O tym w najbliższym czasie założę wątek.
Jak mężczyźni są prymitywni - szukają sobie wrogów, szukają poklasku, aprobaty, chcą dominować(często nieudolnie) w grupie.
A to wszystko po co?
Dla cip.

Odnosząc się do wszystkich punktów - świetnie, że powstał taki dekalog.
Wydaje mi się, że może być coś podobnego na forum, ale to dobrze.
Im więcej sobie powtarzamy, tym szybciej nam się to wbije do łba :) 

 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, brama85 napisał:

Jak szanowny kolega napisał, że ,,nie ma czegoś takiego jak miłość'. To niech to powie w twarz np. swoim rodzicom, rodzeństwu.

W naszej kulturze zostało by to bardzo źle odebrane. Kultura wymaga, aby takich rzeczy nie mówić. 

 

@Vstorm 

Miłość istnieje, tylko jest źle rozumiana. Nie ma czegoś takiego jak bezwarunkowo miłość, a przynajmniej nie spotkałem się z czymś takim. Zdrowi rodzice kochają swoje dzieci, w ten sposób realizują swój instynkt rodzicielski. 

 

Miłość to uczucie, które możesz wzmacniać. Wyrażeniem miłości do siebie może być dobra dieta, trening w sam raz, zamiast na przykład ostrej najebki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł przedni....ale każdy może mieć swój, może każdy wpisze i wybierzemy jakiś wspólny, tak by wpasował się w formułę forum ?

1 - czcij ojca swego i matkę swoją

2 - nie porzadaj kobiety brata swego ani żadnej rzeczy która jego jest

3 - nie nadużywaj alkoholu ani innych zmieniacza stanu świadomości

4 - miej honor swój i godność swoją, znaj wartość swoich słów

5 - nie uciekaj od konsekwencji decyzji swoich

6 - mierz siły na zamiary

7 - szanuj zdrowie swoje i ciało swoje

8 - bądź świadom i nie dawaj złemu wodzić się na manowce

9 - dbaj o rozwój swój, nie stój w miejscu

10 - z rozmysłem dobieraj kobiety i znajomych swoich

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wojkr napisał:

1 - czcij ojca swego i matkę swoją 

Jakiego ojca mam czcić i jaką matkę mam czcić?

Ojciec pije odkąd pamiętam. A matka? Matka wpierw odeszła, sama pijąc. A jak byłem w gimnazjum to dowiedziałem się, że nie żyje. Jakoś mnie to nie ruszyło.

Wiesz jak u mnie święta wyglądają. :) Nie chcesz wiedzieć. Gdyby to ode mnie zależało, tatuś dawno byłby wyeksmitowany z domu. A że jego matka jest z nim współuzależniona to na razie mam związane ręce. A nie pozwolę, aby dom mojego wspaniałego śp. Dziadka popadł w ruinę przez jakiegoś alkoholika. Jego nie ruszyło nawet to, że jedną nogą byłem w grobie. :)

 

To powinno brzmieć tak. Czcij swojego prawdziwego Ojca, który Ciebie wychował jak i Twoją prawdziwą matkę. Może to być starszy brat, dziadek, czy babcia. Lub nawet ktoś obcy. Dla mnie coś takiego jak więzy krwi nie istnieją. Już dawno się o tym przekonałem. Powiem do każdego Bracie, kiedy widzę, że chce pomóc i ma dobre intencje i nie zostawił mnie na lodzie. A z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Może kiedyś opiszę gdzieś ciekawe przypadki.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojkr napisał:

Pomysł przedni....ale każdy może mieć swój, może każdy wpisze i wybierzemy jakiś wspólny, tak by wpasował się w formułę forum ?

...

 

Poddaje temat do dyskusji, maz inny, to podaj.

Ja akurat mam za co pamiętać i czcić rodziców, więc podałem - swój, z mojego punktu widzenia.

1 godzinę temu, wojkr napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.