Skocz do zawartości

Kara za łamanie regulaminu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Często widzę, że początkujący użytkownik nie spełnia regulaminu (pisze posta bez przywitania i awatara) a inni użytkownicy mu odpisują pomimo tego, że nie powinni. Proponuję wprowadzić delikatną (symboliczny 1 punkt ostrzeżenia) karę dla odpisujących w temacie coś innego niż to, by początujący użytkownik spełnił wymagania. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie tak podziałać, by każdy kto zakłada konto miał wołami tę informację podaną, ale i wtedy też będą olewali.

 

Dla nas to jest masa roboty, a ludzie mają żal że zostają banowani za nieprzestrzeganie zasad.

 

3 minuty temu, zuckerfrei napisał:

Sam nie raz z roztargnienia to zrobiłem...

Bo nie poniosłeś konsekwencji. Jak Cię złapie prąd, to już nigdy nie włożysz mokrych palców do kontaktu, nigdy nie będziesz już roztargniony, a tu po prostu można być roztargnionym.

 

29 minut temu, manygguh napisał:

Proponuję wprowadzić delikatną (symboliczny 1 punkt ostrzeżenia) karę dla odpisujących w temacie coś innego niż to, by początujący użytkownik spełnił wymagania. 

Wiesz jaki będzie bunt i wrzaski o terrorze, mojej nienawiści itd?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marek Kotoński napisał:

Wiesz jaki będzie bunt i wrzaski o terrorze, mojej nienawiści itd?

To Ty się jeszcze tym przejmujesz? Coś byś nie zrobił to i tak będziesz krytykowany, więc wybieraj najlepszą opcję dla siebie i tyle.

 

2 minuty temu, Marek Kotoński napisał:

Trzeba będzie tak podziałać, by każdy kto zakłada konto miał wołami tę informację podaną, ale i wtedy też będą olewali.

Może automatyczna wiadomość dla każdego nowozałożonego konta, żeby spełnić regulamin z linkiem do tematu przywitań żeby mieli podane na tacy.

 

4 minuty temu, Marek Kotoński napisał:

Dla nas to jest masa roboty, a ludzie mają żal że zostają banowani za nieprzestrzeganie zasad.

Nie ban, a samo ostrzeżenie. I jeśli w temacie się wypowie 5 osób, to tylko ta piątka dostaje. Nie wiem jak to wygląda od stony moderacji, ale wpisanie takich ludzi do tematu ze statusami i zaznaczenie w systemie, że mają te karne punkty to raczej kwestia max kilku minut.

 

 

W każdym razie warto się zastanowić, co z tym robić, bo często się to zdarza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Hehe często pracuje z prądem i często mnie łapie, rutyna jest najgorsza... i tak, mnie czasem popieści. 

Czasem było tak, że temat powinien być zamknięty, pisałem sam ostrzeżenie, a czasem z jakiegoś powodu, odpisywałem - uznałem ze moderacja to widzi (temat nie zablokowany) i jest OK, z jakiegoś powodu i pisałem... co na koniec dnia okazało się błędem z mojej strony.  

 

Broń Boże nie fochuje się na modow, ani nie mam chęci, już tu i teraz sprzedawać nowo nabytej wiedzy jak to często widać w nowych tematach zakładanych przez nowych użytkowników, gdzie mędrkują nowi użytkownicy, bo oni już wszytkie rozumy pozjadali. +wszyscy są alfami. 

 

Jestem za takimi karami. Mimo, iż wiem, ta rutyna...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie podejście jest pozbawione sensu. Nikt nic nie zyska poprzez dodanie "kary". Ani forum ani Marek ani użytkownicy. Nikt.

 

Bazując na własnym doświadczeniu sugerowałbym raczej zmodyfikowanie strony rejestracji użytkowników i wpisanie wołami, iż istnieją określone wymogi na tym forum. 

Dlaczego ? Dlatego, że trolle doskonale wiedzą o wymogach i je spełniają. Natomiast przeciętny użytkownik jest przyzwyczajony do innych standardów,  gdyż na innych forach obowiązuje standardowa netykieta.

Dodatkowo, większość nowych, którzy tu przybywają jest po prostu w rozpaczliwej sytuacji i nie myślą o tym, że regulamin forum może być ważny. Jeśli mamy być pomocni to bądźmy też wyrozumiali i pozwólmy zrozumieć nasze oczekiwania.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tymi punktami to dobry pomysł tylko niech one po jakimś czasie znikają.

Ja niestety mam już jeden punkt czyli jak dostanę koleiny to ban.

Według mnie najlepiej by było jak takie punkty ostrzegawcze za drobne przewinienia wygasały dajmy na to po paru miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, azagoth napisał:

Bazując na własnym doświadczeniu sugerowałbym raczej zmodyfikowanie strony rejestracji użytkowników i wpisanie wołami, iż istnieją określone wymogi na tym forum

 

28 minut temu, azagoth napisał:

Natomiast przeciętny użytkownik jest przyzwyczajony do innych standardów,  gdyż na innych forach obowiązuje standardowa netykieta

Dokładnie.

Ja na przykład jak wbiłem na forum to nie wiedziałem o co chodzi.

Warto dodać jakąś wiadomość, żeby naprawdę było mocno pokazane, że tu jest mocny regulamin i należy go przestrzegać. 

10 minut temu, Pieter napisał:

Ja niestety mam już jeden punkt czyli jak dostanę koleiny to ban.

Ja mam 4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem na ten temat, ale powtórzę. Użytkownik, który nie ma indywidualnego avatara, ma w profilu domyślny. Proponuję, aby w miejsce standardowego emblematu, wstawić grafikę z napisem w rodzaju "ten użytkownik musi zapoznać się regulaminem forum". Ktoś, kto będzie miał zamiar odpisać, w pierwszym momencie zauważy nietypowy obrazek u świeżaka. Jeśli pomimo widocznego komunikatu, odpowie nowemu userowi niezaznajomionemu z zasadami  - wtedy można wyciągać konsekwencje. 

Edytowane przez koksownik
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, azagoth said:

Bazując na własnym doświadczeniu sugerowałbym raczej zmodyfikowanie strony rejestracji użytkowników i wpisanie wołami, iż istnieją określone wymogi na tym forum. 

Dlaczego ? Dlatego, że trolle doskonale wiedzą o wymogach i je spełniają. Natomiast przeciętny użytkownik jest przyzwyczajony do innych standardów,  gdyż na innych forach obowiązuje standardowa netykieta.

Dodatkowo, większość nowych, którzy tu przybywają jest po prostu w rozpaczliwej sytuacji i nie myślą o tym, że regulamin forum może być ważny. Jeśli mamy być pomocni to bądźmy też wyrozumiali i pozwólmy zrozumieć nasze oczekiwania.


Tez tak myślałem. Żeby rejestracja opierała się na barierze nie do przejścia w postaci przywitanie i awatar, i wtedy dopiero masz dostęp do pisania. Wiadomo, mówi się " tak prostą rzecz ogarnąć każdy potrafi więc nei ma wykrętów", ale każdy jednoczesnie wie jak to jest z rejestracjami na wszystkich innych forach, strona itd - zaznacza się na odwał "regulamin" i idzie dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, manygguh napisał:

Proponuję wprowadzić delikatną (symboliczny 1 punkt ostrzeżenia) karę dla odpisujących w temacie coś innego niż to, by początujący użytkownik spełnił wymagania. 

Szczerze mówiąc sam o tym myślałem, aby zaproponować Markowi takie rozwiązanie. To nie jest rozwiązanie doskonałe ale znowu - nie ma takich.

To by działało na zasadzie takiego "pastucha", gdzie każde chyba dziecko będąc u dziadków, wujków czy krewnych na wsi pchając łapki, gdzie niie powinno zapoznawało się z tym dosyć.. boleśnie.

I potem na lata wiedziało, że to trzeba omijać - nawet jak podobno nie jest pod napieciem, to lepiej omijać ;)

 

Zanim zaczniemy wprowadzać jakieś rozwiązania, które będą kosztować, spróbowałbym tego na jakiś czas. I wrócić tu za miesiąc, dwa i zobaczyć czy coś widać, jakieś efekty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AR2DI2 Z tego co ja pamiętam była wyraźna prośba Marka, by tego nie robić, tak samo jak o poprawną pisownię, z tym, że za brzydką pisownię z błędami, bez przecinków, etc są warny a za odpisywanie w tematach, gdzie nowy user nie wypełnił wymogu regulaminowego nie ma. Taka jest w tej chwili różnica. Moim zdaniem, dobrze by było to zrównać i dawać warny i tu i tu.

Co to za problem? Wystarczy zerknąć na avatar użytkownika i tam widać czy jest domyślny czy nie, widać też czy ma 1 post czy 2, czy 40. To też nie jest tak, że my się sztywno trzymamy regulaminu i za wszystko karzemy. Czasem wystarczy upomnieć i ktoś doczyta i nie ma problemu a czasem upomnisz a ktoś Ci nabrudzi na forum i sprzątaj. Różnie.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AR2DI2 Z jednej strony masz rację, z drugiej jak ktoś nawet na tyle się nie wysili a potem chce korzystać z wiedzy chłopaków i 8 stron płakać jak mu źle i potem stwierdzić, że można zamknąć temat, bo coś tam i on już sobie idzie, to może i lepiej, że zniechęca. Ktoś zdeterminowany na pewno sobie poradzi a co do tego rozwiazania, to już ból głowy Marka, co zdecyduje :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Doggie said:

Może to rozwiązać programistycznie, że nowy użytkownik bez awatara i postu powitalnego nie może pisać w innych działach.

Właśnie taki sposób wydaje mi się najlepszy. Wiem, że to kasa za funkcję wydana przez właściciela forum, ale rozwiązałoby to te ciągłe i wiecznie powtarzające się napominanie, dopraszanie się itd. Jeden ciach, problem rozwiazany - nie dodasz foto i powitania, nie jesteś w stanie iść dalej na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kary nie będą działać jak również blokowanie programem, ponieważ zwyczajnie nie będą wiedzieli co jest grane.

 

Ludziom często trzeba powiedzieć wprost.

 

Widzę to tak:

Każdy nowo zalogowany dostaje krótką wiadomość tekstową w grafice jak alert ostrzegawczy.

"Wstaw avatar tj.obrazek, teraz idź do działu (link) i się przywitaj tj.napisz "cześć".

Bez w/w czynności nie będziesz mógł pisać na forum, co więcej, zostaniesz zablokowany.

Zrozumiano? To teraz przeczytaj w wolnej chwili regulamin".

 

Ja też zostałem na początku zablokowany i nie wiedziałem dlaczego. 

Nie żyję w świecie wirtualnym i zwyczajnie nie wiedziałem co to avatar.

Często ludzie przychodzą tu i mają dobre intencje, ale zwyczajnie nie wiedzą o co chodzi. Dla nas dzisiaj jest to wszystko oczywiste, dla nich to magia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Pozytywniak said:

Widzę to tak:

Każdy nowo zalogowany dostaje krótką wiadomość tekstową w grafice jak alert ostrzegawczy.

"Wstaw avatar tj.obrazek, teraz idź do działu (link) i się przywitaj tj.napisz "cześć".

Bez w/w czynności nie będziesz mógł pisać na forum, co więcej, zostaniesz zablokowany.

Zrozumiano? To teraz przeczytaj w wolnej chwili regulamin".

No własnie o tym mówię, tylko, żeby to prowadziło samo - wchodzisz na forum, rejestrujesz się, po czym wyskakuje podstronka pt " wstaw awatar", i dopóki tego nie zrobisz dalej Cię nie puści. Wstawiasz, wyskakuje "przywitaj sie w tym dziale (przeniesienie do działu powitania)". I po tym już można pisać na forum. Bardzo by to uprościło sprawę z ciagłymi niedopełnieniami warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zamiast punktów dla użytkowników, którzy wypowiadają się w takich tematach, lepiej wprowadzić przymus przeczytania regulaminu, nawet jeśli oznaczałoby to tylko odhaczenie "ptaszkiem", wstawienie awatara i automatyczne przekierowanie do działu z przywitaniami oraz zablokowanie innych działów, na czas, dopóki na przykład moderator nie sprawdzi, czy nowy user wykonał prawidłowo wszystkie rzeczy. Chociaż może to być też lekki cios dla forum, bo niektórzy, szczególnie osoby z problemami, uważają się wtedy za pępek świata i mogą nie chcieć czekać na sprawdzenie, czy być przymuszani do zakładania tematów, gdzie przecież ich problem czeka nierozwiązany. Ale trzeba wybrać, albo jedno, albo drugie, albo trzecie czyli zostawić tak, jak jest.

Edytowane przez blck.shp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie brutalność, jednak mam swoje zdanie i je wypowiem. Oto ono: przed debilami (niechlujami, nie kumatymi, etc.) trzeba się bronić, a nie dostosowywać do nich. To nie jest argument, że ktoś mógł nie doczytać, albo jest roztargniony. Rada Języka Polskiego nie zmienia "poszedłem" na "poszłem", mimo że pewnie większość tak mówi. Teraz każdy głąb jest roztargniony, ma dysleksję lub inne dysmózgowie. Myślę, że nie trzeba tu ludzi, dla których trzeba obniżać dwa proste wymagania. 

 

Jeszcze jedna sprawa. FAQ "Jak nie wyłapać bana" pkt. 5. Tutaj moderacja jest zbyt pobłażliwa. Użytkownicy (dosłownie kilku) mają dziwną manierę, dzielenia włosa na czworo i robienia 15 cytatów w poście. Znów więcej osób cytuje całość i odpowiada bezpośrednio pod postem. 

Edytowane przez Status_6
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.