Skocz do zawartości

Kobiety "incelki" - pomożecie mi w audycji o tym zjawisku?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia najdroźsi, obiecałem dziś że skoro wpychają nas na siłę w łatkę inceli, to spopularyzujmy pojęcie incelki - kobiety która nienawidzi mężczyzn.

 

I gdy tak o tym rozmyślałem, zabrakło mi argumentów a raczej je mam, ale można je obalić. Napiszcie mi je proszę, bym miał o czym mówić w audycji.

 

Kobiety które nienawidzą mężczyzn, zachowania, przykłady itd.

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek KotońskinMożesz też wspomnieć o stulejarkach czyli kobietach, które próbują nieudolnie podrywać facetów.

 

Przez co odczuwają frustrację, że nie mają dostępu do tych najprzystojniejszych i stają się incelkami.

 

 

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czekaj, czekaj, incele to bodaj ci odrzuceni przez płeć przeciwną bez szans na np. kopulację, a nienawidzący płci przeciwnej to mizogini i mizoandryczki.

Żeby się w jakąś pułapkę nie wchrzanić. 

 

Ale ciekawym punktem zaczepienia może być rodzaj męski - "incel", tak jak by nie dotyczyło to kobiet.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety, które nienawidzą mężczyzn traktują nas jako niższą rasę.

 

Przykładowo:

 

Kobieta bije faceta - nic złego się nie dzieje.

Facet bije kobietę - do więzienia z nim.

 

Kobieta zabiera majątek faceta - należało jej się.

Facet zabiera majątek kobiety - kradzież.

 

Takie kobiety nie obchodzi sprawiedliwość. W pierwszej kolejności patrzą na płeć. Jeśli bestialsko, złodziejsko, niesprawiedliwe został potraktowany facet na korzyść kobiety, to znaczy, że jest dobrze. W drugą stronę jest, to niedopuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy przykład jaki przychodzi mi do głowy to feministki. Może przykład naszej @Fit Daria jakoś się temu posłuży?

Generalnie dla feministek wszystko co złe to mężczyzna, wszystkie pomysły są anty męskie i w mężczyzn wycelowane, całe prawo należy zmienić tak, aby kobietom dać wszystko, oczywiście kosztem facetów. Przemoc przecież według pani Spurek ma przecież płeć.

Tych ich pomysłów, postulatów, projektów, marszów jest przecież sporo.

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam jest mimowolny celibat.

Incel kojarzony jest głównie a może i tylko z płcią męska. 

Trochę mnie dziwi, że są postrzegani jako abstynenci seksualni z własnego wybory. 

Przyjmijmy założenie, że samotny facet może być zwyczajnie samotny seksualnie nie z własnego wyboru, ale ze zwyczajnego braku chęci na sex. 

Może to spotkać mnie czy innych braci. 

Mamy swoją wizję świata czy relacji damsko męskich. Czyli co? Mizoginy. 

Nie zgadzamy sie z traktowaniem przez kobiety. 

Są faceci przystojni, mniej atrakcyjni dla kobiet, z pieniędzmi i statusem lub bez. Są odważni lub nieśmiali. 

Forum Bracia Samcy powstało, aby sobie pomagać nawzajem, doradzać, pisać o problemach. 

 

Pytanie? 

Czy nie ma kobiet takich, jakich opisałem wyżej facetów? 

Istnieją i będą istnieć. Mają swoje fora, grupy wsparcia. 

Wniosek? 

Jeżeli są incele, to incelki również istnieją. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Rnext napisał:

Ale czekaj, czekaj, incele to bodaj ci odrzuceni przez płeć przeciwną bez szans na np. kopulację, a nienawidzący płci przeciwnej to mizogini i mizoandryczki.

Żeby się w jakąś pułapkę nie wchrzanić. 

Tak, z tego co kojarzyłem, to skrót od Involuntary celibate, więc większość pań się tu nie łapie. ;) 

Wikipedia potwierdza: 

 https://pl.wikipedia.org/wiki/Incel

 

Chyba, że celibat potraktuje się jako brak samca alfa na stałe heh.

 

 

 

Edytowane przez Dworzanin_Herzoga
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawisc kobiety do mezczyzny to zaburzenia powstajace w dziecinstwie. Nie odkryto jeszcze genu w kodzie DNA, ktory jest odpowiedzialny za to, wiec jest to cecha nabyta.

Jesli dziewczynka jest wychowywana bez ojca  z uprzedzona do mezczyzn matka, albo w domu gdzie matka zmienia czesto  partnerow dziecko nie moze sie rozwijac stabilnie.

Na wczesnym etapie ma wzorce, ktorych nie rozumie. Przyklad niestabilnej emocjonalnie matki, a pozniej nieudane proby nawiazania relacji z chlopcami beda obciazone fobiami przed mezczyznami.

Jesli w gre wejdzie pozniej niechciana ciaza, ktora bedzie usunieta z roznych powodow tez musi sie odbic destrukcyjnie. Brak urody, niepowodzenia w nauce i pracy za ktore moga byc obwiniani konkurenci-mezczyzni do kolejny powod.Znajome, czy kolezanki majace powodzenie u mezczyz bedzie powodem do zawisci. Nieudane pozycie seksualne prowadzace do zniechecenia, nieznajomosc wlasnego ciala i jego fubkcji sekksualnych to tez pozywka, zeby niecierpiec mezczyzn.

Duuzo tego. Skwituje powiedzeniem : Baba bez bolca dostaje pierdolca...;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dworzanin_Herzoga napisał:

więc większość pań się tu nie łapie.

No właśnie, to jest w pewnym sensie fascynujące, bo faceci są odrzucani choćby np. za drobne defekty charakteru, a kobiety już nie. Może być zjebana na maxa, może mieć mentalność krewetki, wyglądać jak morświn - byle dziuplę miała i jest kolejka bolców. Więc znaczenie słowa "incelka" chyba nie powinno być 1:1 porównywane z "incelem". Więc to:

14 minut temu, Dworzanin_Herzoga napisał:

Chyba, że celibat potraktuje się jako brak samca alfa na stałe

...może być ciekawą inspiracją

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek Kotoński napisał:

, obiecałem dziś że skoro wpychają nas na siłę w łatkę inceli,

Najlepiej nie reagować - niestety każdy nas odzew będzie zniekształcony w przekazie mediów głównego ścieku.  Jeżeli ktoś Ciebie nazwie głupim [cenzura] to zareagujesz i się odwrócisz? 

 

Najlepiej wrzucać na forum wszystkie znalezione artykuły poruszającą ową problematykę. Wtedy jest większa szansa, że bracia będą przygotowani na ewentualne "niespodzianki" w postaci nowo powstałego wyrażenia - jego genezy, znaczenia i wpływu w toczącej się cichej wojnie z samcami.. Praca u podstaw. 

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy określenie incelki będzie dobre. Moim zdaniem odpowiednie określenie na nie, to Harpie emocjonalne, które ciągle narzekają na mężczyzn jednocześnie czerpiąc z nich korzyści. 

 

Przykłady z zachowaniami mam gotowe, ale wolałbym wysłać ci link/i z przykładem na priv. Pani, którą obserwuje jest czystym okazem incelki działającej w sieci.

 

Z jednej strony cierpi, potrzebuje pomocy, wsparcia, a gdy ją otrzymuje od mężczyzn traktuje ich jak tampony emocjonalne do wygadania. Po czym dalej tworzy historie atakujących mężczyzn.

 

Pani ta ma nadwagę i jest dziewicą 28 letnią. Mieszka z matką której nienawidzi.

 

Napisz tylko słowo, a będą przesłane linki moje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam swoją definicję :D.

 

Incelki czyli kobiety nienawidzące i kobiet i mężczyzn (hadrkorowe feministki?). Często nieatrakcyjne i zakompleksione. Nienawidzą klasycznych kobiet, które wyglądają ładnie np. w zwykłych sukienkach czy normalnych długich włosach. Nienawidzą kobiet, które potrafią cieszyć się dziećmi i swoimi partnerami. Incelki narzucają innym kobietom swój punkt widzenia i "nowoczesny", wyzwolony styl bycia. Oficjalnie dlatego, że niebrzydki wygląd przeciętnych kobiet sprawia, że mają "stereotypowe", niemodne i starodawne role. A nieoficjalnie dlatego, że incelki tak nie mogą, więc innym to odbiorą. Poza tym będą rzucać gadki typu "jak to?! Zrobiłaś im śniadanie? Jak możesz się tak wykorzystywać?!".

 

Incelki nienawidzą mężczyzn bo nie zwracają na nie uwagi albo ich unikają. Kiedyś może się starały, może nawet kogoś zaliczyły myśląc, że skończy się ślubem a trafiła się jednorazowa przygoda z napalonym alfą. Po kilku miłosnych zawodach czują jak mogą skończyć a że agresja i frustracja jest tańsza niż rozwój to pójdą w to pierwsze. Niektóre zapiszą się do grup lewaków liżących nawzajem sobie tyłki i będą zasuwać na manifestacje. A tam obowiązkowo darcie mordy, walka o aborcję, paplanie o gwałtach, o kulturze gwałtu. Będą aktywnie działać by obrzydzić ludziom wokół związki, by wszyscy mieli przykro jak one.

 

Incelka będzie agresywna do mężczyzn - oczywiście tych, których uzna za niegroźnych (zwykłych, poczciwych białych rycerzy). Będzie z nimi rozmawiać na zasadzie doszukiwania się we wszystkim "słownych gwałtów", wyczulenia na "mowę nienawiści" i ukierunkowaną na walkę ze stereotypami. Gdzie tylko się da będzie z siebie robić ofiarę. Jeśli nie wyjdzie, będzie atakować. A że sama z sobą ustali, że jest ofiarą opresyjnego systemu nie będzie się wahać przed niczym. W końcu cel uświęca środki a "faszystów", "seksistów" i "nazistów" trzeba zniszczyć.

 

Na pewno będzie podkreślać, że inteligencja jest ważniejsza od wyglądu. Ona oczywiście nie ma wyglądu lub ma kompleksy więc musi grać "tą inteligentną i wyjątkową". Dlatego pojawią się wyjątkowe i inteligentne dodatki (nie w głowie a na ciele): tatuaże, kolczyki w nosie jak u krowy, tunele w uszach, jakieś kurde ćwieki w ubraniu, obroże, zielone szminki i włosy pod pachą. Dojdzie pieprzenie o akceptacji siebie (...tylko pieprzenie, bo akceptacji tam nie ma - to inni muszą jej przyklaskiwać za to jaka jest. Akceptacja ma spływać z zewnątrz).

 

Będzie jej brakować seksu dlatego będzie miała na jego punkcie obsesję. Objawi się to w próbach szokowania swoim "wyzwoleniem" albo "samowystarczalnością". Może będzie latać z gołą pizdą na różnych performensach z innymi wariatkami albo np. malować obrazy swojej szpary i nadużywać w żartach słów "moja wagina".

 

Poza tym atencja, mnóstwo atencji w sieci, np. na wykopie :D.

  • Like 4
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński

Skoro incel (involuntary celibate - niedobrowolny celibaciarz), to ktoś komu nie dają dupy, to wychodziłoby, że incelka, to kobieta, którą nikt nie chce posuwać. Jesteś pewny, że chcesz użyć tego okerślenia? Bo w walce na argumenty słowne mogą się tego przyczepić. Ewentualnie możesz powiedzieć incwelka, ale by się działo :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Still Mogę ci wysłać tylko ty pierwszy do mnie napisz, żebym mógł ci odpisać. Z faktu nie posiadania 250 postów, nie mogę jeszcze do wszystkich wysyłać wiadomości prywatnych.

 

Jak ktoś jeszcze chętny to pisać na priv do mnie. Zapodam linki osobom które według mnie są godne zaufania z racji dużej ilości punktów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AR2DI2 napisał:

To zawiedzione swoim życiem baby, które obwiniają o swoje niepowodzenia facetów i inne kobiety, a będace same dlatego, że nikt ich nie chce z powodu wymagań które postawiły za wysoko jak na swoje możliwości.

 

Mówisz o wszystkich kobietach, jakie do tej pory w życiu spotkałem. 

  • Like 2
  • Haha 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jezyku polskim mamy już jedną adekwatna nazwę. 

 

Incel = mizogin.

Incelka = tu jest problem, bo zjawisko niecheci do mężczyzn to mizoandria ale nie ma słowa oznaczającego taka osobę. Pewnie można by spróbować z mizoandryczką. 

 

Wychodzi na to, że nie ma takich osób za dużo bo nie zaistniała potrzeba ich nazwania. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie jak perfekcyjnie będą postawione argumenty to i tak znajdzie się ktoś, kto wytnie tekst z kontekstu, opowie to w takiej aurze intelektualizmu a fani będą mieli ulgę że mogą pocisnąć nam w necie. Ale nie mówię że trzeba się poddać, przeciwnie. Im więcej audycji, tekstów o aktualnych problemach i dobrych postów na forum tym lepiej bo może akurat ktoś trafi na Braci. Sam trafiłem tu przypadkiem bo szukałem w Google o smv. Można coś powiedzieć o filofobii. 

@manygguh Chyba z widłami by szukali  Marka jakby powiedział coś takiego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Kobiety "incelki" - pomożecie mi w audycji o tym zjawisku?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.