Skocz do zawartości

Kurczaka ważyć przed czy po ugotowaniu/upieczeniu?


Rekomendowane odpowiedzi

20 minutes ago, Mordimer said:

Przed, nie kupuj z biedry itp są sztuczne "pompowane". W biedrze filet z kurczaka ma średnio 600g (po usmażeniu 400), w normalnym sklepie filet ma góra około 400g.

 

Postaw na jakośc mięsa.

Prawie wszystkie kuraki takie są. Ja stawiam na indyka podobno trudniej (jak na razie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rey napisał:

Nie da się zrobić dobrej formy nie ważąc żarcia i nie patrząc na kcal

Myślę, że nie ważąc to się da, ale nie patrząc na kcal i makroskładniki to już nie - można patrzeć na to, nie ważąc, a mając już doświadczenie

 

Kurczak to średni wybór, pod względem jakości.

Co do chudego mięsa:

- jak masz kasę to wołowina, indyk

- jak z kasą gorzej to schab. Polecam też podroby, szczególnie wątróbka, bomba witaminowa, sporo białka.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oktabryski napisał:

Ja ważę po obróbce termicznej.

 

Z 400 gram filetu z kurczaka, po wycięciu części nienadających się do jedzenia i usmażeniu bez oleju zostaje 240 - 260 gram.

 

Co mi z tego, że w opakowaniu miałem 400 g?

Ty tak na serio? :D

A wiesz, że po "wycięciu części nienadających się do jedzenia..." możesz właśnie wtedy zważyć kurczaka. ? 

Po obróbce termicznej zmieniają się proporcje B, T, WW na gram produktu, odparowuje woda. Mam nadzieję, że to uwzględniasz w w swoich wyliczeniach. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortyy Pół żartem, pół serio.

 

Przez lata kuchcenia na swoje potrzeby patrzyłem, jak spieniona breja wydobywa się z kurczaka na patelnię. Doszedłem do wniosku, że poza wodą tam nie może być nic cennego. Dietę i tak mam nisko-tłuszczową, więc tłuszcz pomijam. Podczas smażenia kurczaka odlewam do zlewu cały ten szajs.

 

Zresztą, rok temu przerzuciłem się na parowar, żeby nie patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.