Skocz do zawartości

Kobieta próbuje wymusić komplement.


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, z sytuacją spotykam się nie pierwszy raz, chce wiedzieć dlaczego i po co kobiety to robią i jak na to reagować.

Opiszę wam ostatnią sytuacje która skłoniła mnie do napisania tematu.

Podczas rozmowy przez komunikator kobieta zaczęła narzekać na swój wygląd, czyli standardowo jakieś wymyślone kompleksy o swoim ciele, plus ogólne stwierdzenie, że jest brzydka. Domyślam się iż w ten sposób od 90% facetów z którymi pisze natychmiast uzyskuje masę komplementów i tak też chciała je wyciągnąć ze mnie. I tutaj zwracam się do bardziej doświadczonych braci, dlaczego i w jakim celu to robi i jak na to reagować?

Z dodatkowych informacji które myślę, że będą istotne to:
- dzień wcześniej mieliśmy okazję przypadkowo się spotkać i na pewno wtedy ją sobą zainteresowałem, w skrócie spodobałem się jej.
- jest w wieku (dla większej anonimowości podam w ramach) 20-25 lat.
- jest ładna i jest na 100% tego świadoma, osobiście najobiektywniej jak mogę daję jej mocne 7/10 a może nawet 8.
- nie otrzymała nigdy ode mnie komplementu choć znamy się już od dłuższego czasu i mieliśmy okazję rozmawiać wcześniej ze sobą.

- dziewczyna dostaje dziennie dziesiątki wiadomości od facetów(czyli mnóstwo komplementów dzień w dzień na temat wyglądu :D).

Edytowane przez Czarls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czarls z własnego doświadczenia ci powiem że  kobiety lubią być okłamywane. 

Lepiej się wtedy czują i są szczęśliwsze, nic tak nie odpycha kobiet jak prawda..o nich samych, a ich pierdolenie o szczerości puszczaj z porannym bąkiem, bo jak zaczniesz być szczery, to laska szybciej zniknie z twojego życia, niż się w nim pojawiła.

Szczery to możesz być z samym sobą (musisz) i ewentualnie z Bogiem.

Edytowane przez The Motha
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czarls Lej na to ciepłym moczem, im bardziej będziesz się wysilał to będzie trudniej a i rozczarowanie będzie większe. Rada od bardziej doświadczonego - od laski która ma niską samoocenę uciekaj gdzie pieprz rośnie.

Swoją drogą ale to wskazówka dla bardziej doświadczonych, panne bardziej kręci to kiedy dissujesz jej wygląd niż to kiedy prawisz jej komplementy - jednak trzeba mieć wyczucie by nie przesadzić, trzeba umieć falować między brakiem zainteresowania a daniem sygnału że jednak Ci się podoba.

Edytowane przez Byłybiałyrycerz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie nauczyłeś że kobiety to atencjuszku?

Nie dajesz jej atencji to się o nią proszą,dostają kur*icy jak faceci je zlewają one budują swój światopogląd na reakcjach innych ludzi myślisz że po co dodają tyle zdjeć na Instagramie.

 

Zobacz sobie do czego są zdolne kobiety żeby się dowartościować zobacz hasztaki na ig #fat lub #anoreksja.

Jako normalne dziewczyny miały po 100serduszek jako szkielety 2k + komcie koleżanek że też chciały by tak wyglądać wyobrażasz to sobie?

 

Dasz jej atencję to będziesz jak każdy inny,nie dasz to może znaleźć gdzie indziej ja w takiej sytuacji stosuje dwuznaczne komplementy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś autorze - Ona komplementy słyszy codziennie, chcesz być inny to zauważ u niej jakiś szczegół że paznokcie ma ładne czy buty Ci się podobają, szukaj tam gdzie inni nie dostrzegają punktu zaczepienia.

Powiem Ci na moim przykładzie, mam włosy dłuższe i już nie liczę ile razy słyszałem od dziewczyny jakie to mam fajne włosy, na początku to może i było fajne jednak teraz to mnie krew zalewa jak słyszę coś o włosach to wyobraź sobie co Panna czuję kiedy od gimnazjum jest komplementowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Czarls said:

dlaczego i w jakim celu to robi i jak na to reagować?


To jest automatyczny mechanizm manipulacyjny.  

Pokażę ci jak działa ten prosty schemat z jej punktu widzenia. Kto komplementuje, wysila się, podlizuje, w związku z czym stawia się niżej niż osoba komplementowana. To zaś oznacza, że uzyskuje nad Tobą przewagę, kiedy Ty nawet tego nie jesteś świadomy. Sprowadza Cię na niższą półkę, aby miec kontrolę. 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką dziewczyne w związku, ktora non stop chciała żebym jej mowil komplementy. Dawkowalem je jak dragi dla ćpuna. Nie możesz za duzo mówić bo jej się szybko znudzi. A i jak ktoś wyżej napisal jesli ma niska samoocenę, wstawia cos non stop na insta/fejsa i żyje tym ile ma lajlow i srajkow i sie przejmuje ze za mało to uciekaj gdzie pieprz rośnie ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, AR2DI2 napisał:

Sprowadza Cię na niższą półkę, aby mieć kontrolę. 

I znowu mamy pochodną seksualnej mocy cipki.......

 

Przed chwilą, Byłybiałyrycerz napisał:

trzeba umieć falować między brakiem zainteresowania a daniem sygnału że jednak Ci się podoba.

Push and pull(powiadasz)?

 

Jest tu taki jeden od(gadów na buty) co twierdzi iż PUA nie działa?!

 

:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Czarls napisał:

czyli standardowo jakieś wymyślone kompleksy o swoim ciele, plus ogólne stwierdzenie, że jest brzydka.

Tak moja droga, masz rację, jesteś brzydka, nie chciałem Ci tego mówić wcześniej, dopóki sama tego nie stwierdziłaś, generalnie spotykam się z Tobą z litości.

 

Styki przegrzane ostro, ona cała Twoja.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tornado Nie wiem, nie używam naukowej nomenklatury tylko mówię z doświadczenia co działa, jestem praktykiem nie teoretykiem.

 

@Brat Jan Żadne, powiedziałbym " generalnie to nie podoba mi się " wstaw co chcesz " jednak u Ciebie prezentuje się to wyjątkowo.

Edytowane przez Byłybiałyrycerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety to atencjuszki tak jak ktoś wspomniał. Osobiście mam takie podejście, że raz na jakiś czas ( czyli to będzie powiedzmy raz na 2 tygodnie ) mogę powiedzieć gdy marudzi, że przesadza i dobrze wygląda. Robię to również, gdy kobieta jest faktycznie brzydka, ale pod kątem spraw, których się nie da zmienić. Uważam, że brzydcy ludzie powinni w siebie wierzyć, to nie ich wina, że szału od genetyki nie dostali. Myślę tak, gdyż sam nie jestem ucieleśnieniem piękna a nie chcę z tego powodu być smutny, wycofany itd. Chcę cisnąć w życiu na tyle ile się da bez względu na to co otrzymałem.

 

Natomiast jak widzę/czuję, że tu chodzi o atencję (czyli z 95% przypadków) lub faktycznie nie ma szału, ale jest to spowodowane lenistwem (czyli np. "jestem gruba", ale ćwiczyć się nie chce i właśnie wpierdala słodycze jak świnia) to odpowiadam jakoś tam zdawkowo:

 

- Bywa.

- No zobacz.

- Każdy ma jakiś krzyż.

 

Lub jak znam bliżej i jestem podrażniony to np:

 

- To rusz dupę.

 

Wypowiadam to kompletnie obojętnie, nawet nie patrzę na kobietę wtedy, zajmuję się dalej w 100% swoimi sprawami. Pokazuję, ze mam te gierki W PIŹDZIE. Praktycznie od razu przechodzę do jakiegoś innego tematu. Polecam to podejście.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czarls napisał:

I tutaj zwracam się do bardziej doświadczonych braci, dlaczego i w jakim celu to robi i jak na to reagować?

Niedostateczne dokomplementowanie i wiecznie nienasycona potrzeba atencji. Tyle. 

 

Ja reaguję zawsze potwierdzeniem. W sensie:

- zobacz jaka jestem gruba. Wyglądam jak świnia! 

- noo - i dodatkowo ci się przytyło... 

Edytowane przez Tomko
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dasz komplement dołączysz do grona setki pizdeuszy, którzy codziennie ją komplementują za nic (sam wygląd) i już rzyga na widok takich ciot.

Ja bym potwierdził że coś z nią nie tak i powiedział że nad defektami musi popracować. Pokazując że masz swoje standardy do których samica musi dążyć.

Komplement daje się gdy kobieta na niego zasłuży np. jakimś miłym zachowaniem wobec samca.

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czarls napisał:

i jak na to reagować?

Trzeba jej było mówić, żeby zaczęła ćwiczyć, ogarnęła ubrania, to może będzie lepiej i żeby się nie łamała.

 

Jeśli mówi ci to pasztet, to unikaj tematu. Ja tak robię, bo nie chce mówić koleżankom, że wyglądają okropnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czarls napisał:

po co kobiety to robią i jak na to reagować.

Brzydkie, żeby się dowartościować, ładne, żeby wiedzieć czy dalej mają się dla Ciebie starać.

Zawsze kłam, ale z wyczuciem - brzydkie nie mogą się zaloffciać, ładne - mają dostać spięcia, a nie się obrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Czarls napisał:

dlaczego i w jakim celu to robi i jak na to reagować?

Dlaczego to już Ci powiedzieli - ot, shit test.

 

Metody są dwie:

 

1. KOMPLETNIE ignorujesz te zaczepki.

Udajesz, że nie słyszysz. Głuchota wybiórcza. W ogóle tematu nie ma.

Jednocześnie NIE KOMPLEMENTUJESZ. Nic. Zero. Null.

 

Jeśli pani pyta "jak wyglądam" możesz od niechcenia (najlepiej w ogóle nie patrząc) powiedzieć "No, może być". ŻADNYCH POCHWAŁ BEZPOŚREDNICH. Chłodnik!!

Można też powiedzieć, że "Czemu mnie o to pytasz? Chyba nie jesteś jedną z tych idiotek, które potrzebują fałszywych zapewnień z ust facetów?"

 

2. Od czasu do czasu rzucasz tzw "backhanded compliment".

"Jestem gruba?
Słuchaj, nie obchodzi mnie to, co inni o Tobie uważają. Ja uważam, że jesteś w porządku".

+ dałeś komplement

++ (dla ciebie) - podbijasz jej brak pewności siebie (elegancko powiedziałeś, że TAK, JESTEŚ TŁUSTA. Oink!).

 

"Ładną mam kieckę?
Oczywiście. Wspaniale w niej wyglądasz! Tak szczupło!"

 

"Jak to dobrze, że nie jesteś z tych kobiet, które przywiązują nadmierną uwagę do wyglądu/ubioru/fryzury"

 

I tak dalej i tak dalej.

Edytowane przez Stary_Niedzwiedz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.