Skocz do zawartości

Jaki samochód na początek >3,5


Kobietolog

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwsze auto kupiłbym coś naprawdę taniego, żeby jak najmniej kasy stracić (jeśli można to tak określić).  Sam na pierwsze auto kupiłem malucha (fiata 126p) za czapkę śliw, nauczyłem się na nim jeździć, liznąłem trochę mechaniki samochodowej po czy sprzedałem za czapkę gruszek. Uważam zatem, że zyskałem a nie straciłem.

 

Jak już zaczniesz nim jeździć będziesz miał jakiś wykładnik. Z czasem będziesz kupował następne i po iluś tam latach stwierdzisz jakie chcesz.

 

Możesz też poprosić kumpli żeby dali Ci się przejechać swoimi brykami.

 

Dla jednego każdy samochód ma coś innego w sobie dla drugiego wszystkie są takie same...

 

Sam musisz znaleźć swój styl, gust i to coś co Cię kręci w tym...

 

Mój znajomy mawiał: 'Ford uja wort a fiat jego brat'... :D Ale tym się nie sugeruj (przynajmniej do tej kwoty z tytułu tematu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Cortazar napisał:

Na pierwsze auto kupiłbym coś naprawdę taniego, żeby jak najmniej kasy stracić (jeśli można to tak określić).  Sam na pierwsze auto kupiłem malucha (fiata 126p) za czapkę śliw, nauczyłem się na nim jeździć, liznąłem trochę mechaniki samochodowej po czy sprzedałem za czapkę gruszek. Uważam zatem, że zyskałem a nie straciłem.

 

Chciałem teraz sprawdzić ile maluchy podrożały w ostatnich latach, bo kojarzyłem, że chodziły po parę tys jakiś czas temu.

Sprawdziłem na olx a tam na pierwszej stronie fiat 126p z silnikiem hondy cbr 1100cm 165 km za 26 koła. ? 

 

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-fiat126p-165km-maluch-tuning-sport-honda-CID5-IDgVCxJ.html#50578b61a1;promoted

 

W 1-szej chwili wygląda, jakby miał kartę graficzną wjebaną zamiast silnika:

 

image;s=644x461

 

?

 

Ktoś miał fantazję. I klasyka - w dowodzie pojemność 650cm.

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cortazar napisał:

Ale sens całego posta chyba załapałeś? :)

Panie, nie obrażaj. ? Jest dosyć późno, ale jeszcze kontaktuję. ;)  

 

3 minuty temu, Cortazar napisał:

Wystarczy przełożyć to na czasy współczesne... :)

Wiadomo, wstawić w to miejsce jakąś corsę b i będzie się zgadzać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest cała gama aut dostawczych, które całkiem dobrze radzą sobie jako "konie pociągowe". Szukałbym bym w pierwszej kolejności takich modeli jak Mercedes Sprinter lub Vito, Opel Vivaro, VW Caddy lub Transporter. renault Kangoo lub Trafic.

Zależy jeszcze jakie masz potrzeby.

Patrz też na te wszystkie opłaty związane z jego eksploatacją: spalanie czy ubezpieczenie. Skalkuluj sobie tutaj: https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-oc/kalkulator

Bo różnice pomiędzy tego rodzaju autami potrafią być znaczne i wynikają ze zwiększonych gabarytów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.