Jump to content

Sam Harris - "always now"


Recommended Posts

Panie, Panowie... 

Od dawna jestem ateistą. Ze względu na religijny dom, wychowałem się na Dawkinsie i Hitchensie (świeć Panie nad jego duszą) - taki mój bunt młodzieńczy :) 

Zawsze najbliższy był mi jednak Sam Harris - otwarty ateista, krytyk islamu, pisarz, neurobiolog. Ostatnimi czasy widzę, że poszedł w świecką duchowość. Nawet ma aplikację a la Head Space do medytacji! 

Jako, że interesuje się buddyzmem, zwłaszcza ZEN, widzę, że Harris wymyśla koło na nowo, ale z perspektywy neurobiologa. To ciekawe, że buddyzm tak łączy się z nauką. 

Polecam książkę Youngey Rinpocze - "żyj z radością". Wysokiej rangi mnich buddyjski współpracujący z MIT i współczesnymi psychologami, pokazujący jak to się wszystko łączy. 

Nie chcę robić reklamy buddyzmu. Zauważyłem jedynie, że ta "religijna" filozofia łączy się z nowoczesną nauką, którą propagują nawet naukowcy i ateiści. 

Wracając do tematu - mam dla was takiego pornosa intelektualnego od Harrisa. Gwałcę repeat :D (niestety jest po angielsku, ale zaraz 2020 rok, to chyba każdy zna) 

 

 

  • Like 3
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.