Skocz do zawartości

Jak ocenia kobiety Księga Syracha (Stary Testament)


NoweŻycie

Rekomendowane odpowiedzi

@The Motha tak jak cytowałem "weźmijcie Ducha Świętego, którym grzechy odpuscicie są im odpuszczone...". Dopiero podczas spowiedzi przy konfesjonale odczulem oczyszczenie i to doświadczenie jest dla mnie fundamentalne. Ufam Kościołowi Katolickiemu jako owocowi życia i męki Jezusa. Nie o tym jednak jest temat. 

Edytowane przez NoweŻycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do krk  biblia jest z nim sprzeczna w wielu kwestiach np. to «"Przeklęty każdy, kto wykona posąg rzeźbiony lub z lanego metalu - rzecz obrzydliwą dla Pana, robotę rąk rzemieślnika - i postawi w miejscu ukrytym». A w odpowiedzi cały lud powie: «Amen»2.". A w krk klęczeliśmy przed hostią, która jest umieszczona w przypominającym słońce świeczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, NoweŻycie said:

@The Motha Ufam Kościołowi Katolickiemu 

Kościół Katolicki to jedna z najlepiej wprawionych w bestialstwie organizacji w historii ludzkości. Ale nie przejmuj się, to forum służy poniekąd otwieraniu oczu. Ament, czy jakoś tam. 

Edytowane przez Schlucken,NichtSpucken!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@CzarnyR

Klanianie się przed np figurka Jezusa nie uwlacza Bogu, jeśli nie klaniasz się figurce jako takiej. 

Pamiętajmy że Arka Przymierza, podobnie jak zdobiące ją wizerunki, mimo ogromnej czci jaką otaczali ją Żydzi, nie była dla nich Bogiem, ani mu równoważnym symbolem. 

Edycja

To co napisałeś pod spodem niczego nowego nie wnosi. 

Edytowane przez NoweŻycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie uwłacza to co właśnie napisałem ? Jest tego wiele więcej. Co się stało gdy Izraelici (podobno chodzą plotki, że to właśnie rasa biała) odlali sobie posążek cielca ? Zaprzeczasz sam sobie. Dla mnie to jasne i klarowne. "Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu - tych, którzy Mnie nienawidzą"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.