Skocz do zawartości

Adrenalina


gryczany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Bracia, 

Jestem bardzo silnie uczulony na wszystkie rodzaje orzechów. 
Lekarz przepisał mi tabletki sterydowe + alergiczne, ale poprosiłem też o zastrzyk sterydowy (działa na takiej zasadzie, że jak od razu po zjedzeniu czegoś z orzechami zaczynam mdleć, to nie biorę tabletek tylko od razu zastrzyk).


Temperatura, w której muszę przechowywać ten zastrzyk wynosi 2 do 8 stopni Celsjusza, lecz mogę przez pół roku trzymać ją w temperaturze nie większej niż 25 stopni. 

Przechodząc do sedna tematu, chciałbym się dowiedzieć w czym mógłbym przechowywać ten zastrzyk by utrzymać zalecaną temperaturę gdy jestem po za domem? 
Macie może znajomych co mają taki problem jak ja i mają jakieś etui, które noszą cały czas ze sobą? 
Zależałoby mi na tym, by chociaż przez te 5-10 godzin etui utrzymywało odpowiednią temperaturę, aż do momentu powrotu do domu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PanDoktur napisał:

Pamiętaj, żeby w razie co mieć ze sobą takie 2 peny. Jak jesteś w domu to przechowuj w lodówce. Jak wychodzisz to miej w torbie. Tak większość nosi.

To jest akurat strzykawka, którą tylko mam wbić i podać adrenalinę. 
Chodzi mi o to czy ktoś tutaj ma taki problem jak ja i może ma sposób, jak przechowywać adrenalinę po za lodówką. 
Niby jest napisane do 6 miesięcy w temperaturze poniżej 25 stopni, ale wolałbym jednak takie etui co mogę mieć przy sobie wszędzie i utrzyma odpowiednią temperaturę.
Mam zapisane tabletki, które mam brać w przypadku jak po zjedzeniu orzechów mam tylko wysypkę i puchnę. 
Jakbym zaczął mdleć, to wtedy tylko zastrzyk. :)


Nie mniej dziękuję wszystkim za odpowiedź. ;)

Edytowane przez gryczany
Zmiana jednego fragmentu tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pen czy strzykawka - bez różnicy. Zawsze dwie, gdyby pierwsza dawka nie pomogła. W każdym razie nie ma wymogu, by nosić to w odpowiednim pojemniku, który utrzymuje temperaturę. Przez większość czasu w Polsce i tak będziesz przebywać w temperaturze pokojowej, czyli takim przedziale temperaturowym, który jest zalecany przez producenta. Zresztą ukrywanie tego w specjalnym pojemniku też nie ma sensu, bo jeżeli miałby ktoś obcy Tobie pomóc to nie będzie przeszukiwać każdego etui, pojemnika, worka tylko będziesz szukać bezpośrednio adrenaliny. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.