Skocz do zawartości

Znaki zodiaku.


deleteduser45

Rekomendowane odpowiedzi

@bulletproof

O Bożesztymój! Jakby zawołała pewna babcia z Klanu. Rozległa wiedza, 1000 stron, haha ?. Zobacz ile napisano prac doktorskich z marksizmu - leninizmu. Spójrz ile bzdur o pisano w wiekach kiedy królowała astrologia z dowolnej dyscypliny naukowej. Praktycznie cała wiedza z tego okresu jest na śmietniku np. z medycyny. Sam zresztą napisałeś, że nie ma żadnej gwarancji na spełnienie się horoskopu, więc to szarlataneria lub coś co zastępuje wiarę ateistom, niż nauka. Nauka ma określone sposoby weryfikacji twierdzeń przez nią podanych. Opisz mechanizm wpływu ciał niebieskich na charakter, bo inaczej sam nie szanujesz.... inteligencji drugiego człowieka, opowiadając takie głodne kawałki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2019 o 14:15, Niepowtarzalny napisał:

Czy naprawdę odzwierciedlają osobę w 100%? Czy zawsze odoba spod danego znaku jest dokładnie taka sama?

 

Zarówno imię, jak i znak zodiaku mają małe znaczenie dla naszego charakteru (przynajmniej ja tak uważam). Charakter kształtuje: dzieciństwo, doświadczenia, rozwój osobowości, psychologia.

 

Gdyby tak było to każdy Aleksander byłby świetnym liderem i przywódcą, a każdy Henryk pisałby świetne książki.

 

 

Dnia 1.01.2019 o 14:15, Niepowtarzalny napisał:

Czy naprawdę odzwierciedlają osobę w 100%? Czy zawsze odoba spod danego znaku jest dokładnie taka sama?

 

Zarówno imię, jak i znak zodiaku mają małe znaczenie dla naszego charakteru (przynajmniej ja tak uważam). Charakter kształtuje: dzieciństwo, doświadczenia, rozwój osobowości, psychologia.

 

Gdyby tak było to każdy Aleksander byłby świetnym liderem i przywódcą, a każdy Henryk pisałby świetne książki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brat mniejszy

Ostry? Wątpię. Chcę argumentów, przykładów, weryfikowalnej wiedzy, kiedy słyszę, że coś działa tak determinująco na człowieka. Psychologia je dostarcza, antropologia, biologia itd. Zjebolina horoskopowa obala z buta wszystkie nauki o zachowaniu człowieka i radośnie oświadcza: Decydujący jest układ ciał niebieskich w chwili przeciskania dziecka przez cipę ?. Normalny człowiek spada z krzesła na takie dictum lub umiera na śmiechawkę. Normalny człowiek... wróć... mężczyzna. Kobiety wiadomo jakie są naiwne i mało ogarnięte w kwestii otaczającej je rzeczywistości. Im te bzdety wchodzą w głowę bardzo łatwo. 

 

Aha, ja nic nie wyjaśniłem, ja czekam na wyjaśnienia od osób twierdzacych, że to działa. Przedstawiam swój punkt widzenia i miło się zaskoczę, kiedy ktoś mi to przedstawi w weryfikowalny sposób i wyprowadzi z błędu. 

 

Ezoteryka, to wiedza tajemna. Horoskop to jakiś ku#&$ żart. Jak już, to egzoteryka, czyli coś dla plebsu jak ten cały New Age. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej cięty od astrologii jestem chyba tylko na numerologię ;)

Wpływ kosmosu jest istotny, ale nie w ten sposób...

 

A już dyskretyzacja momentu narodzin na znaki zodiaku, gdzie osoby urodzone w tym samym momencie po drugiej stronie rzeki będą mieć inny horoskop, podczas gdy osoby urodzone w odstępie 30 dni po przeciwnej stronie Ziemi będą mieć ten sam... Dla mnie nie ma to najmniejszego sensu.

 

Swoją drogą właśnie przeczytałem swój horoskop na 2018 rok, niezły ubaw :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach zabawy, czy wierzeń religijnych można takie coś uprawiać i nie ma problemu. Natomiast wciskanie ciemnoty ludziom i to jeszcze za pieniądze jest nadużyciem. Taki wróżbita Maciej siedzi sobie w TV i goli baranów. Czy to etyczne? Nie. Wydaje się, że jednak legalne. Legalne oszustwo w TV, tj. doprowadzenie osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.