Skocz do zawartości

Utracone pliki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jakiś czas temu zrobiłem backup pewnych plików i  usunąłem je z komputera. Odtworzyć z płyty ich nie mogę, ponieważ płyta jest uszkodzona. Próbowałem programem CD Roller ale nic z tego. Mam jeszcze kopie tych plików w pliku winrar, ale nie znam hasła... "Pasów" pewnie sobie nie przypomnę, a z płytą nie wiem co mam jeszcze zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że płyta jest uszkodzona? Jeśli nie da się jakichś fragmentów odczytać to wypróbuj ddrescue. Pozwoli ci zrobić obraz płyty a nieczytelne pliki wypełni zerami. Ich nie odzyskasz, w sensie będą uszkodzone, ale resztę tak. Będziesz potrzebował linuksa - jakąkolwiek dystrybucję live-cd/usb (usb lepsza). Jedna z najprostszych i najmniejszych to slax (tu można ściągnąć wersję 7, także polską ale podstawy angielskiego musisz znać). Wrzucasz na usb, odpalasz $CD/slax/boot/bootinst.bat i masz live-usb. Restart, odpalasz komp z usb i masz w pełni funkcjonalny system operacyjny.

 

Rara nie otworzysz bez hasła. Są programy do łamania haseł ale jeśli jest dłuższe niż 6 znaków to potrwa wieki. Bez szans. Dlatego powinieneś mieć takie hasła gdzieś zapisane i zaszyfrowane kluczem do którego znasz hasło - to rada na przyszłość.

 

 

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie testowałem ale wpisz sobie w google "how to crack winrar password". Możliwe, że istnieją jakieś metody scrackowania hasła choć z tego co pamiętam zwykle szyfrowanie opiera się o zawartość plików (chyba suma kontrolna się na to mówi). Wtedy nie ma szans inaczej niż skorzystać z programu, który rozpakowuje archiwum po kolei z użyciem wszystkich możliwych kombinacji haseł. Przed skorzystaniem z takich programów zaopatrz się w antywirusa bo część z nich to mogą być ściemy (trojany, wirusy itd.).

 

Masz trochę sprawdzonego info:

https://www.reddit.com/r/techsupport/comments/2pkg25/how_to_bypass_a_winrar_password/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows ci nie pomoże. Czy to tak trudno uruchomić system w usb/cd? Przecież nie usuwasz obecnego tylko wykorzystujesz inny.

 

Co do hasła to nie da się go obejść, jak sugeruje tytuł wątku. Trzeba je złamać za pomocą jakiegoś programu (jest w wątku). Problem w tym, że używa on brute-force'a co trwa. Jeśli pamiętasz swój algorytm nadawania haseł możesz wykorzystać metodę słownikową, program na pewno sobie z tym radzi. Będzie dużo szybciej ale to wciąż może być realnie dłuuuugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Masz zawartość tego zipa skopiować do głównego katalogu pendrive'a (razem ze strukturą katalogów) i odpalić CD:/boot/bootinst.bat

 

VBoxa używałem i też możesz go wykorzystać. Zainstalować w wirtualnym pudełku linuksa i tam otwierać tą płytę. Powinno tak samo zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.