Skocz do zawartości

No to katolicy przygotujcie się na zmiany.


deleteduser24

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Użytkownik NoweZycie to jak nic koleś co ma mącić.

Jakieś wcielenie fit darii czy kogoś lub ktoś z hejterow, który ma sprawić, że będzie hejt na katolików.

Mąci, ponieważ rozwija sens jednego z wyznań wiary katolickiej?

 

Eee, nie no jasne. Przecież tylko Ty jeden @SzatanKrieger możesz mieć rację na tym Forum. Zapomniałem. Pardą. 

 

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, NoweŻycie napisał:

Każdy ma swoją unikatowa drogę, która może odnaleźć. Każdy posiada swoją świadomą lub nieswiadomą tęsknotę za Bogiem ale On nie chce nikogo nawrócić wbrew woli człowieka i pod przymusem. 

Pełna zgoda.

 

Dodałbym jeszcze, że pojęcie Bóg jest bardzo indywidualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia, tylko bez obrażania się wzajemnie, czasem jest to trudne, gdy mamy odmienne poglądy, dlatego najlepiej ująć by to było w ten sposób, że każdy ma swoją drogę, każdy jest na innym etapie i każdy wybierze coś zgodnego ze sobą, jeśli to będzie ezoteryka? Proszę bardzo. Jeśli to będzie katolicyzm, buddyzm? Proszę bardzo, byle nie krzywdzić tym innych i innych do niczego nie zmuszać. 

 

Tylko i aż tyle. A to, że komuś to się wydaje głupie? Jeśli wierzyć teorii reinkarnacji, to być może masz już to za sobą i dlatego tak twierdzisz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocne, nie powiem. Nawet dla mnie, mimo że jestem niewierzący to jednak mocne.

 

Dużo mniej poważnie ale zgodnie z myślą:

 

Popkultura:

- Gwiezdne Wojny - główny bohater w jednej z ostatnich części - murzyn

- W amerykańskich komiksach (Marvel/DC) pojawiają się nowe postacie, które nigdy nie istniały w zamierzeniu - czarny superbohater, kobieta spiderman, kwestią czasu jest gej albo transwestyta.  

 

Edukacja

- Książki dla dzieci - gdzie tata to Ahmed a matka z Polski (był tu temat na forum o tym, też mocne).

 

Prawo:

- Dyskryminacja białych, dyskryminacja mężczyzn,

 

Pewnie można więcej napisać. Max Kolonko nazywa to wirusem Marksizmu albo wirusem politycznej poprawności.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RealLife Z tym słowem ''murzyn'' to uważaj bo gdzieś się przywalili że jest obrażliwe :D Kiedyś oglądałem wywiad z Izu Ugonohem, no i on sam stwierdził że słowo murzyn nie jest dla niego obrazą bo po prostu w Polsce tak się mówi na czarnych. No ale poprawność polityczna... Najseksowniejszym mężczyzna 2018 został Idris Elba czyli następny ukłon dla lewaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Oktabryski napisał:

 

Eee, nie no jasne. Przecież tylko Ty jeden @SzatanKrieger możesz mieć rację na tym Forum. Zapomniałem. Pardą

Wiadomo, że tylko ja mam rację nie tylko na forum ale i na świecie ;)

 

Jak będą zaraz wjazdy na waszą religię to sie nie zdziwcie.

Bynajmniej nie ode mnie.

 

1 godzinę temu, Wypas napisał:

Ale jak Ty piszesz o ezoteryce i innych jaźniach to nie mącisz, tylko wyrażasz swoje zdanie, prawda?

Daje tylko zaproszenie.

1 godzinę temu, Wypas napisał:

Dlaczego ma być hejt na katolików? Co takiego napisał, co mogłoby spowodować nienawiść?

Zobaczysz. 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojkr napisał:

Srutii tutii prostitutii, no .... W związku z rewolucją multikulti i napływem emigrantów z Afryki, przygotujcie się na gwałty...przy tym bądźcie miłosierni dla dzieci będących owocami tej kulturalnej integracji.

Obecni książęta kościoła są w większości V kolumną, nic więc dziwnego, że właśnie taka jest wykładnia vel "mądrość etapu". Jeszcze po II wojnie światowej takie rozumowanie w kościele nie miało miejsca. Niestety, KK został zniszczony od środka, w efekcie czego Europa jest jak sprzedajna dziewka.

Edytowane przez baron Ungern von Sternberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gr4nt napisał:

a z kolei czytałem, że tylko rasa biała jest stworzeniem boskim natomiast inne rasy powstały na skutek uprawiania seksu przez upadłych aniołów z ziemskimi kobietami.

Przecież w ST pisze, że upadłe anioły wtedy współżyły z kobietami i zrodzili się tytani. Dlatego oprócz dużego zepsucia, Bóg urządził potop.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2019 o 15:57, icman napisał:

Pełna zgoda.

 

Dodałbym jeszcze, że pojęcie Bóg jest bardzo indywidualne.

Szukanie prawdy jest bardzo indywidualne. Boga można szukać po omacku i wśród cielesnych wyobrażeń. Jednak Zbawiciel jest jeden i nawet jeśli ktoś za życia, nie z własnej winy nie poznał Ewangelii i Chrystusa (np. Japończyk buddysta) ale próbuje wieść uczciwe życie, to może zostać zbawiony do życia wiecznego. Zbawienie to jednak dokonuje się tylko i wyłącznie dzięki doskonałej odkupieńczej ofierze Jezusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, NoweŻycie napisał:

Jednak Zbawiciel jest jeden i nawet jeśli ktoś za życia, nie z własnej winy nie poznał Ewangelii i Chrystusa (np. Japończyk buddysta) ale próbuje wieść uczciwe życie, to może zostać zbawiony do życia wiecznego

Mnie uczono na religii jeśli dobrze pamiętam, że tylko Ci co poznali Chrystusa mają te wyjątkowe szczęście a innych czeka potępienie.

 

A stronki jak ta, które godzą w święty sakrament małżeński są prowadzone przez szatańskie pomioty.

 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger

Możliwe, że albo pamięć Cię zawodzi albo nie uważałeś na lekcji religii albo ktoś Ci przekazał złe informacje. Oficjalny dogmat  Kościoła jest taki jak napisałem. Oczywiście jest szerzej opisany ale sens jego oddaje to, co napisałem.

Jeśli zaś chodzi o Twoje drugie stwierdzenie, to wydaje mi się, że przesadzasz. Miłosierdzie Boga nie zna granic, Jezus spotykał się z nierządnicami, grzesznikami, celnikami.

Objawił się św Pawłowi, który z początku prześladował i nienawidził chrześcijan.

@Iceman

Bóg i Jego zbawczy plan,  którego wyjątkowość i pełnia objawiła się w Jezusie jest jeden i nie jest podporządkowany pod osobową indywidualną "rację" ludzi i rozmaite poszukiwania.  A więc poszukiwania niechrześcijanina, choć mogą być szczere, z serca, są niedoskonałe, ponieważ nie dysponuje on środkami zbawczymi, takimi jak np. chrzest czy Sakrament Eucharystii. Nie oznacza to, że u niechrześcijanina nie działa Duch Boży jednak tylko w Jezusie i Kościele można odnaleźć pełnię życia religijnego.

 

Czym innym jest prawda ostateczna, w którą wierzę, a czym innym moje ograniczone postrzeganie tej prawdy. W rozwoju duchowym  nie ma takiego stopnia, którego nie można przejść. Nawet święci mistycy Kościoła, którzy mieli nadprzyrodzone doświadczenia dostąpili ograniczonego, częściowego, poznania, bo ostatecznie byli tylko ludźmi.

Edytowane przez NoweŻycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia a pamiętacie może kiedyś dawny taki wymyślony projekt "Grażyna Żarko" na youtubach? To była właśnie prowokacja, pewien eksperyment społeczny celowo wymyślony. Na podobnych zasadach, które głosi ten nick. Myślę, że to może być jeden z zakamuflowanych ataków na forum.

 

Także uważam, że dobra sugestia od @SzatanKrieger. Gość jest pod baczną obserwacją modów, ale koniec końców sam się 'wysypie', jak każda wcześniejsza hejterka/hejter.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Feniks

Czy ja tutaj kogoś atakuje? Jesteśmy w dziale religia. Korzystając z prawa wolności wypowiedzi zaprezentowalem kilka razy fundamentalne prawdy wiary Katolickiej, dziedzictwo Starego Testamentu w sprawie kobiet oraz doświadczenie własne. Od kilku osób otrzymałem podziękowania za poszczególne posty. 

Jeśli to spowodowało moja baczną obserwację moderacji i nie jest mile widziane na tym forum, oświadczam tejże, że zaprzestaje wypowiadania się nt. Świętej wiary Katolickiej.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NoweŻycie 

Zrozum, ze Twoja postawa jest iście problematyczna dla moderacji, ponieważ może przyjść islamista i też mówić o swojej wierze.

Jeśli faktycznie jest tak jak mówisz to przynajmniej próbowałeś. Bog z pewnością będzie Ci o tym pamiętał.

 

Jest to temat religijny, więc możesz śmiało o tym pisać. Ja jestem znany z tego, że czasem wtrące punkt widzenia ezoteryki, po prostu byleby nie przesadzać.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zuckerfrei napisał:

Ten z filmu na szczęście rysy w oczkach ma nasze

Właśnie o to chodzi... To efekt połączenia imigranta z kraju trzeciego świata oraz tubylczej istoty płci żeńskiej z Europy. No wiesz... taka promocja modna ostatnio i na czasie... :D

 

W Ameryce Południowej Jezusek jest latynosem... trzeba być na czasie i gotowym na liberalne rozwiązania gdy wymaga tego polityczna poprawność. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.