Skocz do zawartości

Hipokryzja babci i osób wierzących, generalnie.


SzatanK

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

zy ? mówię "przecież wierzymy w życie po śmierci, wiec oni żyją tylko w stanie ducha w niebie

Chyba mnie wyklneła ?

Co zrobić, że lubię ludziom podważać ich dogamty :P

 

Jako chrześcijanie mamy obowiązek napominac braci w wierze, pamiętając by robić to z łagodnościa i miłością. czy była to rzeczywista troska o właściwą postawę religijną babci? Zawsze przy takich okazjach warto pomodlić się za zmarłych oraz za dusze w czyśccu cierpiące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror

Wiara Judy Machabejskiego w pośmiertne oczyszczenie z grzechów.
W możliwość oczyszczenia się z grzechów po śmierci wierzył Juda, zwany Machabejskim, który zorganizował składkę pomiędzy ludźmi i posłał do Jerozolimy około dwu tysięcy srebrnych drachm, aby złożono ofiarę za grzech niektórych żołnierzy, którzy zginęli w boju. Ich grzech polegał na tym, że zatrzymali przy sobie różne przedmioty poświęcone bóstwom, chociaż Prawo im tego zabraniało. Wszyscy "oddali się modlitwie i błagali, aby popełniony grzech został całkowicie wymazany." (por. 2 Mch 12,40-44). Autor natchniony pochwala Judę za jego wiarę w zmartwychwstanie i za jego troskę o oczyszczenie zmarłych z ich grzechów (por. 2 Mch 12,43-45).

— Nauka Jezusa Chrystusa o możliwości odpuszczenia grzechów po śmierci.
O możliwości odpuszczenia grzechów poza granicami ziemskiego życia poucza też sam Chrystus, kiedy ostrzega przed bluźnierstwem przeciwko Duchowi Świętemu: "Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym." (Mt 12,31-32). Według słów Chrystusa istnieje zatem możliwość uwolnienia się człowieka w przyszłym życiu od grzechów innych niż bluźnierstwo przeciwko Duchowi Świętemu. (por. KKK 1031)

Tak więc Pismo Święte uzasadnia wiarę w czyściec, gdyż uczy o możliwym przebaczeniu grzechów po śmierci. 

Odsyłam też do prywatnych objawień mistykow chrześcijańskich jak chociażby św Faustyna Kowalska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :) Ale mi chodzi o słowo Boga, a nie katolickich mistyków , których urojenia mnie mało interesują (bez obrazy dla Twej rzymskiej wiary). Co do tego fragmentu o odpuszczaniu grzechow, którym katolicy bronią sensu spowiedzi usznej, nie będę powtarzał tego, co już dawno obalili protestanci. Kogo ciekawi to bardziej, sam poszuka, ja nikogo nie nawracam  wbrew woli. Powtarzam, Biblia, nie interpretacja KrK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rnext napisał:

Dziwna jest taka droga "rozwoju duchowego", która wyłącza dobroduszność

Dobroduszność?

Moje uczucia zostały urażone, ponieważ uśmiercila mi dziadka a ja wierzę z ze on żyje w niebie. To ja zostałem skrzywdzony w tym procederze i poczułem sie okropnie.

1 godzinę temu, Rnext napisał:

i wyrozumiałość dla staruszków, którzy oprócz gadania głupotek, nikogo nie krzywdzą.

Ja też gadam glupotki i nikogo nie krzywdzą.

Babcia wie, że takiego głupiutkiego wnuka ma co to baby nie potrafi se znaleść i zapłodnić i sie ożenić bo ona chce mieć wnuczki.

Biedna staruszka nie?

Myslisz, ze tą biedną starsza osobe interesuję czy będę miał jak utrzymsć dzieci?

OTÓŻ NIE!

Więc proszę @Rnext mi nie mówić tylko o biednych ludziach co to tylko manipulują do podejmowania fatalnych decyzji.

Gdyby nie moja wiedza okupiona cierpieniem (tak bo TY wiesz, co ja przechodziłem z nią) 

To dziś może bym już nie żył.

Taka to biedna staruszka.

1 godzinę temu, Rnext napisał:

Tylko dlatego że urodzili się kiedy się urodzili, zostali wychowani tak jak zostali i nie mieli możliwości naczytania się megabajtów bzdur w internecie.

Ale naczytali sie megabajtów bzdur z czasopism (życie na gorąco)

I potem tymi radami mnie uderzali.

Wyczyścimy Ci wiedzę i damy wiedzę z "Życie na gorąco" wychowanie przez kobiety, to zobaczymy czy propagada wtłaczana od małego jakie dobra Ci przyniesie drogi Rnext.

Bo mi tylko całe młodzieńcze i większość doroslego życia zmarnowane na czyszczenis syfów.

I tak to dzieło biednej staruszki, która nią nie była jeszcze calkiem  nie dawno.

 

1 godzinę temu, Rnext napisał:

Jestem ciekaw, czy autor podobnie fiknął by do osiedlowego gangusa i prostował mu (w swoim mniemaniu) ścieżki

Autor fikał do osiedlowych gangusów i bronił kolegów jak trzeba było oraz autor tego tematu musiał uciekać przed ludźmi starszymi od niego, którzy chodzili sobie z bejbsolami przygotowanymi między innymi dla mnie, tfu.

1 godzinę temu, Rnext napisał:

ak dla mnie to zwykła podłość, z nieskrywanym poczuciem bycia lepszym od babci, czy innych wierzących w coś innego niż on sam.

Czytanie, ze zrozumiemiem sie kłania.

Gdzie ja jestem lepszym i w czym? Proszę mi ukazać.

 

1 godzinę temu, Rnext napisał:

Albowiem istnieje tylko jedna, słuszna droga oświecenia, zwłaszcza, że ona jest "bardziej mojsza niż twojsza". 

Nie jest mojsza bo ja nikogo do niej nie namawiam. 

 

 

A tak poza tym.

Nadal nie doczekałem sie przeprosin od Ciebie za słowa, że sabotuje forum i je niszczę. 

 

Jeśli Cie denerwuję to możesz mnie dać na ignore.

Lecz wpierew żądam przeprosin bo zostałem posądzony o najcięższą rzecz jaką można jesli chodzi o "świat forumowy".

Albo mi napiszesz gdzie niszcze forum to sam odejdę albo mnie przeprosisz.

A jak nie podejmiesz żadnej z opcji to uznam Cie za tchórza i oczerniacza.

Ja szanuję Twoją pracę jako moderatora ale nie pozwolę byś mnie oczerniał za rzeczy, których nie robie.

 

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

Bóg stworzyl szatana wedlug nomenklatury Twojej religii więc stworzył grzech tudzież jest współtwórcą go. ;)

 

Z tego co ja kojarzę, choć nie jestem jakimś specyjalistą, to grzech jest działaniem przeciwko, wbrew Bogu czy tam bogom przez człowieka. Bóg grzechu nie stworzył, aniołowie, tak jak i człowiek, otrzymały wolną wolę, grzech, według wiary Chrześcijańskiej pochodzi nie tyle od Lucyfera, co od nas samych. Człowiek mając wolną wolę sam dokonał takiego a nie innego wyboru, za który czekały go takie a nie inne konsekwencje.

Stwierdzenie że Bóg stworzył Szatana więc stworzył grzech, to taki sam idiotyzm jak napisanie że skoro Twój syn zabił, to Ty też jesteś mordercą.

 

@Rnext Świetnie napisane, ja rozumiem podyskutować z dziadkami na temat polityki - wiem jak mają łby sprane tą telewizyjną propagandą. Czasem potrafią się nieźle podkurwić, ale mimo wszystko to dyskusja, gdzie fakty są faktami. Co innego wpierdalać się komuś w w wiarę i przekonania, podchodząc i traktując je jak głupotę, idiotyzm, banialuki czy, jak tam "ładnie" nazwał to autor "hipokryzję", hehe. Nie czytałem nigdy Biblii od dechy do dechy, ale czy aby Maria nie opłakiwała swojego syna, Jezusa, wiedząc że taki miał być jego los, wiedząc że jest synem Bożym? Jezus sam zapłakał po usłyszeniu o śmierci Łazarza, widząc przygnębione Martę i Marie.

 

Co ma wspólnego doświadczenie bólu, smutku i tęsknoty po stracie ukochanej osoby z tym że w chrześcijaństwie jeden z dogmatów mówi o Nieśmiertelnej Duszy i Życiu Wiecznym po śmierci? Nic. Zapomniałeś chyba o czymś takim jak przywiązanie, zżycie, więź z drugą osobą ludzką. Według Twojego pierdolenia Szatanie, rodzice po śmierci dziecka powinni kurwa skakać z radości? Jak człowiek po czytaniu, za przeproszeniem, takiego pierdolenia i zachowania się wokół wierzeń innych, ma być pozytywnie nastawiony do ateistów czy agnostyków, skoro zawsze Ci "najgłośniejsi" z nich to zwykłe kurwy nietolerujące i wtrącające się do wierzeń i przekonań innych, płaczące później, że tak samo postępuje się z nimi? TO jest hipokryzja.

Edytowane przez lxdead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

Moje uczucia zostały urażone, ponieważ uśmiercila mi dziadka a ja wierzę z ze on żyje w niebie.

Wiara to jedno a fakty to drugie. Są ludzie którzy współcześnie wierzą, że Ziemia jest płaska. Wiara jako taka, nie ma głębszego znaczenia w świetle prawdy, której często nie znamy, szczególnie mówiąc o temacie, który tu m.in. poruszamy. 

1 godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

Babcia wie, że takiego głupiutkiego wnuka ma co to baby nie potrafi se znaleść i zapłodnić i sie ożenić bo ona chce mieć wnuczki.

Biedna staruszka nie?

Daj spokój, każdy ma swój matrix. Tyle powinieneś już wiedzieć. Jeśli babcia jest taką straszną, śmiercionośną postacią, to po jakiego grzyba utrzymujesz z nią kontakt? Ty wybierasz. Skoro więc wybrałeś, to na co się zżymasz?

1 godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

Gdyby nie moja wiedza okupiona cierpieniem (tak bo TY wiesz, co ja przechodziłem z nią) 

To dziś może bym już nie żył.

Taka to biedna staruszka.

Ale tutaj poruszyłeś dość selektywny problem, nie ujawniając kontekstu. Więc tylko opisanej reakcji, relacji i słów się trzymamy.

1 godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

Autor fikał do osiedlowych gangusów i bronił kolegów

Słowa są tanie, koszt 0 PLN. A po prostu przyjebać babci żeby jej pomadka do ust z ręki wypadła to szczyt, jeszcze to sobie racjonalizując różnymi argumentami o jej śmiercionośnym wpływie na dziadka. Nie żartuj, dziadek był głupi? Bo w takim świetle go stawiasz. 

1 godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

Czytanie, ze zrozumiemiem sie kłania.

Wiesz że to najczęstszy argument ludzi, którzy nie potrafią pisać ze zrozumieniem? I jeśli już przy rozumieniu tekstu jesteśmy, to:

1 godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

Nadal nie doczekałem sie przeprosin od Ciebie za słowa, że sabotuje forum i je niszczę

...i się nie doczekasz, bo o ile dobrze pamiętam o co może chodzić (nie śledzę wszystkich Twoich wpisów) to zadałem pytanie (znak zapytania na końcu zdania - rozumienie znaczenia interpunkcji się kłania) a nie stwierdziłem. Zwłaszcza o niszczeniu nic nie wspomniałem. Przywyknij do tego, że nikt normalny nie będzie Cię przepraszał na życzenie, za Twoje urojenia i interpretacje. I tak na marginesie - zadanie pytania ma najczęściej za cel skłonienie do refleksji/zastanowienia. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam popieram cię, @SzatanKrieger. Wziąłbym tylko na poprawkę dyskusję ze starcami. Oni nie chcą zmian, tylko świetego spokoju. Jak to ktoś wcześniej napisał - niektórzy nie wierzą w biblijnego Boga, tylko w obraz przekazywany przez księży. Może staruszka całe życie odbierała inaczej chrześcijańskiego Boga w przeciwieństwie do dogmatów katolicyzmu. Albo zwyczajnie - ty z babcią się nie dogadałeś, bo takie samo zjawisko opisujecie różnymi słowami.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lxdead napisał:

g grzechu nie stworzył, aniołowie, tak jak i człowiek, otrzymały wolną wolę, grzech, według wiary Chrześcijańskiej pochodzi nie tyle od Lucyfera, co od nas samych.

Po pierwsze Bóg stworzyl wszystko więc grzech też. 

Lucyfer jest twórcą klamstw itd, więc automatycznie, stwórca lucyfera czyli sam Bóg powinien sam sie wrzucić do piekła bo miał swój współudział we wkladaniu dusz do czeluści. Po co to wszystko stworzyl skoro wiedział, że bedzie jak będzie.

Chociaż w sumie pasuje ta logika do staro testamentowego Jehowy ;)

1 godzinę temu, lxdead napisał:

Człowiek mając wolną wolę sam dokonał takiego a nie innego wyboru, za który czekały go takie a nie inne konsekwencje.

Jeżeli jest tylko jedna święta wola to jesteśmy bez woli. Przynajmniej mamy iluzje wolności (pasuje do Jehowy) bawienie sie swym stworzeniem ;)

1 godzinę temu, lxdead napisał:

Stwierdzenie że Bóg stworzył Szatana więc stworzył grzech, to taki sam idiotyzm jak napisanie że skoro Twój syn zabił, to Ty też jesteś mordercą.

Gdybym nie kopulował i nie spłodził syna czy córki  którzy wpierniczą miliony na nieskończoność do piekła to jestem nie jako wspolwinny. Ale skala tego jest znacznie inna i to Bóg musiał stworzyć grzech by mozna bylo doświadczyć czym grzech nie jest.

1 godzinę temu, lxdead napisał:

ale czy aby Maria nie opłakiwała swojego syna, Jezusa, wiedząc że taki miał być jego los, wiedząc że jest synem Bożym? Jezus sam zapłakał po usłyszeniu o śmierci Łazarza, widząc przygnębione Martę i Marie.

To są tylko przypowieści lub opisy zdarzeń, ciężko sie odnieść bo moglo to być wymyślone.

A jeśli nie to Jezus był hipokrytą - przykro mi.

Nie wierzył w to co sam głosił. Tak mi sie wydaje.

 

1 godzinę temu, lxdead napisał:

Co ma wspólnego doświadczenie bólu, smutku i tęsknoty po stracie ukochanej osoby z tym że w chrześcijaństwie jeden z dogmatów mówi o Nieśmiertelnej Duszy i Życiu Wiecznym po śmierci? Nic. Zapomniałeś chyba o czymś takim jak przywiązanie, zżycie, więź z drugą osobą ludzką.

Nic. A co ma?

Czy ja o tym coś pisalem?

Zwróciłem uwagę, że smutek to jedno ale uśmiercenie ich niesmiertelnej duszy to drugie :)

1 godzinę temu, lxdead napisał:

Stwierdzenie że Bóg stworzył Szatana więc stworzył grzech, to taki sam idiotyzm jak napisanie że skoro Twój syn zabił, to Ty też jesteś mordercą.

Bog stworzył możliwość popelnienia grzechu więc jest nie jako współtwórcą swojego wadliwienia stworzenia, ktore je czasem popełnia (grzechy)

1 godzinę temu, lxdead napisał:

Według Twojego pierdolenia Szatanie, rodzice po śmierci dziecka powinni kurwa skakać z radości?

Nie wiem jacy powinni być ale raczej nie smutni przez caly czas, skoro sie z nimi spotkają w niebie tak czy nie?

1 godzinę temu, lxdead napisał:

edług Twojego pierdolenia Szatanie, rodzice po śmierci dziecka powinni kurwa skakać z radości?

Zależy czy bylo tak male, ze musi trafić do nimbusa czy zostsnie malym herubinem.

Ja nie mówię, ze powinni to czy tamto ale dlaczego plakać skoro dziecko jest z panem Bogiem w niebie?

Czy płaczesz za kimś kto wyjechał na urlop i płaczesz z tego powodu, że mu tam jest błogo?

1 godzinę temu, lxdead napisał:

Jak człowiek po czytaniu, za przeproszeniem, takiego pierdolenia i zachowania się wokół wierzeń innych, ma być pozytywnie nastawiony do ateistów czy agnostyków, skoro zawsze Ci "najgłośniejsi" z nich to zwykłe kurwy nietolerujące i wtrącające się do wierzeń i przekonań innych, płaczące później, że tak samo postępuje się z nimi? TO jest hipokryzja.

Gdzie się ja wtrącam komu do wierzeń?

Czytanie ze zrozumieniem sie kłania ?

 

44 minuty temu, Rnext napisał:

Wiara to jedno a fakty to drugie. Są ludzie którzy współcześnie wierzą, że Ziemia jest płaska. Wiara jako taka, nie ma głębszego znaczenia w świetle prawdy, której często nie znamy, szczególnie mówiąc o temacie, który tu m.in. poruszamy

To po co wierzyć?

 

Wiara to wierzenie w coś, że jak umrę to mnie nie będzie albo będę. Babcia ma figurki, modlitewniki, papieża na ścianie, ktory notabene przyzwalał na pedofilie w kościele. 

Piszę po raz kolejny bo chyba nie dociera.

Zwróciłem babci uwagę na słownictwo.

Nie na jej wierzenia, bo ona wierzy w życie po śmierci (tak sie deklaruje)

 

 

I jeszcze raz dla pewności:

 

Zwróciłem babci uwagę na słownictwo.

Nie na jej wierzenia, bo ona wierzy w życie po śmierci (tak sie deklaruje)

 

Ja jej przypomniałem, że oni żyją ale w niebie. 

Jak boga kocham (a kocham) nie wiem jak jaśniej to napisać - nie wiem.

 

44 minuty temu, Rnext napisał:

Daj spokój, każdy ma swój matrix.

Ja nikogo nie wciągam w swój matrix. Nikogo!

Mnie sie wciąga manipulacjami przy każdej okazji.

44 minuty temu, Rnext napisał:

Jeśli babcia jest taką straszną, śmiercionośną postacią, to po jakiego grzyba utrzymujesz z nią kontakt

Ponieważ ją mimo wszystko szanuje, bo również zrobiła wiele dobrego dla mnie.

44 minuty temu, Rnext napisał:

Ty wybierasz. Skoro więc wybrałeś, to na co się zżymasz?

I dobrze, że wybralem. Należy sie trenować

Wiedzialem, ze będę manipulowany. 

Na nic sie nie zżymam to na mnie się część ludzi stąd - zżymuje.

Nie rozumiejąc, że ja niczego nie zrobiłem. Przypominając, że żyją w niebie jej bliscy.

44 minuty temu, Rnext napisał:

Ale tutaj poruszyłeś dość selektywny problem, nie ujawniając kontekstu. Więc tylko opisanej reakcji, relacji i słów się trzymamy.

Niechaj tak będzie.

Tylko napomknąć bym sobie życzył, że staruszka czy staruszek kiedyś był mlodziakiem a więc nie ma, że staruszka a reszta życia jest wymazana.

44 minuty temu, Rnext napisał:

Słowa są tanie, koszt 0 PLN

Te nie są bo mówię o swojej rodzinie. Dla mnie bezcenne.

44 minuty temu, Rnext napisał:

A po prostu przyjebać babci żeby jej pomadka do ust z ręki wypadła to szczyt, jeszcze to sobie racjonalizując różnymi argumentami o jej śmiercionośnym wpływie na dziadka.

Twierdzisz, że bym uderzyl babcie czy jak mam to rozumieć, wiesz, że znów mnie oczerniasz bardzo po chamsku, po raz kolejny?

No cóż zostawila 91 letniego mężczyznę samego w domu, schorowanego ze zanikami pamięci. Nie wiem czy to takie śmiercionośne ale możemy mysle, uznać iż tak :)

44 minuty temu, Rnext napisał:

Nie żartuj, dziadek był głupi? Bo w takim świetle go stawiasz. 

Był nie mądry bo mógł sie rozwieść skoro widział, że małżeństwo było katastrofą.

Ale oni siebie potrzebowali.

Babcia alfę a ona emocji ;)

Ale nie mówmy tutaj o rodzinie tylko mówimy o tym jakim to szatanem sie stałem bo zwróciłem uwage babci na uśmiercanie ich wiecznej duszy.

44 minuty temu, Rnext napisał:

Wiesz że to najczęstszy argument ludzi, którzy nie potrafią pisać ze zrozumieniem?

To prawda mam jakąś dysfunkcję i czesto zjadam literki chociaż przeglądam kilkurotnie treść i dla mnie ona wyglada dobrze.

Ale wierzę, że główna treść jest zachowana, natomiast czytanie ze zrozumieniem pozostawiam, niektórym z was.

44 minuty temu, Rnext napisał:

.i się nie doczekasz, 

Iście wymijajaca wypowiedź w mistrzowskim stylu ;)

A więc jesteś tchórzem dla mnie. 

Właśnie za słowa, które nic nie kosztują - kupiłeś sobie za nie łatkę tchórza.

Mogleś mnie usunąć z forum a wlasciwie sam bym odszedł tak jak obiecalem ale oczywiście oczernia to sie fajnie, nie?

Przypomnę dla niewtajemniczonych :)

 

Nazwaleś mnie kimś kto sabotuje forum, porównałeś można by rzecz do ludzi, którzy notorycznie łamią dobry smak i tworzą multi konta czy też sabotują te miejsce tworząc w internecie negatywne opinie.

Nie wiem jak w ogóle tak moztna było wypalić, serio jestem na poziomie hejterów wedlug Ciebie?

Bo sie nie zgodziłem z Tobą razem z @AR2DI2gdzie nam dopowiedziałeś słowa, których nie napisaliśmy?

Stary, zrozum!

Przyrównałeś nas do ludzi, którzy karmią sie niszczeniem innych i twierdzisz, że nie ma za co przepraszać???

 

WSTYD!

 

Kończę tu pisać bo ponad połowa w ogóle nie kuma co się do nich mówi (pomijając dywagacje filozoficzne na temat religi, bo tam se można gadać co sie chce)

Ale, że zwracając uwagę babci TYLKO NA SŁOWO nie na PODWARZANIE WIERZEŃ, zostałem ostro zbesztany ^^

To jest niefortunne lekko mówiąc ;)

I bardzo wymowny filmik daje na koniec. :) (są napisy)

 

 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Tyle ile ten czy inny xiadz przerobil div / swietoyebliwych parafianek i chooj wie czego tam jeszcze wie tylko jego szef belzebub czy inny lucek . Ich mentalnosc nie odbiega na milimetr od mentalnosci ludzi sprawujacych jakakolwiek wladze w tym systemie . Wladza demoralizuje ? Goowno prawda , ona przyciaga slabe mentalnie jednostki bez zadnego kregoslupa moralnego . Te kreatury maja ogromna potrzebe udowadniania innym swojej zajebistosci i czasami ida z tym za daleko . To nie zaden faux pas to yebany standard z ktorym musza sie ukrywac .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starszych ludzi nie ma co przekonywać bo i tak będą klepać swoje. Nie szukają wiedzy, prawdy, zawierzyli ślepo Kościołowi katolickiemu czyli wierzę obcej, którą narzucono nam 1000 lat temu. My jako Słowianie mieliśmy inna wiarę, Bogow. 

O  świecie astralnym czy ezoteryce tym bardziej bo za dziwaków będą nas mieli. Pokolenie starszych ludzi musi odejść wtedy kościół katolicki też odejdzie w zapomnienie bo młodzi już nie dają się nabierać na bzdury, które kościół pociska dodatkowo wmawiają nam poczucie winy. Każda sekta ma swoich wyznawców i koniec, który niedługo nastąpi. 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babcia to kobieta, tylko stara. Wszyscy tu zgodnie stwierdzili że kobieta nie jest aniołem, który pierdzi fiołkami i jest nieskazitelny, a jest czlowoeki, którym steruje to co steruje.... Jest to w 500 tematach na forum. Dlaczego więc miałaby być inna niż młodsze egzemplarze tej samej płci. To kobieta tylko stara, ale mechanizmy te same, tylko już nie można za bardzo korzystać z wszystkich bonusów od życia które daje się kobietą, no może poza wczesniejszą emeryturą...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 27.12.2018 o 11:45, SzatanK napisał:

Potem mówię "przecież wierzymy w życie po śmierci, wiec oni żyją tylko w stanie ducha w niebie, jeśli mówimy ze ktoś umarł to oznacza, że zniknął/przepadł a oni przecież żyją ale w niebie"

a skąd wiesz, że trafili do nieba?

łapiesz za słówka, wiadomo, że mówiąc, że ktoś nie żyje ma się na myśli, że umarł.

poza tym zmartchywstanie z ciałem będzie chyba dopiero na końcu świata za pewnymi wyjątkami jak Maryja, która nie umarła, a została wzięta od razu z ciałem do nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/17/2022 at 2:02 PM, Iceman84PL said:

Starszych ludzi nie ma co przekonywać bo i tak będą klepać swoje. Nie szukają wiedzy, prawdy,

Starsi ludzie szukali wiedzy i prawdy i ją znaleźli.

Na tyle mocną, że jej jakaś propaganda z FB czy mediów nie zmieni.

W dodatku przeszli przez tyle, że dzisiejsze towarzystwo w większości byłoby po takich przejściach w stanie głebokiej depresji a część z własnej woli przeniosłaby się do aniołków.

 

I - uwaga!!!

W powyższym tekście nie ma nic o wierze, czy to katolickiej czy innej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.