Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Sign in to follow this  
Marden

Podsumowanie planów na 2018

Recommended Posts

Witam. Spędzając czas w domu rodzinnym tracę mocno na konstruktywności. Mam zaplanowane zaplanowane zajęcia na uczelnię, ale wywiązuję się z nich w ok. 40%.
Zatem nadszedł czas na podsumowanie roku i zweryfikowanie, czy ma ścieżka prowadzi tam, gdzie sobie życzę.

Lista był przygotowana do wstawienia w zeszłym roku. Napisana końcem grudnia

w wieku 20 lat.
Było sporo do zrobienia. No to lecimy:

Cytat

W sumie chciałbym porównać się do tego co postanowiłem w zeszłym roku, lecz ślady są słabo widoczne.

W przyszłym roku będę miał się do czego odwołać.

·         Praca nad Sobą. Jest dużo do zrobienia:

1.       nauczę się mówić wolniej i zwiększę zasób słownictwa

2.       asertywność

3.       przegonię lenia na dobre

4.       w sumie to jestem już niezależny, lecz pozwolę sobie na rozwój i zdobycie zawodu (celuję w kierunki techniczne w branży przemysłowej)

5.       nie będę zaczynał każdego zdania od "W sumie" :)

6.       wyluzować co do kontaktów z ludźmi/poprawić obycie w towarzystwie/myśleć zanim coś się powie

7.       Lubię ludzi i nie mam problemów z nawiązywaniem znajomości. Natomiast ich utrzymanie to moja pięta achillesowa.

8.       szlifować angielski i szwedzki

9.       podświadomie polubić samotność

·         Szaleństwa:

10.   wycieczka planowana od zeszłego roku: Polska - Rumunia - Polska na rowerze

11.   zaplanowanie dłuższego samotnego tripa autostopowego na 2019

12.   emigracja na Półwysep Skandynawski (może przeszkodzić w wycieczce)

13.   wpaść w haj hormonalny

14.   więcej gór i spróbowanie się we wspinaczce

·         Zrobić dużo badań lekarskich, które odciągam w czasie

·         no fap

·         be happy

1. Zwracam na to uwagę cały czas, jednak w specyficznych sytuacjach (często napiętnowanych emocjonalnie) seplenię. Nie zaliczone

2. Tu już lepiej. Dużo lepiej. Lampka zaczyna świecić i zwracam na to uwagę, chociaż mam problemy ze skalą i zdarzają się sytuacje, w których nie postąpiłbym tak samo drugi raz.

3. Aktualnie nie narzekam. Pracuję na wysoką średnią na studiach i pochłania to większość mojego czasu. Ale skoro ma być, jak na spowiedzi, to sporą część roku się opierdzielałem, wertując forum w poszukiwaniu Złotego Graala. ^^

4. Mam TIG -2 oraz MIG - 1. Porozsyłałem trochę CV, jakieś zaproszenie dostałem, ale za daleko. Do końca semestru nie ma szans, żeby podziałać w temacie. A! Miało być o 2018. Z tej perspektywy przyznaję, że lepiej się było od razu za TIG’a zabrać – polubiłem. Od października cywilnie studiuję lotnictwo. Hmmm… Wypełnione w 40%

5. 100% :D

6. No hehe… Po raz drugi rozpocząłem studia (2 lata przerwy) i jest dużo lepiej, jeśli chodzi o kontakty. Często palnę coś niestosownego prosto z mostu, ale nie przeszkadza Mi to tak, jak rok temu podczas pisania planu.

7. Jest spoko. Zaliczone.

8. Ałć. Szwedzkiego uczyłem się do kwietnia. Było kilka prób reanimacji i muszę na to zwrócić uwagę. Angielski – słownictwo i gramatyka.  Nie zaliczone.

9. Ha. Często przyłapuję się na tym, że unikam towarzystwa innych na wypadach albo ogólnie. Bardzo dobrze się z tym czuję.

10. Kurdeeee. Pracowałem od marca. Końcem czerwca pojechałem na 10 dni na wakacje i po powrocie już się nie mogłem ogarnąć… Brakło około miesiąca treningu dla adaptacji.

11. Nie zaplanowałem. Chcę korzystać z utrzymującej się hessy i robić kursy, angażować się w projekty i robić hajs.

12. Klops. Zacząłem studia.

13. No niestety się nie udało, ale co się odwlecze, to nie uciecze. :D

14. Ciachnąłem orlą w tym roku. Miało być nocowanie pod gołym niebem, ale przez późne wyjście na szlak (o 22 w murowańcu) wystraszyłem się niedźwiedzi, poschizowałem i kimałem w schronisku. Wspinaczki na uprzęży nie próbowałem, ale bez... 🤬

·         Badania… olałem temat

·         Jest kontrola

·         Po tym podsumowaniu to już nie wiem... 😆

Jestem zadowolony ze wzrostu pewności siebie oraz poczucia walki o swoje. Miałem kłopot z odmawianiem i ogólnie suwerennością swojej głowy. W planie nie było nic o aktywności fizycznej(ogólnie) i  alkoholu,  a na tym polu też byłem dzielny (nie piję dużo, bo miewam ciężkie kace^^ Dobrze mnie natura przysposobiła.), a trenuję regularnie - multisportowo.

Wielkie podziękowania należą się Wam bracia. Wiele wpisów na forum mi pomogło/skłoniło do refleksji/było przestrogą. Mimo, iż podsumowanie jest słabe (poniżej 50% planu), to jestem zadowolony. Plan w ciągu roku uległ zmianie przez dość ogólny punkt 4, który mocno sprecyzowałem, co wyklucza na ten moment niektóre z podpunktów i to obniżyło stopień wykonania planu. W kilka rzeczy się zaangażowałem, ale nie wytrzymałem przez cały rok. Ale tak już mam. W sierpniu przez 24 dni przeczytałem 11 książek. Od tamtego czasu może z 5.

Robię dalej swoje. Plan jest dobry, dalej mogę się do niego odnosić, dlatego nie będzie nic nowego na 2019 (nastała stałość celów życiowych^^). W tym roku zarobiłem mało hajsu, a chcę odłożyć na licencję pilota turystycznego PPL(A). Z tego powodu nie wydaję na badanka i nie chodzę do fryzjera :D

Do zobaczenia w Nowym Roku.

SIŁA.

Najbardziej cieszy redukcja długu w walucie krajowej. :)  Zostało tylko kilkaset złotych.

A w przyszłym będę dalej dusił zadłużenie w CHF...