Skocz do zawartości

Przepisanie działki


Azizi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

podpowiedzcie mi bracia jak ogarnąć sensowną drogą przepisanie działki z rodzica na siebie.

Sytuacja wygląda tak, dwie działki, jedna 90 arów, która będzie dzielona na mnie i na dwoje rodzeństwa oraz druga, ok 25 arów która przejdzie na mnie. Nie ukrywam, że w moim przypadku zarówno te 30 arów, jak i 25 arów będę chciał sprzedać (zapewne 30 ar będę chciał przekształcić na budowlaną przed sprzedażą (ale tu pytanie też do Was czy warto) oraz później podzielić na 2x15). Obecnie działki są rolne. Co do przekształcenia 30arowej pod zabudowę raczej problemów nie będzie, druga raczej pozostanie rolną z racji jej kiepskiego położenia i kszałtu. 

Podpowiedzcie proszę jak się za to zabrać. Czy pomyśleć o darowiźnie czy o jakimś kupnie. Do tej pory kompletnie nie siedziałem w takich tematach i czuję się jak totalny żółtodziub.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.