Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Recommended Posts

Jakiś czas temu narobiłem sobie problemów wchodząc komuś na teren działki i zostałem oskarżony o naruszenie miru domowego. Dogadałem się z właścicielem, wysłałem prośbę do sądu o mediacje. Dzisiaj dostaje wyrok nakazowy z grzywną do zapłacenia - 70 stawek po 10zł.

Dlaczego nie było żadnej sprawy mediacyjnej skoro poszło pismo do sądu? 

Opłaca mi się coś z tym robić, czy zapłacić kare i mieć z głowy?

Jeżeli nie czujesz się winny to od wyroku nakazowego możesz wnieść sprzeciw.

WN to taki wyrok "na próbę" i jak minie określony czas, to zostanie przyklepany (prawomocny).

1 hour ago, SławomirP said:

Dogadałem się z właścicielem, wysłałem prośbę do sądu o mediacje.

Jak się dogadałeś z właścicielem, w piśmie z prośbą o mediacje na pewno ten fakt opisałeś, to co sie dziwisz. Sąd mediuje, i wyszedł z propozycją 7 stów. Teraz Twój ruch. Jeśli nie masz sprzeciwu to się uprawomocni, i tyle. 
Jeśli z kasą słabo stoisz, to bym napisał, że bardzo mi pasuje ten wyrok, tylko proszę o raty. Powinni się przychylic.

• Like 1

13 minut temu, zuckerfrei napisał:

zgubiłeś się czy jaki chuj? 

Rok temu celowo podczas śnieżycy wszedłem na posesje i usiadłem na ławeczce, bo nie miałem co ze sobą zrobić. Przyjechały bagiety, a że telefon miałem w bardzo płytkiej kieszeni, to mi wypadł jak się z tej ławeczki zerwałem. Doszli mnie i teraz jestem tutaj.

Właściciel miał zeznawać na korzyść w trakcie mediacji, że nic ode mnie nie chce i że jest ok.

• Like 1

Dobrze, że akcja nie miała miejsca w Teksasie, bo byś do nas pisał zza światów. :D 

• Like 2
  • Haha 2

Takie problemy koleś robi, bo wszedłeś na jego działkę? Działak była ogrodzona?  Gdy ja miałem przeprowadzaną mediację, to spotkałem się z mediatorem i to z nim wszystko ustalałem. 

12 minutes ago, SławomirP said:

Rok temu celowo podczas śnieżycy wszedłem na posesje i usiadłem na ławeczce, bo nie miałem co ze sobą zrobić. Przyjechały bagiety, a że telefon miałem w bardzo płytkiej kieszeni, to mi wypadł jak się z tej ławeczki zerwałem. Doszli mnie i teraz jestem tutaj.

Nie bądź taki skromny ;) Tam było ciut więcej, o ile dobrze pamiętam jak to opisywałeś ;)

• Like 1
  • Haha 1

Przed chwilą, AR2DI2 napisał:

Nie bądź taki skromny ;) Tam było ciut więcej, o ile dobrze pamiętam jak to opisywałeś ;)

Było, bo na miejscu znaleziono 0,5g palenia i jeszcze odpadło oskarżenie o próbę włamania z kradzieżą.

Tylko, że teraz to już nie ma znaczenia. Fakty są takie, że siedziałem w celu posiedzenia, a co wypadło z kieszeni, to już trudno.

Sprawa jest o zakłócenie miru.

Poszło pismo o mediacje, a zostałem olany.

Posted (edited)

Na wyroku masz grzywnę za naruszenie miru domowego czy też jest ujęte posiadanie?

Edited by YLIT

2 minuty temu, YLIT napisał:

ale na wyroku masz grzywnę za naruszenie miru domowego czy też jest ujęte posiadanie?

Miru.

2 minutes ago, SławomirP said:

Było, bo na miejscu znaleziono 0,5g palenia i jeszcze odpadło oskarżenie o próbę włamania z kradzieżą.

Jako kolegę z forum wesprę dobrym słowem i poradą. 
ALE rozpatrując to jako przypadek stricte od strony prawa, powinni dowalać za coś takiego srogo. Naruszenie miru domowego to w normalnym śrut na dzika w dupie, albo kula z magnum. Ty się ciesz, że w Polsce pod tym względem prawo jest do dupy, i dostałes w trybie mediacyjnym tylko karę pieniężną, i to nei za wysoką. 

4 minuty temu, AR2DI2 napisał:

trybie mediacyjnym

No właśnie trybu mediacyjnego nie było.

1 minute ago, SławomirP said:

No właśnie trybu mediacyjnego nie było.

No jest. Dostałeś propozycję od mediatora, teraz Twój ruch. Albo to zanegujesz, albo zaakceptujesz. 

Moim zdaniem powinieneś złożyć sprzeciw i w nim wskazać brak mediacji oraz to, że byłeś dogadany z właścicielem posesji.