Skocz do zawartości

Dlaczego kiedyś było lepiej w związkach. Myślę, że warto to wiedzieć.


Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, rodman napisał:

. Wyszło mi, że zdecydowana większość z nich, po 30-tce. A więc to wygląda dziś tak, że Pani skacze po bolcach ile chce, a potem łaskawie wejdzie z jakimś Mirkiem w małżeństwo, bo chce stabilizacji

Święta prawda. Tylko, ze przykładowo ludzie się poznają 20-parę lat, wiadomo chcą sie dorobić, mieszkanie, samochód oszczędności na edukacje dziecka. Wiadomo angielski, jakieś tańce, obozy wszycho kosztuje. Rozumiem ich, że odkładają decyzję o dziecko  na mityczne po 30-stce. Poznali się dobrze zabawili, sami ze sobą wszystko gra i buczy. Mowa o normalnych warunkach a nie aktorach itp.

 

45 minut temu, Kleofas napisał:

Widzę to często w Warszawie - dopiero po 30-tce dupa baby jest w miarę uspokojona i wtedy łaskawie szuka na spokojnie, zmniejsza oczekiwania, jest bardziej 'do porozumienia'. OK, tylko kurwa ja nie jestem zainteresowany przejechaną śmierdzącą 30-parolatką, chcę 20-parolatkę!

I to jest przerażające, normalnie parę razy już od młodszych koleżanek słyszałem jak hucznie ogłaszały: aaaa ja się hajtnę po 30-stce, nawet jedna diva tak powiedziała. Nie to, że się oświadczałem ;)

Panie jakby miały 100% pewność, że zależnie od zachcianki: podwieź mnie!, nudzę się!, wezmę ślub!,  zawsze się znajdzie ktoś, kto jest gotów ją spełnić, czasem pod płaszczykiem wielkiej miłości, na którą tyle czekał. Kobieta jak alkohol o którym mówią, że zawsze wygrywa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2018 o 22:27, AR2DI2 napisał:

mają jakieś takie jeszcze zasady i mądrość życiową wynikłą z tego, że wiedzą co to jest niedostatek, i jak się żyje w gorszych czasach.

To się teraz tyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Ogólny dobrobyt powoduje w ludziach bardzo rozszeniowe postawy. Współcześni młodzi faceci w większości także by nie przetrwali kilka cieższych dni, teraz każdy człek potrzebuje psychologa na problemy bywają śmieszne.

Edytowane przez Maarcin_05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając te wszystkie tematy na forum o tym, że kiedyś, kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu kobiety zachowywały się inaczej zastanawiam się nad jedną rzeczą:

Jak zmieniłby się świat relacji damsko-męskich gdyby mężczyźni mieli dostęp do bezproblemowej i łatwej antykoncepcji (takiej jak kobiety obecnie)?

Kiedyś, te 2-3 pokolenia temu damska antykoncepcja nie była tak rozpowszechniona i nierzadko zdarzało się, że mężczyzna poślubiał dziewicę, która w chwili ślubu miała 18-20 lat. Kobiety nie mogły sobie pozwolić na swobodny seks, bo mogły zajść w ciążę i jeśli chłopak się z taką nie ożenił to musiała się pogodzić z samotnym wychowywaniem dziecka. A jak jest teraz?

 

Zauważcie, że mężczyzna, aby mógł skutecznie kontrolować swoją płodność może obecnie korzystać z trzech rodzajów antykoncepcji:

- wstrzemięźliwość seksualna

- prezerwatywa

- sterylizacja

 

A kobieta? Łyknie pigułkę (albo nie łyknie, bo specjalnie „ zapomniała") i może już bez żadnych zmartwień skakać po różnych penisach.

I przebiera, jak dziad w ulęgałkach i grymasi. Ten nie, tamten nie. I mamy teraz takie panie, po 30-tce, wiele samotnych matek, wiele singielek. I większość krzyczy jakie to one wielce niezależne lwice są.

 

Wyobraźcie sobie teraz sytuację, że istnieje tabletka antykoncepcyjna dla mężczyzn. Jakież to byłoby równouprawnienie!  Facet łyka, popija wodą i ma spokój na cały miesiąc. Zakładamy oczywiście, że tabletka jest tak dopracowana i  nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie, popęd płciowy, czy

późniejszą płodność.

 

Możesz prowadzić aktywne życie seksualne bez strachu o niechcianą ciążę!

(pomijam ryzyko chorób wenerycznych, można stosować z prezerwatywą)

 

Jak musiałyby zareagować kobiety na taką ewentualność? Jak któraś chciałaby mieć dziecko z wybranym przez siebie mężczyzną, musiałaby go do tego zachęcić. Czym? Ciałem? Charakterem? Inteligencją? No właśnie. Musiałyby globalnie zmienić swoje zachowanie i podejście do życia. Myślę, że z korzyścią dla nas, mężczyzn. Ba, jestem przekonany, że wiele problemów w relacjach damsko-męskich znikłoby bezpowrotnie.

 

Przy obecnym stanie rzeczy kobiety mają za dobrze i mam wrażenie, że im się w dupach poprzewracało od tej dobroci.

Edytowane przez Janek Horsie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2018 o 23:02, misUszatek napisał:

Czy my faceci sami nie psujemy tych babek?

Właśnie ! Obok mnie mieszka jedna samotna madka, około 27 lat, dzieciak z bad boyem, siedzi w pierdlu.Laska ładna, ale pusta.

Właśnie załatwiła sobie mieszkanie, znalazła jakiegoś beta providera, który ZA DARMO wyremontował jej mieszkanie, po tym kopła go w 4 litery, bo "za dobry"

Teraz ma kolejnego, wciska mu kity, że nie ma kasy, co może jest prawdą, bo jest rozrzutna, więc ten dał jej 1500zł.... nosz kurwa jak te laski mają mieć jakikolwiek szacunek do faceta ?

Co do meritum, to kiedyś były czasy lepsze, ale dla nas facetów, którzy trzymali kobiety krótko, z resztą one i tak nie miały gdzie odejść, a bez faceta były nikim.

 

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kleofas napisał:

Przespałeś kilka lat. Teraz już nawet 40 tki w dużych miastach stawiają wymagania z księżyca.

O tym czy przespałem dowiem się ewentualnie za co najmniej 12 lat, jak osiągnę 40-tkę bo do tego wieku nigdy nawet nie filtruję kobiet o takim wieku na jakimkolwiek portalu czy w realu. Nawet ich nie widzę - nie interesują mnie babcie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Janek Horsie said:

Jak zmieniłby się świat relacji damsko-męskich gdyby mężczyźni mieli dostęp do bezproblemowej i łatwej antykoncepcji (takiej jak kobiety obecnie)?

 

Wyobraźcie sobie teraz sytuację, że istnieje tabletka antykoncepcyjna dla mężczyzn.

1. Nijak by się nie zmienił w sytuacji gdy nie masz prawa zbadać czy dziecko jest twoje czyli dzisiejszej.

Tak jak baba może powiedzieć, że akurat dzisiaj zapomniała wziąć tabletkę tak powie, że ty dzisiaj nie użyłeś męskiej antykoncepcji.

Jak udowodnisz, że kłamie?

 

2. Istnieje. Jeszcze ją dopracowują ale to moim zdaniem nic nie zmieni.

3 hours ago, rodman said:

O tym czy przespałem dowiem się ewentualnie za co najmniej 12 lat, jak osiągnę 40-tkę bo do tego wieku nigdy nawet nie filtruję kobiet o takim wieku na jakimkolwiek portalu czy w realu. Nawet ich nie widzę - nie interesują mnie babcie.

Bo pewnie jeszcze nie wiesz jak się pierdolą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2018 o 18:35, Kleofas napisał:

Przespałeś kilka lat. Teraz już nawet 40 tki w dużych miastach stawiają wymagania z księżyca.

Mam inne doświadczenia. Są świadome upływu czasu i spadającej atrakcyjności. Jeśli faktycznie mają wysokie wymagania, to dotyczy to albo promila najładniejszych (super geny, z wyglądu o 5 lat młodsza) albo mylacych wirtualną popularność z tindera z realiami.

7 godzin temu, JoeBlue napisał:

2. Istnieje. Jeszcze ją dopracowują ale to moim zdaniem nic nie zmieni.

Wg mnie zmieni i to dużo. Odpadnie łapanie na dziecko, to będzie musiała być świadoma decyzja mężczyzny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój post powyżej to czysto teoretyczne rozważania, bo myślę że wprowadzenie takiej tabletki za bardzo zmieniłoby świat w którym żyjemy i elitom bardzo by ten stan rzeczy się nie podobał.

 

Tak jak @Kapitan Horyzont zauważył i ja wcześniej napisałem skończyłoby się łapanie facetów na dziecko. Mężczyzna świadomie musiałby odstawić antykoncepcję, żeby móc spłodzić z daną kobietą dziecko. Przecież to byłaby rewolucja!

 

@JoeBlue

Tutaj myślę, że masz po części rację, bo rządy wprowadziłyby zakaz badań genetycznych dzieci urodzonych w małżeństwie czy wolnym związku (jak we Francji) i tyraj misiu. Taka tabletka spowodowałaby zmniejszenie liczby urodzeń dzieci i jakoś trzeba by temu zapobiec. Ustawą oczywiście. :(

 

Edytowane przez Janek Horsie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lwy polują tylko jak są samotne, w stadzie polują lwice.....a całość zwalam na lewicę i konsumpcjonizm.

Kiedyś, były inne obyczaje, rozwody były nie do pomyślenia i powszednie nie akceptowane społecznie.

Obyczajowość też była inna, no i ludzie byli mniej wygodnie i mieli bardziej obiektywne spojrzenie na samych siebie.

Większości ludzi obecnie brakuje obiektywizmu na własny temat, a paniom to szczególnie. Co druga do jaśnie pani, której godzien tylko książę - przystojny z kasą i pozycja, podczas gdy same często sobą nic nie prezentują.

Z reguły te co ryczą że wolą być same bo są silnymi i niezależnymi kobietami to niezbyt atrakcyjne babole, które nie mogąc realizować się inaczej realizują się w pracy ... ale to też niewiele z nich bo tylko kumate mają większe osiągnięcia, podczas gdy większość robi na poczcie albo na kasie lub w zakładzie wfyzjerskim.

No i konsumpcjonizm, ludzie a szczególnie panie chcą sobie dobierać partnerów jak spodnie w sklepie, tego przymierzyć, ten nie pasuje bo kolor nie ten....

Edytowane przez wojkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2019 o 08:32, Janek Horsie napisał:

Mężczyzna świadomie musiałby odstawić antykoncepcję, żeby móc spłodzić z daną kobietą dziecko. Przecież to byłaby rewolucja! 

 

@JoeBlue

Tutaj myślę, że masz po części rację, bo rządy wprowadziłyby zakaz badań genetycznych dzieci urodzonych w małżeństwie czy wolnym związku (jak we Francji) i tyraj misiu. Taka tabletka spowodowałaby zmniejszenie liczby urodzeń dzieci i jakoś trzeba by temu zapobiec.

Zakaz badań nie miał by sensu skoro antykoncepcja by działała. Chyba że masz na myśli zachodzenie w ciążę z innym facetem a zrzucanie ojcostwa na partnera (nieważne czy oficjalnego (po ślubie) czy nie (z wolnego związku)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2018 o 22:27, AR2DI2 napisał:


Przynajmniej w kwestii związków, rodziny itd. Kobiety z "tamtych" czasów mają jakieś takie jeszcze zasady i mądrość życiową wynikłą z tego, że wiedzą co to jest niedostatek, i jak się żyje w gorszych czasach. Co ma absolutne przełożenie na szanowanie facetów, bo mądra kobieta wie, że same baby po kilku dniach bez facetów, srałyby w krzakach, wodę nosiły z rzeki, i jadłyby korzonki traw,  same nie potrafiąc nic wytworzyć bez pomocy mężczyzn.
Wiedzą więc, że jesteśmy sobie wzajemnie kooperatywnie potrzebni, i że życie to nie tylko "daj", i "mi się należy!"

No i na tym można skończyć temat, kiedyś było lepiej, bo kobiety bez facetów mało co mogły.

W czasach PRL nie było szans, żeby kobieta sama się utrzymała na dłuższą metę.

Nie było także aż takiego ataku feminizmu, ani rozwiązłości seksualnej, w wioskach panie siebie pilnowały, a jak jakaś ,,popuściła" to już była spalona.

Nie było także takiej tuby propagandowej o wyższości/równouprawnieniu, a rodzice potrafili bardzo skutecznie wychować dzieci.

Kultura była wyższa, gdyż wpływ z Ameryki/Francji wyśmiewał bycie niechlujem, bądź prostakiem.

Idea lewactwa była wyśmiewana, i ludzie nie kupowali szajsu.

Sex nie był AŻ tak promowany.... No cóż....

Były takie czasy, więc panie by złapać kogoś sensownego (pełnosprawnego i w miarę ogarniętego (nie bogatego) ) musiały być delikatne, miłe, bo inaczej... cóż kończyły w biedzie, lub u rodziców jako stara panna.

Planowanie rodziny było normalne, nie było promocji homo, każda rodzina miała powyżej 2 dzieci, i to bez pomocy od państwa!

 

Dziś bycie facetem jako takim, jest wyśmiewane, i robi się wszystko odwrotnie.

Dziś możemy zaobserwować tego owoce: skłócenie płci, zanik relacji międzyludzkich -> wymieranie praktycznie całych narodów (np w Europie).

Pogratulować tylko tym, którzy tym sterują....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety mają wpisaną w podświadomości  pracę zespołową (dlatego właśnie lepiej nadają się na biurwy). Jeden z moich znajomych po kilku latach małżeństwa zwierzył się: - Na początku byłem przekonany, że nasz związek będzie oparty na podziale ról, które będą równorzędne, ale dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości. A po urodzeniu dziecka zrobił się ruski kołchoz. Nigdzie nie mogę pójść, z nikim nie mogę się spotkać. Po pracy muszę wracać do domu, aby WSPÓLNIE kąpać albo karmić albo niańczyć NASZE dziecko. Całe  moje życie zostało zredukowane do pracy, pielęgnacji dziecka i zakupów raz w tygodniu. 

   

Jeśli któryś z Was nie załapał, to może inny przykład. Kiedyś przyjaźniłem się z parą pracującą w Wawie, pochodzącą z dużego miasta powiatowego. Chodziliśmy do różnych lokali, gadaliśmy, wyjeżdżaliśmy. Ogólnie było fajnie. Para hajtnęła się i wróciła w rodzinne strony. Po urodzeniu dziecka na pierwszym planie pojawiła się tzw. praca zespołowa. Skończyło się chodzenie po lokalach, a zaczęło się zasuwanie. Żeby się z nimi spotkać, musiałem turlać się pociągiem trzy godziny w jedną stronę. Na miejscu domowy obiadek z hop-colą w roli drinków i pięć, sześć godzin siedzenia w fotelu non-stop. Podczas którejś wizyty usłyszałem od niej: - No, nie! Z tobą w ogóle nie ma o czym rozmawiać! Przyjedź wreszcie z jakąś dziewczyną! Wywaliłem oczy z orbit. A ona dalej: - Ja potrzebuję kogoś, z kim mogłabym normalnie pogadać o dzieciach, o sprawach wychowawczych, a nie o jakiś pierdołach.

 

Gdy dziecko miało już prawie rok, ich małżeńska praca zespołowa weszła w nową fazę. Kobicie zaczęło przewracać się we łbie. Nakłoniła męża do zakupu wózka dziecięcego za 1600 zł. Następne były fantazyjne meble do pokoju dziecięcego za równowartość kilku miesięcznych pensji. Po pół roku facet musiał kupić odpowiedni samochód do wożenia  wózka. Padło na lagunę kombi 2,0 (zupełnie nie rozumiem, dlaczego – mnie starzy wozili fiatem 126p, a wózek na dachu). Następna fanaberia „w imię dobra naszego dziecka” dotyczyła lokalu. Kilkupokojowe mieszkanie w bloku nie spełniało już standardów; potrzebny był mały domek pod miastem. Któregoś dnia pogadałem z gościem przez telefon. Był przemęczony i wyraźnie przygnębiony. Co dzień brał w robocie nadgodziny. Wychodził na finansową prostą, a kiedy debet na koncie znikał, jego małżonka triumfalnie ogłaszała kolejny pomysł na ulepszenie pożycia. Przyznał, że kilka razy zasnął za kierownicą. Niedługo później zadzwoniła jego połowica. Powiedziała, że to zupełnie nie ten facet, w którym się zakochała i za którego wyszła. Że jest teraz ponurym burakiem bez perspektyw, seks do bani, przysypia przed telewizorem, w soboty śpi do obiadu, w niedziele tylko msza i włóczenie się po galerii handlowej. Nie wytrzymałem bełkotu i powiedziałem: - Masz już małe dziecko pod opieką w domu, a za chwilę będziesz miała drugie – dorosłe, pod respiratorem w szpitalu. Po czym dość brutalnie nawtykałem w temacie. Sytuacja poprawiła się na kilka lat. Po drugim dziecku kobita tak się zaniedbała, że wyglądała na 59, a nie swoje 35 lat. Zaczęła podejrzewać swojego męża o romanse z młodszymi, a mnie chciała wkręcić w swoje śledztwo. Wtedy zakończyłem tę znajomość.    

 

Generalnie pojęcie pracy zespołowej różni się u facetów i u kobiet. Jak słusznie zauważył ktoś w tym wątku, obecnie kobity trzeba trzymać krótko. Człowiek zakochany, kierujący się głównie emocjami, jest skazany na klęskę. Zostanie bezpardonowo wykorzystany. I to nawet nie będzie wykorzystywanie z zimną krwią. Kobiety robią to zupełnie intuicyjnie - trafia się okazja, trzeba skorzystać. Jak w tym kawale. Dwie przyjaciółki spotykają się na zakupach. Pierwsza: - Wiesz, nie kupię tej bluzeczki, mam już debet na koncie. Druga: - Ja nie mam takich problemów. Mam dwa konta: wspólne z mężem i swoje.   

 

Edytowane przez forciak
  • Like 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdiagnozowałem do tej pory własną matkę, babcię, prababcię z opowieści. Tutaj urywa się wątek kobiet, bo nikt nie dzielił się informacjami o przeszłości z nikim. 

 

Ogólnie mało się zmieniło pod względem spierdolenia kobiet. Teraz po prostu jest więcej możliwości, żeby spierdolenie zobaczyć. Tak myślę. 

 

Internet wszystko zmienił. Media społecznościowe. Babska spierdolina wylewa się nawet z lodówki, jak w popularnym dowcipie. 

 

Czy nie powinno dać do myślenia "komuś", że spoko mężczyźni siedzą w dobrowolnym celibacie po przeżyciach z Paniami?

 

Nie sądzę, że było lepiej. Nie wierzę w to, bo to by oznaczało, że nagle natura kobiet się zmieniła i jest elastyczna, a nie jest. 

 

Moim zdaniem mężczyźnie w tych czasach lepiej ogarniać bez kobiety na stałe, bo znacznie mniej problemów. 

 

Jedyne problemy to zdrowie, kasa. Można jakoś sobie poradzić, czasami z drobnym wsparciem rodziny. Z kobietą masz problemy geometryczne, zupełnie bezcelowe zazwyczaj, które wysysają całą energię. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moim zdaniem mężczyźnie w tych czasach lepiej ogarniać bez kobiety na stałe, bo znacznie mniej problemów. 

Jakieś osiem lat temu mocno bujnąłem się w takiej jednej, która po paru miesiącach chciała mnie wkręcić w ślub. Wtedy mój dużo starszy znajomy po przejściach (rozwodzie z alimentami za trójkę dzieci) powiedział: - Kolego, jeśli chcesz napić się piwa, to nie musisz kupować całego browaru. 

Szybko okazało się, że miał rację. 28-letnia panienka, w której się bujnąłem, była wdową. Zaczęła zdradzać męża już 1,5 roku po ślubie, potem uciekła do innego miasta. Zakochany mąż ją odnalazł, doszło do jakiś ostrych scen. W rezultacie facet dostał depresji i powiesił się.   

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz. Sorry, że tak w odcinkach.

Cytat

intercyza żeby nie stracić domu, mieszkań, samochodów

Intercyza nie rozwiązuje problemu. Facetom wydaje się, że są kryci. A panny cwanie szukają luk systemowych. Np. masz 2-pokojowe mieszkanie własnościowe. Panna wymyśla, żeby kupić 3-pokojowe: sypialnia, twój gabinet (w rzeczywistości przyszły pokój dziecka), pokój wypoczynkowy. Panna miesiącami będzie roztaczać wizje, jakie to będzie korzystne rozwiązanie dla ciebie i dla was. Jeśli mieszkacie w dużym mieście, panna zacznie znosić do domu tony prospektów deweloperskich, będzie godzinami przeglądać ogłoszenia w necie i wyciągać cię na dni otwarte nowych inwestycji. Nie zgodzisz się, to zrobi "ciche dni". Nie będzie obiadów, dupczenia, pranie zaśmierdnie, będą inne fochy. Wpadniesz w emocjonalną pułapkę. Zamiast zagrozić pannie zerwaniem i wyrzuceniem za drzwi (to przecież twoje mieszkanie), poddasz się. Potem bank stwierdzi, że nie macie wystarczającej zdolności kredytowej i trzeba wziąć kredyt hipoteczny. Dziwnym zbiegiem okoliczności okaże się, że wszystkie nieruchomości, należące do jej rodziny, mają już jakieś obciążenia. Zostanie tylko jedna opcja - twoje mieszkanie. Nowy lokal będzie własnością wspólną, a twój trzeba będzie sprzedać. Intercyzę będziesz mógł sobie wkleić do albumu pamiątkowego. Po rozwodzie zostanie ci torba ubrań i - opcjonalnie - rosnące alimenty.

 

Jeden z moich byłych kolegów miał własnościową kawalerkę w peerelowskim bloku, na którą ciułał przez 20 lat. Poznał pannę ze wsi, niedoszłą mężatkę z wianem w postaci dużego domu w stanie surowym, za który spłacała wysoki, wieloletni kredyt. Wprowadziła się do kolegi. Kiedy byli już w narzeczeństwie, złożyła następującą propozycję w imię miłości, wierności i szczerości. Miał zgodzić się na obciążenie hipoteczne swojej kawalerki, dzięki czemu bank miał ograniczyć termin spłaty kredytu za jej dom do dwóch lat. Kolega nie zgodził się i były „ciche dni”. W rezultacie panna znalazła nabywcę na swoją chałupę. Po ślubie ekspresowo zaszła w ciążę, potem przymusiła kolegę do sprzedaży kawalerki. Kasa poszła w całości na budowę domu na przedmieściu. Do tego resztkówka po jej domu + wspólny kredyt (w większości z jej pensji). Wtedy kolega dosłownie stał się jej własnością. Żeby móc z nim pogadać, musiałem dzwonić z cudzego telefonu i udawać sprzedawcę internetowego. W końcu i to stało się niemożliwe. Kontakt urwał się.

 

Rozmawiam z różnymi ludźmi, czytam fora i tak sobie myślę, że równouprawnienie, feminizm, wspominany tu dostęp do wzorów medialnych rzeczywiście przewróciły do góry nogami wzorce sprzed 30 i więcej lat. Właściwie teraz normalny facet nie powinien kierować się uczuciami, tylko racjonalizmem. Powinno się powrócić do wzorców z XIX w. Facet powinien dowodzić, zarządzać i niezmiennie być właścicielem większości majątku. Powinien być niedostępny, mieć swoje tajemnice, swoje towarzystwo, nie dać się pacyfikować i nie bać się mówić kobiecie prosto w twarz o jej wadach i przywarach. Po to zresztą w XIX w. było różne kluby i resursy „tylko dla mężczyzn” (oraz burdele jako jawne instytucje, a nie jako szemrane agencje towarzyskie). Kobieta powinna pozwalać sobie na różne przyjemności w granicach własnych dochodów i możliwości. Tyle w teorii. No, ale jak słyszę różne użalające się nad sobą ciamajdy, brutalnie odstawione od wypiętej dupy, to wątpię, żeby się udało.               

 

Edytowane przez forciak
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.