Skocz do zawartości

Przemoc ekonomiczna wobec mężczyzn


Rekomendowane odpowiedzi

Na wp.pl ukazał się artykuł: Oddaje żonie każdy grosz. "Zostaję z niczym" dotyczący przemocy ekonomicznej. Zapraszam do lektury.

 

https://parenting.pl/przemoc-ekonomiczna-wobec-mezczyzn

 

Za artykułem:

 

Niektórzy nie są świadomi, że doświadczają nadużyć. Jako najczęstsze przejawy przemocy finansowej, wymienić należy m.in.:

- ograniczanie lub odbieranie dostępu do kont czy innych form środków płatniczych,

- ograniczanie lub odbieranie możliwości podjęcia pracy, wymuszanie uzyskiwania wyższych zarobków, pracy w nadgodzinach lub pracy nieodpłatej na rzecz rodzinnej firmy, fikcyjne zatrudnienie w rodzinnej firmie,

- wydzielanie pieniędzy, zmuszanie do upokarzania się i żebrania o nie,

- odmawianie dokładania się do wspólnych wydatków np. na dom,

- kontrolowanie wydatków,

- przywłaszczanie pieniędzy dedykowanych innym członkom rodziny, przeznaczonych na utrzymanie domu, zawłaszczanie pensji, wykorzystanie kart kredytowych,

- generowanie zadłużenia rodziny, wymuszanie brania kredytów i pożyczek,

- niszczenie, wyprzedawanie lub zmuszanie do sprzedaży rzeczy osobistych partera lub innych członków rodziny,

- niepłacenie alimentów.

Edytowane przez Granatowy
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, przemoc nie ma płci. Nie jest to zgodne z linią "naszej partii", reprezentowaną w osobie Pani Zastępczyni Rzecznika, ale tak jest. Na to wskazuje logika, a nawet ten artykuł.

 

Poza tym, jeszcze jeden aspekt sprawy nasuwa mi się w tej sytuacji: wzbudzanie poczucia krzywdy. Czyli: baba mnie niszczy. Nie wiem czy to takie dobre. Okopiemy się w końcu każdy w swoim dołku i będziemy siedzieć samotnie. Może o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarze białorycerzy idiotów powalają.

 

górnik

pan łukasz to tak zwane du-a wołowa może to i dobrze że żona nie daje mu pieniędzy do łapki bo mógłby dostać małpiego rozumu i chłopak zrobił by sobie krzywdę

 

maciek

Całą kasę oddaję żonie bo, to ONA prowadzi dom. Mi kasa nie potrzebna bo wszystko załatwi żona, wódy cały barek ale nie piję ciuchów pełna szafa ,że nie mam kiedy się przebierać. Wielką radość sprawia mi jak żona potrafi wszystko z radością załatwić bo kasa jest w jednych rękach mądrej kobiety.

 

moto

no cóż.. sam jest sobie winien tej sytuacji??

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Morfeusz mnie tez to uderzyło o.O tu następna perełka:

 

TW OSKAR

"co to za małżeństwo, jak ona ma swoje, a on swoje, tak to żyją pary w konkubinacie w lewackiej europie, nie mogłem się napatrzyć, jak przychodzi parka do pubu i najpierw jedno wyciąga kartę i kupuje browara, a potem drugie, masakra jakaś. Można coś tak sobie odkładać na boku, na niespodziankę dla żony, ale takie życie na codzień to tylko u masonów"

To chyba kobieta pisała albo jakiś biały rycerz ale do potęgi N.

Co do przemocy jako takiej to przecież wszędzie się lansuje, że istnieje tylko przemoc gdzie facet jest sprawcą niezależnie jakiej metody przemocy.

Ciekawe jaki byłby wynik rzetelnych i obiektywnych badań w sprawie przemocy.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pazur2000 napisał:

Poza tym, jeszcze jeden aspekt sprawy nasuwa mi się w tej sytuacji: wzbudzanie poczucia krzywdy. Czyli: baba mnie niszczy. Nie wiem czy to takie dobre. Okopiemy się w końcu każdy w swoim dołku i będziemy siedzieć samotnie. Może o to chodzi?

Ja się okopałem. Nie narzekam.

 

Skakały, szczekały, że mało, że patriarchat- niech poniosą teraz konsekwencje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przyszło Wam do głowy, że te komentarze piszą kobiety? Dla więkoszści mężczyzn taka sytuacja to upokorzenie, więc nawet jeśli w tym trwają, to nie dzieliliby się tym, bo wiedzą, że to frajerstwo. Tak, są patologiczne przypadki, którzy są dumni z tego, że są pod pantoflem, ale nie zdziwiłbym się jeśli to byłby w większości kobiety podszywające się pod mężczyzn, by umocnić takie zachowania wśród mężczyzn i czerpać z tego korzyści.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddawanie swoich ciężko zarobionych pieniędzy innej osobie, niezależnie od płci, uważam za przejaw skrajnej nieodpowiedzialności.

A co jeśli Pani/Pan się odkocha tuż po wypłacie?

Do kolejnej taki facet/kobieta będzie jadł/a w kuchni Brata Alberta? Jak można tak rażąco zaniedbywać swoje bezpieczeństwo, narażając się na łaskę drugiej osoby?

A te białorycerskie komentarze są naprawdę żenujące. Siedzą pod pantoflem i jeszcze się tym chwalą. Dramat. Oby się jeden z drugim nie musiał przekonywać na własnym tyłku, że łaska kobiety na pstrym koniu jeździ.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta w malzenstwie manipuluje pozyciem seksualnym. czyli naturalnymi potrzebami mezczyzny. Jesli dodac jej zarzadzanie calymi finansami w tym dochodami malzonka to facet juz moze sobie strzelic w leb  To jego dotkna upokorzenia z jej strony i pogarda. Slaby sie podda..Kobiety nie maja pojecia o zarzadzaniu pieniedzmi w domowym gospodarstwie.

Dlatego nalezy zawierac intercyze przed slubem To ja zawsze powstrzyma przed manipulacjami.Przeciez one za maz wychodza z milosci, a nie dla jego pieniedzy i majatku , prawda?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly problem jest w tym, ze my w zaslepieniu zenimy sie z kims, kto po slubie staje sie innym czlowiekiem niz przed. My wierzymy, ze po slubie bedzie tak samo, ale one wiedza, ze wtedy wszystko sie zmieni. I zrobia wszystko, zeby tak sie stalo. Staropolskie powiedzenie brzmi tak : "Zje pica szlachcica i chlopu rade da."

Mlodzi Samcy....niech wasze oczy beda otwarte, portfele niedostepne,a uszy zamkniete na to co one chrzania.Licza sie tylko czyny. Ale zaliczac nalezy !

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego, który był szmacony przez swoją dziewczynę przed ślubem i mimo bardzo młodego wieku i braku wpadki, ciąży, ożenił się. Sam z siebie. Teraz po ślubie od razu dziecko. 

 

Dlaczego o tym piszę? Wyobraźcie sobie, że on mieszka u niej w mieszkaniu, wyremontowanym przez jej ojca i jeszcze pracuje u niego w firmie. Gościu już nigdy nie będzie miał nic swojego własnościowego. I jest pod pantoflem. Kombo!

 

Żonka wie ile wypłaty dostaje, bo wystarczy że spyta się swojego ojca (o ile ojciec nie daje pieniędzy od razu swojej córce, a nawet jeśli nie to wiadomo, kto tymi pieniędzmi zarządza) I wyobraźcie sobie sytuacje, gdy np będzie chciał zmienić pracę. Wtedy też może mieć krótko mówiąc przejebane. 

 

A to jak go strofuje w towarzystwie to już mi się żal totalnie chłopaka robi... "Co tak stoisz?!", "Zdejmij tę kurtkę, buty" "Zachowuj się!"

 

Kiedyś mu próbowałem przemówić do rozsądku, ale totalnie tkwi w matrixie. No cóż. Może kiedyś sam się obudzi. Byle bez większych konsekwencji psychicznych, zdrowotnych i życiowych. Chociaż w to głęboko wątpię...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Patton napisał:

""co to za małżeństwo, jak ona ma swoje, a on swoje, tak to żyją pary w konkubinacie w lewackiej europie"

 

Tak krótko mówiąc.

4f09d15e792d003a7dedf2bf8dd0c1b3_origina

No właśnie dobrze gada, facet trzyma całą kasę i zarządza tym wszystkim, żeby małżonka nie przepierdoliła wszystkiego co zarobi.

Edytowane przez radeq
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ElChico napisał:

Oby się jeden z drugim nie musiał przekonywać na własnym tyłku, że łaska kobiety na pstrym koniu jeździ.

A właśnie niech się przekonają na własnej skórze. Nie życzę nikomu źle ale niestety łyknięcie czerwonej pigułki dla zdrowia jest przeważnie poprzedzone traumą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, manygguh napisał:

A nie przyszło Wam do głowy, że te komentarze piszą kobiety?

Niestety jestem na wielu forach (szczególnie o tematyce piłkarskiej). Jak jest jest dział polityczny to wychodzi takie białorycerstwo.. oraz teksty w stylu:

 

5 godzin temu, Morfeusz napisał:

pan łukasz to tak zwane du-a wołowa może to i dobrze że żona nie daje mu pieniędzy do łapki bo mógłby dostać małpiego rozumu i chłopak zrobił by sobie krzywdę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/4/2019 at 5:34 PM, RealLife said:

Wiele takich historii by się szybko kończyło gdyby mężczyźni byli na równi traktowani z kobietami  w sądach a panowie mieliby rozum za młodu i pilnowali intercyzy jak oka w głowie. 

Intercyza nie jest już żadnym zabezpieczeniem. Kobieta ma inne prawne sposoby aby Cię pozbawić majątku. Naiwnością jest myśleć iż ustawowego przymusu oddawania pieniędzy mężczyzn kobietom można uniknąć. Kiedy wystarczająco dużo mężczyzn przestanie mieć relacje z kobietami - wezną to z podatków, albo wprowadzą nowe prawo które pozwoli kobiecie wybrać dowolnego nawet nieznanego mężczyznę i brać od niego pieniądze. To tylko kwestia czasu.

  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.