Skocz do zawartości

Świąteczne chlanie pod karpika.


brama85

Rekomendowane odpowiedzi

No nie pamiętam Wigilii bez alkoholu odkąd skończyłem 18 lat. Zawsze coś się chlapnęło podczas świątecznej kolacyjki. Barek wypełniony na fulla to była świąteczna tradycja. Zawsze jednak z umiarem na humorek i pod fajny klimacik pełen rozmów i śmiechów. Czasem jeszcze mały łyczek przed pasterką w gronie znajomych, a potem większy zaraz po. Zawsze na świeżym powietrzu pod klateczką na dużym osiedlu. Rano o 9 świąteczne śniadanie i obowiązkowo flaszka bo tak nakazuje rodzinny zwyczaj. Pojedzony, popity, każdy happy. Na obiad zjeżdża się cały ród. To jedziemy dalej pod indyczka to konieczność. Potem deserek, kawka na pobudzenie i impreza kreci się na całego do późnych godzin nocnych. Kolejny dzień to chillout, bo człowiek na rezerwie. Nawadnia się już tylko odrobinkę, co najwyżej zimnym piwkiem. Święta zaliczone, tradycji stało się zadość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat u siebie nie obchodzę wigilii, bo nie mam nawyku obchodzenia jakichkolwiek świąt. Tego dnia po prostu korzystam z odpoczynku i przygotowuję się do pracy. Nie odczuwam też potrzeby napicia się. Po alkoholu po prostu następnego dnia czuję się zazwyczaj gorzej i ten stan utrzymuje się przez kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.