Skocz do zawartości

Złote monety (różne roczniki)


Pieter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was panowie właśnie przyszły mi monety.

Dwie z nich są w stanie menniczym niestety trzy mają dość widoczne rysy.

Czy takie rysy bardzo obniżają ich wartość,może myśleć o reklamacji?

 

Najbardziej porysana moneta pochodzi z 1980r kanadyjski liść klonowy 1oz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kupiłeś monety kolekcjonerskie...

 

W takim przypadku ważny jest tak zwany 'grading monet' czyli:

 

http://www.katalogmonet.pl/Poradnik/Grading-monet-skala-oceny-stanow-monet-przez-firme-gradingowa-NGC-oraz-PCGS

 

https://www.google.com/search?client=firefox-b&biw=1536&bih=713&tbm=isch&sa=1&ei=f50nXMPOJ5LZwALFsKuYAw&q=grading+monet&oq=grading+m&gs_l=img.1.0.0j0i30l9.229738.234574..236810...0.0..0.182.1308.0j9......1....1..gws-wiz-img.......0i67.B6ldQb1PO0M

 

Oczywiście im wyższa ocena gradingu tym moneta więcej warta.

Jak kupujesz monety kolekcjonerskie w celu inwestycyjnym to polecam zakupy z tymi pudełeczkami i żeby była jak najwyższa ocena.

 

Jak kupujesz bez gradingu to warto sprawdzić aktualną cenę katalogową oraz rynkową. Są jeszcze sklepy kolekcjonerskie i w razie czego mogą Ci tam sprawdzić zarówno jakość jak i cenę.

 

Jeśli myślisz o reklamacji to najpierw sprawdź jaki był opis sprzedawanej monety.

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to kanadyjskie liście klonowe. To są monety bulionowe, nie kolekcjonerskie. Rok 1980 to trochę stara moneta i zapewne mogła być nieco "przechodzona", z tego co się orientuję dilerzy roczniki starsze sprzedają po niższych cenach niż nowe sztuki. Ja sam kupuję roczniki bieżące. 

@Pieter U kogo kupowałeś te monety? Jak one były zapakowane? Reklamację zawsze można złożyć, ewentualnie odsprzedać i kupić z roku 2018, wtedy jest pewność, że wad mieć nie będzie. 

Edytowane przez Krugerrand
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoldOn były zapakowane w takie plastikowe pudełeczka.

Złoże reklamacje może uda się je zwrócić i kupić nowe w stanie menniczym.

Cena złota wzrosła to może sprzedający zgodzi się na zamianę towaru z moją doplatą.

Trochę głupio zrobiłem kupując(różne roczniki)różnica w cenie sięgała paru zł,ale rzeczywiscie nie było napisane że stan menniczy,myślałem że monety będą starsze ale w dobrym stanie niestety tu się przejechalem.

Oby się udało je zamienić sprzedawca fajny gość może się dogadamy no zobaczymy już maila wysłałem.

 

Jak chcesz kupić monety to w GoldOn całkiem konkurencyjne ceny są,dwie monety wiedeńscy filharmonicy 2018 i australijski kangur 2019 w stanie menniczym.

Ale narazie nie będę polecał bo te monety różne roczniki w nie najlepszym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pieter napisał:

GoldOn

Nie znam firmy, nie będę się wypowiadał.

Jeśli chodzi o tego typu zakupy, zawsze odbieram osobiście i polecam to każdemu. Monety można sobie obejrzeć, zważyć i sprawdzić ich autentyczność. Odkąd inwestuję w metale, miałem dwie sytuacje, gdzie za pierwszym razem gość sam zauważył, że moja złota moneta ma skazę i mi ją wymienił z miejsca, a ostatnio jak kupowałem na sztuki srebrne Krugerrandy, sam zauważyłem, że kapsel jest uszkodzony, sprzedawca od razu wymienił mi kapsel i monetę.

 

Ja korzystam z Mennicy Skarbowej i Metal Market (w wyszukiwarce można też wpisać metale lokacyjne). Bez zarzutu dotąd.

 

Słyszałem, że nie najgorsze opinie ma Goldenmark, ale jeszcze nie sprawdzałem osobiście.

23 minuty temu, Pieter napisał:

były zapakowane w takie plastikowe pudełeczka.

Pewnie kapsle czyli typowe opakowanie. Raczej po drodze nic im się nie stało. Stawiam, że dostałeś monety z wadą.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

@paazik masz u nich opis takiej procedury:

Cytat

 

Poniżej znajdziecie Państwo procedurę zakupu towaru  do różnowartości 15 000 Euro, zapewniającą 100% anonimowości:


1. Należy otworzyć konto w serwisie {...}, podając fikcyjne dane osobowe, np. James Bond, Donald Tusk albo Angela Merkel. Należy jednak pamiętać, by podać poprawny adres e-mail i właściwy numer telefonu.

2. Składa się zamówienie, wybierając jako sposób płatności: przelew bankowy, a jako sposób dostawy: paczkomaty. System prosi o wybór paczkomatu – należy wybrać dogodną dla siebie lokalizację.

3. E-mailowo otrzymuje się kopię zamówienia, z kwotą do zapłaty i numerem konta.

4. Należy udać się na pocztę i dokonać płatności za zamówienie. Jako dane wpłacającego podaje się wymyślone wcześniej dane osobowe, a tytule numer zamówienia.

5. O kolejnych etapach realizacji zamówienia i dostawie przesyłki do paczkomatu, Klienci informowani są e-mailowo.

6. Odbiór przesyłki z paczkomatu jest możliwy przez dowolną osobę, po wprowadzeniu hasła otrzymanego SMS-em i e-mailem.

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paazik Nigdy nie jesteś anonimowy. Do 15tyś Euro kupujesz "anonimowo", czyli jak u mnie: zawsze odbieram u nich na miejscu i zawsze muszę się wylegitymować dowodem, żeby sprawdzili, że ja to ja. Niczego nie spisują. Transakcje powyżej tej kwoty muszą być zarejestrowane ze względu na prawo o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy.

Edytowane przez Krugerrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Złote monety (różne roczniki)

Warszawa - Tavex.

Na Świętokrzyskiej.

 

Co jakiś czas wpadam.

I dobieram filharmoników.

 

Warto po kilka sztuk na raz.

Bo wtedy mają większy upust na sztuce.

 

Oczywiście do 15k EURO jest luz.

Powyżej to już zapomnij o jakiejkolwiek anonimowości.

 

Tylko AU w fizyku!

Tylko CHF w banknotach! (jeszcze).

Tylko Beryl-Mini Sport 5.56 na licencję kolekcjonerską (taki plan).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rnext napisał:

@Moriarty osobiście mam bdb doświadczenia z 79th Element.

Również mam bardzo dobre doświadczenia. Polecam każdemu blogi dwagrosze.com i slomski.us. Podobno dwagrosze ma jeszcze tańsze metale, ale tylko dla subskrybentów. 

 

Co do reklamacji to zależy co było napisane w ofercie. Jeśli to miał być stan menniczy to rysy dyskwalifikują, ale jeśli junk to nie powinieneś mieć pretensji. Jeśli masz wątpliwości możesz zawsze zwrócić w ciągu 14 dni, bez podania przyczyny. Natomiast reklamacja jest poważniejszym narzędziem (nie mówię, że nie warto z niej korzystać).

 

@Rnext - wiesz, że bardzo trudno jest odzyskać ubezpieczenie jeśli kruszce były wysłana na paczkomat. Jest to wręcz nie możliwe. Taka mała ciężka paczka zwraca na pewno jego uwagę.

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.