Skocz do zawartości

Odwoływanie spotkań!!


Rekomendowane odpowiedzi

 

Problem "pali" mnie właściwie do czasów popularności smsów.

Mam pytanie jak podchodzicie do tematu odwoływania spotkań towarzyskich nie randek, po prostu kolegów, nowo poznanych ludzi.

Ja osobiście mam z tym problem, ponieważ mnie to irytuje a zwłaszcza odwoływanie spotkań np spaceru w ten sam dzień, gdzie mogłem zaplanować sobie coś innego jak choćby zajęcia na multisporta ;)

 

Problem polega na tym, że jakoś podświadomie nie szanuję takich osób i nie chcę mi się potem za bardzo brnąć w to, jeden kolega miał przyjść na spotkanie i dwa razy olał a raz nie napisał nawet "sorry", tylko w pracy powiedział, że jednak nie mógł przyjść. (bez żadnych powodów).

Poznałem kobiętę starszą, po prostu aby się czasami spotkać, pogadać, taki ona ma pewne problemy, żadnych podtekstów, parę wiadomości, dwa spotkania i zaplanowany spacer odwołała, bo niby się przeziębiła, tylko nie pisać, bo szukała bolca, hehe, ona ma z 50 parę lat. 

 

Jak ogólnie reagujecie, na coś takiego olewacie, piszecie spoko, nic się nie stało, czy może na ch..j się umawiasz.

Może ja po prostu traktuje to zbyt hm.. osobiście. 

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, NiesamowitySzymi napisał:

Problem polega na tym, że jakoś podświadomie nie szanuję takich osób i nie chcę mi się potem za bardzo brnąć w to

Moim zdaniem masz dobre odczucia. Znasz swoją wartość i jeżeli ktoś ci robi świnie w postaci takiego za zachowania to zapala ci się czerwona lampka.

 

Prawidłowa reakcja, kwestia twojej decyzji co robisz z tą czerwoną lampką. Albo ucinasz kontakt albo utrzymujesz ale z mocnym dystansem. Ważne byś tą decyzję podjął świadomie bez jakiegoś zmuszania się, psychicznego katowania itp. 

 

 

Ja sam wolę mieć mniej znajomych ale za to konkretnych ludzi niż mieć ich 100 ale nijakich. 

 

Edytowane przez slavex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, NiesamowitySzymi napisał:

kolega miał przyjść na spotkanie i dwa razy olał a raz nie napisał nawet "sorry", tylko w pracy powiedział, że jednak nie mógł przyjść. (bez żadnych powodów).

Brak szacunku do Ciebie. Zrób mu tak samo albo wytłumacz że sobie takich akcji nie życzysz i jak nie pomoże to zerwij kontakt. Za brak szacunku = brak szacunku.

30 minut temu, NiesamowitySzymi napisał:

dwa spotkania i zaplanowany spacer odwołała, bo niby się przeziębiła

Może rzeczywiście siedzieć zasmarkana albo ma już innego orbitera na celowniku.

Widać że mocno się spinasz bo nie masz alternatywy. Tymczasem takie samice mają po kilku gości do zabawiania. Dlaczego Ty nie możesz mieć kilku orbiterek? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papa Smerf zawsze powtarza, że robienie jakichkolwiek planów wiąże się z tym, że będą one zrealizowane w przyszłości w czasie X, tyle że deklarowanie się, że będzie się w nich uczestniczyć, ma miejsce w czasie Y, w którym dana jednostka odczuwa konkretną paletę emocji - najczęściej pozytywnych - a które niekoniecznie będą jej towarzyszyć w czasie X lub będą zanikać wraz ze zbliżaniem się do czasu X.

 

Jeśli chodzi o olewanie planów, to rozmawiasz o tym z ekspertem (planów towarzyskich, bo wszystkich innych nie olewam) - nikt tak dobrze nie wymiguje się z takich przedsięwzięć jak ja, a raczej nie wymigiwał się (z powodu, który wyżej wyjaśniłem), bo aktualnie mówię od razu "nie" lub "zobaczę, czy będę w nastroju".

 

Wynika to z tego, że wolę swoje własne towarzystwo od towarzystwa ludzi, gdyż - nauczony doświadczeniem - wiem, że ten czas spędzę lepiej samemu.

my-introvert-side-celebrating-cancelled-

Edytowane przez Ważniak
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji zadaję sobie jedno pytanie - "Czy w pracy kiedy umawiam służbowe spotkanie nie robię wszystkiego, żeby na to spotkanie dotrzeć, ewentualnie wysłać zastępstwo lub w ostateczności odwołać za pomocą rozmowy telefonicznej i obiecać, że jak tylko ustąpią przyczyny, które uniemożliwiają spotkanie to JA się odezwę i spotkanie umówię w porze dogodnej dla DRUGIEJ STRONY, ponieważ to z mojego powodu nie mogło ono dojść do skutku w pierwotnym terminie?".

 

Nagłe odwoływanie spotkań co do zasady należy uznawać za lekceważenie (są oczywiście wypadki losowe, na które nie mamy wpływu) ale są takie osoby, którym ciągle coś "wypada" i spotykają je niestworzone historie całkiem częściej niż innych. Staram się takie osoby eliminować z grona swoich znajomych bo po co mam się denerwować, że ktoś jest po prostu niegrzeczny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, vand napisał:

zastosuj teorię talerzyków. I nie bój się, jeśli jeden z talerzy spadnie i się rozbije, masz kolejne

Brzmi dobrze.

19 minut temu, Morfeusz napisał:

Może rzeczywiście siedzieć zasmarkana albo ma już innego orbitera na celowniku.

Widać że mocno się spinasz bo nie masz alternatywy. Tymczasem takie samice mają po kilku gości do zabawiania. Dlaczego Ty nie możesz mieć kilku orbiterek?

Wiesz, ona zaznaczam ma 50-parę lat i nie chodzi o orbiterowanie ( a może właśnie na to wygląda), tylko sorry ale liczę, że taka dorosła osoba zachowa się "normalnie" jak dzień wcześniej potrwierdza spotkanie, to przychodzi a nie odwołuje na drugi dzień. Po prostu chcę być w porządku, wobec innych bo sam nie odp.......dalam takich manian. 

Swoją drogą pewnie masz rację i wiek nie ma tu aż takiej roli orbiterzy są w różnym wieku hehe. 

 

Chyba mam problem, że chcę być w porządku.

24 minuty temu, samotny_wilk napisał:

Nagłe odwoływanie spotkań co do zasady należy uznawać za lekceważenie (są oczywiście wypadki losowe, na które nie mamy wpływu) ale są takie osoby, którym ciągle coś "wypada" i spotykają je niestworzone historie całkiem częściej niż innych. Staram się takie osoby eliminować z grona swoich znajomych bo po co mam się denerwować, że ktoś jest po prostu niegrzeczny.

Dorosła kobieta, pani psycholog, czasami się zastanawiam jak tacy ludzie dostostają prace, skoro nie można na nich liczyć albo po prostu ja nie mogę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.