Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
tupak1992

Czy Bóg istnieje???

Polecane posty

Dnia 25.12.2018 o 14:09, Obliteraror napisał:

Moim zdaniem istnieje. Ale nie w Krk Go odnalazłem, bo tam go nie dostrzegam.

Krajowy Rejestr Karny?

Napisano (edytowany)
On 1/10/2019 at 7:26 AM, SSydney said:

a co to jest zło? Jak to zdefiniować?

Zło to cierpienie, niesprawiedliwe cierpienie.

Nie kombinuj tylko odpowiedz na pytanie.

--

On 12/25/2018 at 9:37 PM, rycerz76 said:

Myślę, że mijasz się z prawdą. Dużo przed tobą. 

Myślę, że twoja opinia nie jest niczym poparta więc jest tylko subiektywną opinią.

Edytowano przez wrotycz

5 godzin temu, wrotycz napisał:

Myślę, że twoja opinia nie jest niczym poparta więc jest tylko subiektywną opinią.

Tak jak twoja a i jeszcze ateizm jest czymś wtórnym do teizmu i to już nie jest subiektywna opinia a fakt.

20 minut temu, rycerz76 napisał:

Tak jak twoja a i jeszcze ateizm jest czymś wtórnym do teizmu i to już nie jest subiektywna opinia a fakt.

XDDDDD

Jak niby to stwierdziłeś? A może teizm powstał wtórnie do ateizmu?

1 minutę temu, Asesor napisał:

Jak niby to stwierdziłeś?

Nie wyskakuj z ignorancją nie lubię tego.

Przed chwilą, rycerz76 napisał:

Nie wyskakuj z ignorancją nie lubię tego.

Ignorancją jest rzucanie tez, których nie potrafi się udowodnić. Też tego nie lubię, jeśli to ciebie interesuje.

Ignorancją jest rzucanie tez, których nie potrafi się udowodnić. Też tego nie lubię, jeśli to ciebie interesuje.

Ja tylko przedstawiłem stan nauki nie musisz tego przyjmować ale wtedy jesteś ignorantem. Czytaj nikt Ci tego nie zabrania.

Ja tylko przedstawiłem stan nauki nie musisz tego przyjmować ale wtedy jesteś ignorantem. Czytaj nikt Ci tego nie zabrania.

Jeśli to stan nauki, to muszą być na niego jakieś dowody (naukowe oczywiście). Powtórzę więc pytanie: jak to stwierdziłeś? Masz jakieś uzasadnienie w literaturze naukowej?

Jeśli to stan nauki, to muszą być na niego jakieś dowody (naukowe oczywiście). Powtórzę więc pytanie: jak to stwierdziłeś? Masz jakieś uzasadnienie w literaturze naukowej?

No są dowody wszędzie gdzie biały człowiek się udawał to ludzie w coś wierzyli nie wyznawali o wielkiego nic ha ha. Oczywiście możesz temu zaprzeczyć. Grecy, Rzymianie wszyscy w coś wierzyli a nie w wielkie nic oczywiście temu też możesz zaprzeczyć. 

No są dowody wszędzie gdzie biały człowiek się udawał to ludzie w coś wierzyli nie wyznawali o wielkiego nic ha ha. Oczywiście możesz temu zaprzeczyć. Grecy, Rzymianie wszyscy w coś wierzyli a nie w wielkie nic oczywiście temu też możesz zaprzeczyć. 

To nie są dowody naukowe/logiczne. Pozwolisz, że skończę dysputę, bo się nie rozumiemy. Pozdrawiam.

Przed chwilą, Asesor napisał:

To nie są dowody naukowe/logiczne. Pozwolisz, że skończę dysputę, bo się nie rozumiemy. Pozdrawiam.

To nie jest udowadnianie istnienia boga lub nie a jaki stan jest pierwotny i pierwotnie ludzie zawsze w coś wierzą czy ci się to podoba czy nie. Ludzie ze swojej natury są religijni. Jako ciekawostka powiem ci, że każdy system oparty na rozumie, na ateizmie, nauce czy co tam sobie wybierzesz zawsze doprowadzi do systemu totalitarnego, zawsze np. taki feminizm, gender, poprawność polityczna itd. ideologie, twory ludzkiego rozumu lecz sprzeczne z ideą boga w istocie są pełzającym totalitaryzmem, któremu tylko skutecznie mogą przeciwstawić się ludzie wierzący a dlaczego to sam sobie odpowiedz.

Bóg dał ludziom samoświadomość aby ci mogli rozmyślać czy Bóg jest czy go nie ma.

Szympansy się nad tym nie zastanawiają.

@rycerz76, zanegowałeś pytanie autora bez jakiegokolwiek argumentu. Nie na tym dyskusja polega. Jak chcesz wierzyć bez dowodu i bez prawa veta idź to meczetu.

A ja ci powiem dlaczego nie masz racji:

Większość ludzi wierzy bo tego zostali nauczeni (czyt. zaprogramowani, zwykle w dzieciństwie) a kiedy pojawiają się dowody przeczące temu twierdzeniu to robi to ze strachu. Skąd taka śmiała teza? Z analizy zakładzie Pascala?( Tego Błażeja Pascala, matematyka i fizyka zajmującego się mechaniką płynów.) "Dowodzi" on, że wiara w Boga jest bardziej opłacalna niż niewiara, bo jeśli wierzysz to możesz zyskać życie wieczne a jeśli nie wierzysz to je stracisz. Sęk w tym, że całe to rozumowanie jest oparte wyłącznie na strachu - wiem że Boga nie ma a co jeśli jednak jest? To lepiej mu świeczkę zapalę. Tak na wszelki wypadek. I tak na wszelki wypadek ludzie wierzą, bo kiedy konfrontują tą wiarę z faktami pojawia się dysonans poznawczy - nieprzyjemne uczucie, w skrajnych przypadkach bolesne - który nie pozwala na akceptację dowodów przeczących utrwalonej w umyśle wiary.

@wrotycz ja się nie migam od odpowiedzi na twoje pytanie, byłem ciekawy jak definiujesz zło. Mi jest daleko do człowieka głęboko wierzącego, jestem materialistą

z lekką dozą (ale bardzo lekką) duchowości( nie neguję jej ale sam jestem mało wrażliwy na te tematy) .

Odpowiem ci po mojemu (wiem, że to pytanie nie było do mnie pierwotnie). Bóg (jeśli istnieje) stworzył zarówno zło i dobro, z prostej przyczyny, jeżeli jest ciemność to musi być i jasność, każda moneta ma dwie strony. Tak samo jak stworzono drapieżniki, aby zmniejszały liczbę osobników roślinożernych, zmniejszały liczbę chorych i słabych osobników. Nasze życie jest pełne zła i dobra, często jest to kwestia chwilowej interpretacji. Coś co 10 lat temu było dla nas tragedią i niesprawiedliwością dziś jest ważną lekcją życia, stąd to co napisałem o subiektywnym odczuciu zła. Zło samo w sobie jest częścią świata, według mnie każdy ma możliwość wyboru. Żeby nie było ja wyrażam tylko swoje zdanie, w cale nie chcę cię przekonywać, ale myślę, że rozmowy z antagonistami(dla mnie nim nie jesteś) rozwijają najbardziej.

10 godzin temu, Gr4nt napisał:

Szympansy się nad tym nie zastanawiają.

Skąd wiesz? 

10 godzin temu, wrotycz napisał:

@rycerz76, zanegowałeś pytanie autora bez jakiegokolwiek argumentu. Nie na tym dyskusja polega. Jak chcesz wierzyć bez dowodu i bez prawa veta idź to meczetu.

A ja ci powiem dlaczego nie masz racji:

https://www.edukator.pl/wierzenia-rzymian,3803.html

https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/wam_2009_drogi_01.html

https://pl.wikisource.org/wiki/Wierzenia_pierwotne_i_formy_ustroju_społecznego/całość

https://www.religie.424.pl/wstep-religie-pierwotne,14,article.html

Niewiara jest dla mnie pójściem na łatwiznę olaniem całego piękna wszechświata.

To są wierzenia. Wiara, jak sama nazwa wskazuje jest oparta na wierze. Ludzie wierzą, że Ziemia jest płaska ale to jest jeszcze płaską nie czyni.

Odwołujesz się do wiary, która jest substytutem wiedzy. Wierzysz wtedy kiedy nie wiesz, jak wiesz to nie wierzysz. Nie będę się opierał na zaprzeczeniu wiedzy bo to nieracjonalne i jako takie w zderzeniu z rzeczywistością skończy się katastrofą. Nie potrzebna mi kolejna katastrofalna pomyłka.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.