Skocz do zawartości

Węglowodany w diecie redukcyjnej - z jakich źródeł korzystacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Bracia.

Moje pytanie brzmi następująco, tak jak w tytule tematu, z jakich źródeł węglowodanów korzystacie w diecie redukcyjnej?

Ja osobiście korzystam bardzo często z płatków owsianych górskich, które robię sobie z koncentratem białka serwatkowego, które zalewam wodą i mam konsystencje papki, którą się najadam.

Jest w smaku dość słodka z racji obecności odżywki białkowej, więc również ochota na słodycze przechodzi :) wg. mnie to dobry patent i dużo osób to stosuje.

Z pozostałych źródeł korzystam z ziemniaków, które mają wysoki indeks sytości i są bardzo nisko kaloryczne wbrew temu co niektórzy uważają, że tuczą. Tak naprawdę w 100g ziemniaków jest tylko 79 kcal ;) 

Czasami jem wafle ryżowe albo po prostu pieczywo w postaci bułek kajzerek ale staram się rzadziej z tego powodu, że czuję się głodnym szybciej w przeciwieństwie do wyżej wymienionych źródeł węgli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z pełnoziarnistych źródeł węglowodanów, ewentualnie jak najmniej przetworzonych, bez dodatku cukru czy innego gówna. A są to ryż, kasza gryczana, płatki owsiane, jaglane, orkiszowe, chleb żytni, ziemniaki itp. Do tego warzywa i owoce. I nie ma znaczenia czy to redukcja czy nie. Nie dodaje żadnych syfiastych sosów, wszystko jem na sucho :)

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.