Skocz do zawartości

Czy warto uczyć się Wordpressa?


Wilczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak w temacie, czy warto się uczyć Wordpressa? Prześledziłem pobieżnie rynek zleceń na tworzenie stron internetowych oraz ogólnie cms, i zauważyłem że bardzo dużo zleceń jest właśnie na ten silnik. Stąd też pytanie czy warto się go uczyć? Jakie daje on możliwości rozwoju/zarobku/pracy w firmie, i czy jest sens brać się za to, w czasie kiedy jest bardzo duża konkurencja? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno gość dał 1200 zł za prostą stronkę na WP (wizytówka i blog w jednym) i podobno zoptymalizowaną pod wyszukiwarki.

Gdy obejrzałem to był kolejny szablon kopiuj-wklej i 3 do 5 godzin pracy. Tak kulawa że nie miała nawet przyjaznych adresów url, jakieś dziwne podstrony i inne elementy do poprawy. 

Jak widać zarabiają nadal na WordPressie studenci robiący takie stronki za 100-200 zł jak i firmy za 1200 zł z fakturą. ;)

Edytowane przez realista
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@realista z tego co piszesz wnioskuję, że można coś z tego wycisnąć nawet jak jest to twór upośledzony, ale jakby ktoś trafił na w miarę  ogarniętego zleceniodawcę,  to by dostał za robotę połowę tego co napisałeś. Jednak martwią mnie te zlecenia, gdzie na jedno w internecie oferuje się po 10-15 doświadczonych osób. Nie wiem czy jest szansa się przez to przebić na samym początku, a nie mam pojęcia gdzie indziej ewentualnie ich szukać. Najważniejsze żeby ogarnąć sobie pierwsze propozycje i zrobić je dobrze, wtedy powinno iść z górki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wilczek Nie do końca moja branża więc w szczegóły nie wchodzę. Myślę że kwestia wyrobienia sobie marki, jakiś blog o WP i udzielanie się na forach i grupach na Fb. Potem też będą Cię polecać sobie kolejne osoby.

Jak dla mnie za dużo użerania się z klientami i zaniżanie stawek, więc działam w czymś innym. 

Edytowane przez realista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@realista Zrobić to nie problem, gorzej z rynkiem tego typu zleceń. ;) Walka cenowa jest jak walka o koryto w chlewie :D Może i można to zrobić szybko, ale raz - większość zleceń kiedy piszesz do kogoś - jest już zaklepana, no i druga rzecz to właśnie walka cenowa. Jeśli komuś odpowiada stawka godzinowa 10-15 /h to faktycznie, jakiś biznes jest. Na tym można zarabiać mając firmę i stałych zleceniodawców.

Edytowane przez vand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.