Skocz do zawartości

Ck2, EU 4, victoria 2, hoi4


PapaSmerf

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tych gierkach? Nie samowicie mi się podobają, Może marek chciałby zrobić mega kampanie jak trashingmad. Własną alternatywna historie polski a z faktu że fajnie opowiada to mogłoby się to przyjąć, bo niekoniecznie w gry trzeba grać ale można i opowiadać, włączyć reklamy dla zarobku itd. 

 

Ps: Wystarczy wpisać mega kampania na yt i od pierwszego odcinka obejrzeć ;)

Edytowane przez PapaSmerf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy zbyt duży stopien skomplikowania spowodował np w HOI4 zastąpienie człowieka przez AI w przypadku ralizacji planów wojennych. Moim zdaniem to przeczy idei gry komputerowej. Ostatni dobry HOI to był HOI2. HOI4 jest totalnie nieintuicyjny, zbyt skomplikowany, i moim zdaniem spaprany. To własnie sztywne ramy historyczne sprawiały że w HOI2 dobrze się grało, bo zmiana kolei historycznych wymagała wysiłku. W HOI4 sytuacja jest zgoła odwrotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Victorię 2, ale mnóstwo godzin spędziłem przy pierwszej części Victorii i różnych jej modyfikacjach, gdzie miałem wrażenie, że miałem większą kontrolę nad wszystkim (ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia). 

A kojarzycie serie Supreme Ruler? Pomimo wielu niedoskonałości jednak chyba najbardziej rozbudowana jeśli chodzi o kwestię militarną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Grałem jedynie w Victorię II, od siebie mogę powiedzieć, że to naprawdę mega wciągająca gierka. Szczególnie jak gram z modem Historical Flavour mod ( więcej opcji alternatywnej historii, dodatkowe eventy i lekkie utrudnienie gry). Nie ma to jak zrobić sobie wyzwanie, aby zaczynając grę w 1836 jako Kraków pod wpływami Austriaków odtworzyć państwo Polskie. Efekt? Kończąc rozgrywkę na dzień 31 grudnia 1935 roku posiadałem wschodnią granicę Polski taką samą, jaką i my Polacy mieliśmy w międzywojniu. A na zachodzie to przewaliłem się przez Niemcy tak bardzo, że chyba posiadałem Mecklenburg oraz tereny Schleswigu-Holsztyn. I jak tu się nie cieszyć z takiej gierki i nie mieć ochoty grania dalej?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grywam w Europa Universalis IV. Gra strasznie pochłania czas. Czasem nie wytrzymuje czekania i wbijam kody a wtedy rozpierdzielam po drodze jak leci. Niestety nie jest już tak prosto podbić jednym krajem całego świata jak w poprzedniej odsłonie. Jak zbyt dobrze się powodzi to wszyscy sąsiedzi robią koalicje i z każdej strony naciera SI wojskami. Zwłaszcza na terenie Europy bo jest to głupie "Święte Cesarstwo Rzymskie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serii Hearts of Iron fanom II mogę polecić dużo bardziej rozbudowany Darkest Hour - z modem takim jak Peace without victory, który obecnie odpowiada za okres 1920-1989 to naprawdę kawał gry zaczyna się robić.

Z grami paradoxu to raczej godziny przegrane można liczyć w tysiącach. Jedynie co irytuje obecnie to polityka dlc, która sprawia, że czeka się na jakieś kosmiczne przeceny albo bundle.

Polecam granie Wielkich Kampanii od CK2 do HOI4

@Trevor z ciekawości, jak się Tobie grało w HOI3?
W przypadku HOI4 akurat sporo można zmodować, natomiast co jest spaprane to podstawy, które w swoim czasie były istotne, czyli gospodarka :)
Podbój świata nawet Polską nie jest jakoś specjalnie trudny obecnie (choć najnowszy dodatek ma wprowadzić w końcu paliwo ><hehe - w porę>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.