Skocz do zawartości

Nie bądź więźniem czyiś oczekiwań! Niech inni poddadzą się Twoim własnym.


brama85

Rekomendowane odpowiedzi

Może, kiedy byłeś w szkole i spełniłeś wszystkie wymagania Pani nauczycielki, dostałeś piątkę. Może, kiedy posprzątałeś w domu swój pokój, rodzice odpalili Ci dodatkową kasę. Może, kiedy trafiłeś  na kobietę dla której byłeś grzeczny , oddała Ci swoje ciało.  W prawdziwym życiu jest inaczej!

W życiu nie wygrywa ten , kto spełnia ciągle czyjeś oczekiwania, ale ten którego oczekiwania spełniają inni. Jeśli uda Ci się wykształcić w sobie takie cechy, które  spowodują że ludzie będą spełniać twoje oczekiwania Będziesz Wielki!

Dlaczego nie wygrasz spełniając cudze oczekiwania? Bo sprawiasz tym samym poczucie luksusu ludziom, którzy ciągle coś żądają od Ciebie i przez to uważają to za twój obowiązek. Tak nie powinno być.

Stwórz swoją bazę oczekiwań i wymagań!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję o czym mówisz. Nawet bym to uprościł. 

 

Bo nie ma ludzi, którzy coś żądają.  Te "żądania" to Twoja interpretacja (bo wybieramy zależność od kogoś/czegoś), a następnie złudzenie, że ich zaspokojenie Tobie też da jakąś korzyść ("okruchy ze stołu").  

 

2 godziny temu, brama85 napisał:

Stwórz swoją bazę oczekiwań i wymagań!

 

Czyli - wybierz niezależność i dąż do swoich celów (z odwagą i pewnością siebie) - a efektem ubocznym będzie to, że znajdą się "zagubieni/zależni/bez tożsamości" , którzy będą chcieć "współtworzyć"  i identyfikować się z Twym dziełem nawet nie do końca wiedząc o co naprawdę chodzi. 

 

Plusy: Ty nadajesz sens swojemu życiu i osiągasz wpływ na innych.

Minusy: Efekty uboczne związane z tym, że "zależni" bywają nadgorliwi :)  

 

 

Skrajną formą takiego podejścia może być sekta gdzie sam charyzmat guru pociąga tłumy gotowe na wszystko. 

 

 

Sam na swoim przykładzie to odczułem, zwykle szukałem guru, lidera, lokomotywy pod którą chciałem działać i poświęcać swoje życie. Po latach zrozumiałem, że zawsze oszukiwałem Siebie i teraz choć trochę trudno to staram się kierować własnym zdaniem .... i to ma sens :)

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.