Skocz do zawartości

Rośnie liczba urzędników w Polsce a wraz z nią biurokracja i podatki


realista

Rekomendowane odpowiedzi

Co do linka to nie chciałem reklamować żydowskiej gazety dla Polaków i tak wyszło. Tu jest tegoroczny wynik i podobnie 800 PLN różnicy.

Rozumiem doskonale o co ci chodziło ale nie jest chyba możliwe żeby była 5-krotna różnica w wydajności. Tak czy owak sprawa przedstawia się następująco: budżetówka pracuje gorzej a zarabia więcej. I jeszcze za to płacimy. To jest niemoralne i jako takie powinno być napiętnowane i zlikwidowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

Jakieś potwierdzenie tych słów?
Bo moja znajoma Szwedka rąsie do bozi w podzięce składała, że choroba złożyła ją 2 dni przed wyjazdem z PL i miała przyjemność (!) kontaktu z PL a nie z SE służbą zdrowia.

Słuchałem powyższego z opadniętą szczęką. Potwierdzenie powyższej tezy słyszałem potem z paru niezależnych źródeł...

Mieszkam w Szwecji i czasem naprawdę wole pójść do Polski do lekarza, bo dostanę się szybciej. W Szwecji ciężko jest dostać się do lekarza, ale jeśli już ktoś się dostanie, to nie dostaje antybiotyku bez potwierdzenia obecności bakterii.  Przerabiam właśnie temat leczenia się w PL vs leczenia się w SE.

14 godzin temu, wrotycz napisał:

W Angolandii wszystko się da załatwić zewsząd przez telefon/internet

W Szwecji również, dlatego, że Szwedzi są bardzo wygodni. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz W międzyczasie weszliśmy do UE i mamy tak pogmatwane i sprzeczne przepisy, że masakra. Rozmnożyło się paragrafów i ludzi, którzy się nimi podpierają. Co więcej, moc obliczeniowa komputerów wszystkich urzędników pozwoliłaby na wysłanie wielu załogowych pojazdów kosmicznych z misją na Alfa Centauri czy inna Andromedę.

Rozrost biurokracji, który przecież wystąpił nie tylko w naszym pięknym kraju pewnie też był jedną z przyczyn decyzji o wyjściu W. Brytanii z "naszego" Eurokołchozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.