Skocz do zawartości

Nie "szczelaj" petardami bo mój piesek się boi! Chamie!


Rekomendowane odpowiedzi

Temat w dziale "manipulacje", bo uważam, że jest właśnie taką typowo babską, nie opartą na logice, a emocjach manipulacją, która teraz jest propagowana przez różnej maści lewactwo.

Mówię o strzelaniu petardami w Sylwestra, które od kilku lat jest bardzo piętnowane w mass mediach, a ludzie kupujący petardy są nazywani oszołomami, nieczułymi na los zwierząt bydlakami, czy wykpiwa się ich jako nieempatycznych Januszy.
Trzeba sobie więc wyjaśnić tą kwestię od podstaw. Zgodnie z logiką, a nie babskimi szantażami emocjonalnymi. 

Kto jest winien tego, że psy i koty się boją w Sylwestra, kiedy się strzela petardami? TY - POSIADACZ PSA LUB KOTA. Tak, to ty zatroskany empato wyrzucający innym, że twój pies truchleje kiedy się zbliża 24.00 31 grudnia, JESTEŚ WINIEN TEGO ŻE ON SIĘ BOI.
Jak to? A tak to.
Osiedla, ba, miasta zostały wybudowane z myślą o LUDZIACH, nie o pieskach i kotkach, tak? Tak. 
Ludzie mieszkający w miastach, na osiedlach czy w osadach mają swoje zwyczaje, obyczaje, i święta które obchodzą. A ty jako świadomy tego, mimo to ściągasz w takie środowisko psa czy kota, narażając go na cierpienie. Winny jestes TYLKO TY moralisto hipokryto, bo twój brak wyobraźni naraża twoje zwierzę na ewentualne cierpienie. 

I świat się nie będzie zmieniał specjalnie pod ciebie, bo ty masz życzenie mieć psa w bloku. 

 

  • Like 16
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Marek Kotoński said:

Prośba - jak robisz błąd w tytule, weź słowo z błędem w cudzysłów, bo wychodzimy w necie na głupków...

Oki, to oczywiście było zamierzone. Ale jak ktoś może dodać cudzysłów, to proszę o to. 

Edytowane przez AR2DI2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczna manipulacja jest z głosowaniem na daną partią że Ci co nie głosowali nie mają prawa narzekać, gdzie tu logika się pytam ?, to Ja właśnie mam prawo narzekać a Ty jeśli głosowałeś to nie masz tego prawa, głos oddałeś więc teraz żyj z konsekwencjami tej decyzji. Jeśli głosujesz i wybierzesz zakłamanych,niekompetentnych ludzi którzy dojdą do koryta i wszystko spieprzą Ty jesteś odpowiedzialny za to co zrobili, ty na nich głosowałeś, Ty nie masz prawa do narzekania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły mindfuck by był jakby ciapak strzelał petardami. Jakbym go upomniał to wyjdę na zacofanego rasistę, biały jak strzela to wiadomo że wieśniak ale ciapak? Tak samo jak brudasy na zachodzie nie gwałcą,zabijają,okradają tylko ubogacają kulturowo. Jestem ciekawy co zrobiliby lewaki gdyby jakiś muslim napierdalał petardami aż ich pieski by zdychały ze strachu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AR2DI2 napisał:

Osiedla, ba, miasta zostały wybudowane z myślą o LUDZIACH, nie o pieskach i kotkach, tak?

Tak. Podobne słowa parę dni temu wypowiedziała w radiowej 3 jedna z osób z jakiegoś stowarzyszenia na rzecz zwierząt. Stwierdziła, że zwierzęta są gośćmi w mieście.

Nie wyobrażam sobie Sylwestra bez petard. Może nie być balu, alkoholu, tańców ale fajerwerki muszą być - raz na 365 dni.

Oczywiście psom w mieście trzeba stworzyć (w gestii właściciela psa) jak najlepsze warunki aby to przetrwały - ewentualnie wywieść do znajomych na wsi, psich hoteli lub tak jak znajoma - spędza sylwestra z swoim pupilem w łazience (pupil pod umywalką).

Edytowane przez Normalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Nie "szczelaj" petardami bo mój piesek się boi! Chamie!
1 hour ago, Marek Kotoński said:

Prośba - jak robisz błąd w tytule, weź słowo z błędem w cudzysłów, bo wychodzimy w necie na głupków...

Ciekawe... Gdy ja 10 dni temu napisałem tytuł z umyślnym, oczywistym błędem, to próśb takich nie było. Capo di tutti capi uraczył mnie od razu banem na dobę. Jak widać, podwójne standardy bywają nie tylko w kobiecych umysłach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Byłybiałyrycerz napisał:

Identyczna manipulacja jest z głosowaniem na daną partią że Ci co nie głosowali nie mają prawa narzekać, gdzie tu logika się pytam ?, to Ja właśnie mam prawo narzekać a Ty jeśli głosowałeś to nie masz tego prawa, głos oddałeś więc teraz żyj z konsekwencjami tej decyzji. Jeśli głosujesz i wybierzesz zakłamanych,niekompetentnych ludzi którzy dojdą do koryta i wszystko spieprzą Ty jesteś odpowiedzialny za to co zrobili, ty na nich głosowałeś, Ty nie masz prawa do narzekania.

Ja ostatnio od euroentuzjastki usłyszałem z kolei, że Korwiny i inni eurosceptycy w ogóle nie powinni kandydować do PE. No bo jak to, kandydować, żeby krytykować? Przecież Unia jest dobra, "dajo" nam pieniądze. "Rozdajo" normalnie za darmo, a tu taka niewdzięczność.

 

Czyli tak. Jak nie głosowałeś, to nie krytykuj, jak się UE nie podoba, to nie kandyduj, a jak zarabiasz 5 razy mniej niż niemiecki odpowiednik, to dlatego, że wicie, rozumiecie, demokracja jeszcze u nad młoda, trzeba zwiększać wydajność i innowacyjność i budować instytucje demokratycznego państwa prawa. 

 

A w ogóle co to za założenie, że wysoka frekwencja jest wartością samą w sobie. Jak będzie 100 % frekwencji i wybiorą sobie konia na prezydenta, to rozumiem, że zwolennicy telekracji będą wniebowzięci. Wysoka frekwencja niczego sama przez się nie gwarantuje. Niska frekwencja boli elity polityczne, bo pokazuje ich nieskuteczność. 

 

Pójdę zagłosować kiedy mi się spodoba i nie dam się szantażować fetyszem wysokiej frekwencji, żeby wybierać wbrew sobie i potem pluć sobie w brodę. A krytykować ma prawo każdy, trzeba by przypomnieć takiej mądrali, że to element praw obywatelskich, czy czegoś tam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Schlucken,NichtSpucken! napisał:

Ciekawe... Gdy ja 10 dni temu napisałem tytuł z umyślnym, oczywistym błędem, to próśb takich nie było. Capo di tutti capi uraczył mnie od razu banem na dobę. Jak widać, podwójne standardy bywają nie tylko w kobiecych umysłach. 

Nie zawsze mam czas na to, czasem lecą warny z rozpędu, a czasem nikt nie dostaje warna i jak jest czas, proszę o poprawę i rezygnuję z warna. 

 

Tak więc zamiast się złościć i mnie oskarżać, może byś nie łamał regulaminu i zasad? Byłoby prościej...

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość jest podszyta hipokryzją....bo np. z jednej strony nawołuje się do nieużywania pirotechniki na sylwestra a z drugiej strony np. na WOŚP nik już o tym nie pamiętam - dziś wkleiłem nawet mema...

 

comment_e2p42puZYJVCzJXLlf8jeLN5t5mAdZxZ

A to inny porównawczy.

to_sa_fajerwerki_sylwestrowe_przez_2017-

Z jednej strony ok - rozumiem, bardzo lubię zwierzęta, jednak z drugiej...nie wolno krytykować WOŚP pod żadnym względem.

Czekam na panie od obrony wigilijnego karpia - te co nawoływały że ich ciało to ich sprawa - odnośnie aborcji.

ps.

Grady pięknie piorą...

Mamy coś podobnego, delikatnie zmodyfikowanego

 

 

Edytowane przez wojkr
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie zgadzam, w zasadzie nawet nie chodzi o zwierzaki, dla mnie to idiotyzm i tyle - sory za szczerość to moje zdanie, nie chce nikogo obrażać.

 

Mieszkam na wsi, tu zwierzęta pilnują obejścia i łapią myszy.

 

Petary bardziej wkurzają mnie niż mojego kota.

Nie ma jak komuś rzucać pod okna ten syf. 

Raz do roku można to wytrzymać, ale ani to ładne ani mądre, ani bezpieczne.

 

Jak tam ktoś chce wywalać kase jego sprawa, ale fajnie jakby mi nie uszkodził auta/domu - szczególnie że jest pod wpływem.

 

Oczywiście na drugi dzień nie ma komu posprzątać...

 

Generalnie nie rozumiem dlaczego np. Marihuana jest nielegalna, a obrót środkami pirotechnicznymi jest legalny.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Vstorm said:

Ja strzelam z petard, a mój pies jedynie co robi to szczeka na nie, bo myśli, że ktoś coś robi. Burzy się nie boi, ale psisko chowane na dworze, tylko biega sobie po bardzo dużym ogrodzonym terenie i nie jest wiązany.

Pies mojej matki uwielbiał siedzieć na parapecie o oglądać sztuczne ognie, a jak była burza z piorunami to sie cieszył jak wariat. Pies sąsiadki zaś uciekał pod wannę. A ona mówiła, 20 minut to wytrzyma, nic mu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, AR2DI2 said:

Osiedla, ba, miasta zostały wybudowane z myślą o LUDZIACH, nie o pieskach i kotkach, tak? Tak. 
Ludzie mieszkający w miastach, na osiedlach czy w osadach mają swoje zwyczaje, obyczaje, i święta które obchodzą. A ty jako świadomy tego, mimo to ściągasz w takie środowisko psa czy kota, narażając go na cierpienie. Winny jestes TYLKO TY moralisto hipokryto, bo twój brak wyobraźni naraża twoje zwierzę na ewentualne cierpienie. 

 

No cóż idąc tą logiką - ptaki, lisy, dziki i inne zwierzaki także są gośćmi więc Ch z nimi - idąc dalej wyrżnijmy i wszystkie zwierzęta w końcu zabierają ludziom przestrzeń do życia i upraw (po co komu Goryle skoro lubimy Olej palmowy, Rekiny Wieloryby skoro można mieć smaczne papu...)

Jesteśmy coraz bliżej tego.

 

Z tego co pamiętam fajerwerki petardy to całkiem świeży wynalazek - wręcz objaw globalnego konsumpcjonizmu  - sklepy sprzedają robiąc kasę.

 

Wszystko jest dla ludzi ale nie dorabiajmy na siłę teorii aby obalić inne teorię.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Pytonga said:

No cóż idąc tą logiką - ptaki, lisy, dziki i inne zwierzaki także są gośćmi więc Ch z nimi - idąc dalej wyrżnijmy i wszystkie zwierzęta w końcu zabierają ludziom przestrzeń do życia i upraw (po co komu Goryle skoro lubimy Olej palmowy, Rekiny Wieloryby skoro można mieć smaczne papu...)

Jesteśmy coraz bliżej tego.

A ktos mówi o wyżynaniu psów czy kotów? Mówimy tylko o 20 minutach raz w roku, kiedy to ludzie strzelają petardami. Jak ktoś tak kocha swojego psa czy kota, to może na te 20 minut raz w roku zagrać go na spacer do lasu, gdzies daleko od osiedli. I tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AR2DI2 napisał:

Mówimy tylko o 20 minutach raz w roku, kiedy to ludzie strzelają petardami.

Bądzmy szczerzy od tygodnia gówniarzeria i nie tylko, biega i strzela o każdej porze.

 

Niby można dzwonić na policje, ale po co komu takie ekscesy, jak urwie rąsie to wtedy będą badać, czy to bezpieczne, dlaczego wybuchło tak wcześnie itp.

 

Fajne są zorganizowane efektowne pokazy, które są bezpieczne i trwają te 20-30 min.

 

Można zbajerować białogłowe, popatrzeć w dal, pełen romantyzm, tylko bez przesady typu zaręczyny ;)

 

Jak ktoś faktycznie lubi na bogato, to też polecam Ukraine wschodnią :)

 

Podsumowjąc głupota i/lub konsumpcjonizm - a mój kot ma to głeboko w kuwecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.