Skocz do zawartości

Kult homoseksualizmu


SławomirP

Rekomendowane odpowiedzi

 

Odcinka nie oglądałem, wpadłem poczytać komentarze.

 

Dominuje szał na punkcie gejowej orientacji, adopcji dzieci przez gejów i nienawiść do ludzi, którym cokolwiek się w tym nie podoba. Powoli zmierza, to w kierunku utworzenia polskiej policji lgbt, której odpowiednik istnieje już w UK.

 

To ja zwariowałem, czy 90% ludzi da się ogłupić w dowolny sposób za pomocą propagandy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest trochę szalonego entuzjazmu i jarania się gościem, którego widzieli 20 minut na YouTube. Ciągłe podkreślanie "wspaniały, niezwykły człowiek" i obowiązkowo gadka o zaciemniałych katolach. Mogliby wspomnieć przy okazji o wręcz barbarzyńskich muslimach w krajach gdzie panuje islam. Tam gejów zrzuca się z dachów wysokich budynków (są w necie filmy, które dokumentują tolerancję "religii pokoju"). U nas jakoś ta praktyka w ogóle jest pomijana... pewnie z 99,999% polaków było by absolutnie przeciwnych. Więc nie taki ciemnogród z Polski jak lewacy by chcieli.

 

Widziałem trochę hejtu na nacjonalistów. Ale powiedziałbym, że oni czasem pracują na taką opinię (nie wszyscy ale na pewno znacząca część). Wiele razy widziałem jak podczas wystąpień manifestacjach anty-UE czy anty-gender jak dali mikrofon takim przeciętnym, wyrwanym z łapanki np. ONRowcom to się czułem jakby taki powolny intelektualnie osiedlowy seba wygłaszał swoje przemyślenia. Popieram walkę z UE, z ideologią gender ale w jakiś kurde sprytniejszy sposób niż "yyyyyyyy, to są wrogowie polskości. Yyyyyy no i trzeba z nimi walczyć nim zniszczą Polskę!". I żeby jeszcze przemawiali, żeby mówili a nie...

 

Np. taki Krzysztof Bosak potrafi kulturalnie dyskutować i argumentować przeciwko lewackiemu spierdoleniu. Ale mam wrażenie jakby znacząca część narodowców próbowała spieprzyć każde jego starania o ukazanie patriotów jako normalnych ludzi. Nawet pomijając ich zachowania i styl wypowiedzi - po co oni w ogóle odróżniają się od innych ludzi wyglądem? I dlaczego czasem wyglądają jak hitlerjugend? Przecież oni sami się podkładają. Taki przykład:

 

Tu zdjęcie hitlerjugend:

180px-Bundesarchiv_Bild_119-5592-14A,_Gr

Tutaj zdjęcie narodowców:

5e73961a903c49a299ab1697a5e5979d,780,0,0

A tutaj zdjęcie amerykańskich neonazistów:

naziparty_ron_paul_exc.jpg

Ja mam takie wrażenie czy oni nie potrafią nawet zadbać o wizerunek na tyle by nie być kojarzonymi z armią nazioli ??

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, SławomirP said:

 

To ja zwariowałem, czy 90% ludzi da się ogłupić w dowolny sposób za pomocą propagandy

Gdzieś (niestety na ten moment nie mogę sobie przypomnieć gdzie) usłyszałem, że temu gejowskiemu boomowi winny jest wszechobecny estrogen dodawany do jedzenia, wody oraz ulubionego alkoholu Januszy. No i w dodatku media promujące określone style ubioru.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, SzejkNaftowy napisał:

Ja mam takie wrażenie czy oni nie potrafią nawet zadbać o wizerunek na tyle by nie być kojarzonymi z armią nazioli ??

Nie ma niekontrolowanych procesów. Środowisko narodowców jest infiltrowane i celowo osłabiane, bo gdyby RN dostał 30% na wyborach, to mielibyśmy totalne przetasowanie w polityce. Oczywiście wielu lobby jest to nie na rękę, więc takie ruchy trzeba zadusić w zarodku. Danie łatki nazista/ faszysta automatycznie odbiera to poparcie, bo w Polsce się to źle kojarzy (np. na Łotwie są odragnizowane parady weteranów SS i ich potomków, ale tam jest to element konfrontacji z komunizmem i Rosją ogólnie). Tak więc wszystko zależy od koniunktury, a większoś ludzi jest nieogarnięta, bez względu na partię w której są.

 

@SławomirP Jaka jest pozycja rządu odnośnie takiej policji? Nie wiem, czy to przejdzie przy obecnej opcji politycznej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, manygguh napisał:

Środowisko narodowców jest infiltrowane i celowo osłabiane, bo gdyby RN dostał 30% na wyborach, to mielibyśmy totalne przetasowanie w polityce. Oczywiście wielu lobby jest to nie na rękę, więc takie ruchy trzeba zadusić w zarodku.

Dokładnie to właśnie obserwujemy od wielu lat w polskiej polityce. Dlaczego w Polsce nie może odrodzić się przedwojenna endecja? Ano dlatego że za każdym razem jakaś niewidzialna ręka torpeduje jakąkolwiek próbę utworzenia takiej partii; a to przez solidarne zamilczenie w mediach (wszystko jedno jakiej orientacji, w tym względzie panuje pełna zgoda), a to z kolei przez monstrualne nagłośnienie jakiegoś głupiego incydentu (spalenie kukły itp.), sprowokowanego zresztą być może przez podstawionych prowokatorów, a to przez ośmieszenie itd. Uważam że dzieje się tak dlatego że odrodzenie partii narodowej-endeckiej jest głęboko nie na rękę duopolowi magdalenkowemu, który nam niemiłosiernie panuje od 1989r., jak również nieprzyjaznym nam trzem państwom (nie muszę ich wymieniać), których służby - jestem tego więcej niż pewien - robią wszystko aby storpedować/ośmieszyć jakąkolwiek próbę restytucji endecji, mającej przecież tak bogatą kartę w historii Polski. Wrogie nam siły zewnętrzne i zależni od nich wewnętrzni sługusi doskonale wiedzą że sukces takiej partii mógłby zapoczątkować prawdziwe odrodzenie się Państwa Polskiego. Zwróćcie np. uwagę na pedagogikę wstydu jaką nas karmiono tyle lat, byle byśmy tylko zapomnieli, że byliśmy kiedyś wielkim narodem i stoi za nami naprawdę wspaniała, unikalna tradycja państwowo-mocarstwowa.

Józef Piłsudski ostrzegał, że w tym miejscu Europy gdzie leżymy, nie ma miejsca na słabe państwo. A Roman Dmowski - którego 80 rocznicę śmierci właśnie obchodziliśmy -  stwierdził krótko: "Jestem Polakiem, więc mam obowiązki Polskie". To zdanie powinniśmy sobie powtarzać codziennie wiele razy. Gdyby wzięli je sobie do serca nasi politycy, inaczej byśmy wyglądali.

Wracając do partii narodowej-endeckiej; mam nadzieję że jakimś cudem jednak się odrodzi; bez tego nie wyobrażam sobie odzyskania suwerenności przez Rzeczpospolitą.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, manygguh napisał:

Nie ma niekontrolowanych procesów. Środowisko narodowców jest infiltrowane i celowo osłabiane, bo gdyby RN dostał 30% na wyborach, to mielibyśmy totalne przetasowanie w polityce. Oczywiście wielu lobby jest to nie na rękę, więc takie ruchy trzeba zadusić w zarodku. Danie łatki nazista/ faszysta automatycznie odbiera to poparcie, bo w Polsce się to źle kojarzy (np. na Łotwie są odragnizowane parady weteranów SS i ich potomków, ale tam jest to element konfrontacji z komunizmem i Rosją ogólnie). Tak więc wszystko zależy od koniunktury, a większoś ludzi jest nieogarnięta, bez względu na partię w której są.

 

@SławomirP Jaka jest pozycja rządu odnośnie takiej policji? Nie wiem, czy to przejdzie przy obecnej opcji politycznej.

Ja bym dodał też do niszczenia idei narodowej robienie z narodowców fanatycznych wyznawców Boga Jahwe. Bieganie na pielgrzymki i marsze intronizacyjne Jezusa (nie wiedziałem, że państwo polskie to monarchia ? ) ma obrzydzić idee narodowe ludziom jako tako ogarniętym, którzy w gruszki na wierzbie tak łatwo nie wierzą. KRK nie może być korzeniem nacjonalizmu polskiego (czy jakiegokolwiek innego) z założenia, jest to przecież między(ponad)narodową organizacją ale chłopcy z NOP tego nie widzą co zrobić.

 

Wracając do kultu homoseksualizmu to mam dziwne wrażenie, że przykład idzie od "elit", może takie praktyki na najwyższych szczeblach politycznych są częstsze niż nam się wydaję? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, SSydney napisał:

 KRK nie może być korzeniem nacjonalizmu polskiego (czy jakiegokolwiek innego) z założenia, jest to przecież między(ponad)narodową organizacją ale chłopcy z NOP tego nie widzą co zrobić.

Dlatego bardzo żałuję, że nasz król Zygmunt August zawahał się i nie ogłosił powstania niezależnego od Rzymu Kościoła narodowego w Polsce (wzorem Henryka VIII w Anglii), choć miał takie zamiary.

Edytowane przez Pilot Pirx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze wkurza niemiłosiernie stwierdzenie, że "Homoseksualizm nie jest chorobą."

Otóż, surprise, jest.

Celem seksu jest rozmnażanie, gdyby homoseksualizm był czymś normalnym to geje i lesbijki mogliby zachodzić w ciążę między sobą tzn. lesbijki z lesbijkami i geje z gejami.

Edytowane przez BydlakŚmierdziel
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma Netfliksa lub HBO zauważył pewnie że praktycznie w każdych ich produkcjach są wątki z homoseksualistami. Wręcz przedstawia się homoseksualistów jako ludzi na poziomie, którzy są wzorem.

Taka tam lewacką zepsuta ideologia, wmawianie czegoś na siłę, nazywanie czegoś normalnym.... dwóch facetów bawiących się swoimi odbytami i siurkami - to nic fajnego, ok ...lubią - ich sprawa, dla dlaczego do "chuja karmazyna" ktoś mi wmawia że to fajne... 

Co do adopcji dzieci przez pary homoseksualne, byłem i będę na nie, za pedofilę powinni kastrować, a wiąże się ona bardzo często właśnie z homoseksualistami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, BydlakŚmierdziel napisał:

Mnie zawsze wkurza niemiłosiernie stwierdzenie, że "Homoseksualizm nie jest chorobą."

Otóż, surprise, jest.

Celem seksu jest rozmnażanie, gdyby homoseksualizm był czymś normalnym to geje i lesbijki mogliby zachodzić w ciążę między sobą tzn. lesbijki z lesbijkami i geje z gejami.

A więc coś jest chorobą, bo Ty tak uważasz, tupnięcie nóżką i koniec?

Trafnym stwierdzeniem mogłoby być, że nie jest normalny - bo normą jest, że znaczna część społeczeństwa to osoby heteroseksualne, ale homoseksualizm nie jest chorobą. O osobie, która urodziła się bez nóg nie powiesz, że jest chora. Taka się urodziła, to jej cecha. I tutaj też można powiedzieć, że taka osoba nie jest normalna, bo normą jest, że większość ludzi ma nogi.  

2 minuty temu, wojkr napisał:

Kto ma Netfliksa lub HBO zauważył pewnie że praktycznie w każdych ich produkcjach są wątki z homoseksualistami. Wręcz przedstawia się homoseksualistów jako ludzi na poziomie, którzy są wzorem.

Taka tam lewacką zepsuta ideologia, wmawianie czegoś na siłę, nazywanie czegoś normalnym.... dwóch facetów bawiących się swoimi odbytami i siurkami - to nic fajnego, ok ...lubią - ich sprawa, dla dlaczego do "chuja karmazyna" ktoś mi wmawia że to fajne... 

Co do adopcji dzieci przez pary homoseksualne, byłem i będę na nie, za pedofilę powinni kastrować, a wiąże się ona bardzo często właśnie z homoseksualistami.

Chodzi o to, żeby uczyć młode pokolenia, że wykluczanie innych ze względu na swoje cechy wrodzone jest bardzo krzywdzące. Dlaczego zawsze kiedy mowa o homoseksualizmie, tak wielu mężczyzn tak niesamowicie przejmuje sposób współżycia innych mężczyzn, a lesbijki nie wywołują takiego oburzenia? Jestem facetem hetero ale nigdy przez myśl mi nie przeszło, żeby oburzać się faktem, że obce mi osoby mają inne preferencje łóżkowe niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Nevermind napisał:

Jestem facetem hetero ale nigdy przez myśl mi nie przeszło, żeby oburzać się faktem, że obce mi osoby mają inne preferencje łóżkowe niż ja. 

To naucz się, Panie Hetero, regulaminu tego forum, który zakłada przywitanie się i avatar, zanim włączysz się do dyskusji.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka lat temu była cała masa takich filmów na YT.

Dzisiaj ciężko coś znaleźć i nawet na blogach gdzie była cała masa linków do podobnych filmów to próba odtworzenia kończy się szarym ekranem z wiadomymi napisami.

Cenzura działa.

Od razu zaznaczam, że ja sam nie jestem przedstawicielem żadnej organizacji religijnej.

Moje życie staram się opierać na Prawie Bożym i wierzę w Jezusa Chrystusa.

 

Wypowiedź kogoś kto nagle ni z gruszki ni z pietruszki pierwszy raz loguje się na forum i zaczyna od walki z czyimiś poglądami zamiast przywitać się i przestrzegać regulaminu jest dowodem, że to forum jest także obserwowane.

Wjeżdża nowa osoba o nicku "Nevermind" i od razu atakuje @BydlakŚmierdziel z powodu jego zdrowego myślenia.

Nie prosi o radę, nie zapoznaje się z forum tylko od razu "przypadkiem" ładuje się w dyskusję na temat homoseksualizmu i łubudu.

 

 

Poniżej relacja z doktorem Brownem

 

Edytowane przez Ivar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedalstwo jest nienormalne. Jest zaburzeniem. Definicja normalności jest raczej prosta do uchwycenia. Osoba bez nóg jest nienormalna wśród osób z nogami, jest anomalią. Tak jak blondynka wśród brunetek itd. Nienormalność nie jest wartościująca, to nie obelga. Chyba, że celowo w kontekście chce się kogoś porównać do chorego psychicznie. 

 

To nie kult. Oni są taranem. Mają rozbijać społeczeństwa, obezwładniać grając ofiarę opresyjnego, religijnego motłochu. 

Edytowane przez Status_6
Dodanie wątku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SzejkNaftowy napisał:

Widziałem trochę hejtu na nacjonalistów.

Każdego kto psioczy na nacjonalizm - odsyłam do definicji tego słowa.

Co to jest nacjonalizm ?

Nacjonalizm to jest pogląd, z ktorego wynika, że dana wspólnota etniczna ma prawo do zorganizowania się w państwo.

 

Zwracam uwagę na określenie "ma prawo" Co oznacza, że można ale obowiazku nie ma. Kazdy dorosły obywatel naszego kraju ma prawo palić papierosy. A to oznacza, że musi ? Oczywiście nie.

 

I co z tego wynika ?

Wspólnotą etniczną są na przykład Francuzi. Albo Niemcy. Albo Włosi. Albo Hiszpanie czy Polacy.

Mają swoje państwa ? Mają.

Co w tym złego ? Nic.

 

Wspólnotą etniczną są na przykład Górale. Albo Kurpie. Albo Kaszubi.

Mają swoje państwa ? Nie mają.

Bo sami nawet tego nie chcą.

Co w tym złego ?

Tak samo - nic

 

Cała Europa zorganizowana jest państwowo na zasadzie nacjonalistycznej. Ba mało - nie tylko Europa ale i szereg innych krajów.

Co w tym złego ?

Ano nic. To całkowicie naturalny proces.

 

Czym innym jest szowinizm. Ktory zakłada, że jedne narody są lepsze niż inne.

Są dwa kliniczne przykłady narodów szowinistycznych. Pierwszym są Niemcy, drugim - Żydzi.

 

W naszym i tak już wystarczająco nieszczęsliwym kraju od lat pomieszane są pojęcia.

Twierdzi się na przykład, że Hitler to była cytuję "skrajna prawica"

Co wprowadza dysonans poznawczy przy rozszyfrowaniu skrótu NSDAP - co oznacza Nationalsozialistische Deustsche Arbeiterpartei - czyli narodowosocjalistyczna niemiecka partia robotników

Od kiedy partie robotnicze, w dodatku socjalistyczne sa prawicowe ?

 

Albo - PiS to prawica. Identyczny ROTFL :)

 

Typowy przykład pojęcia sprzecznego wewnętrznie jak:

- trabant limuzyna

- prawicowy związek zawodowy

- żonaty kawaler

- biały murzyn

- bogurodzica dziewica.

 

Ot co :)

 

 

Edytowane przez Bonzo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oburzam się o to że ktoś ma inne preferencję - jego prywatna sprawa, to raz a dwa to to że nie musi mi się to podobać, jak również to że nie muszę o tym wiedzieć.

Mówi się bardzo dużo o tolerancji i akceptacji, więc dlaczego nie akceptuje się tych, którzy nie podzielają poglądów mniejszość. To że ktoś jest homoseksualny ...ok, ale dlaczego się w takim duchu edukuje dzieci - które w większości mają preferencje heteroseksualne? Po co wmawia się im że  bycie osobom homoseksualną jest fajne, modne i wogóle powinno się spróbować tego ??? Dla mnie to zbrodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, SławomirP said:

To ja zwariowałem, czy 90% ludzi da się ogłupić w dowolny sposób za pomocą propagandy? 

Takie czasy. Prali mózgi gówniarzerii i co naiwniejszym idiotom bez własnego zdania i są efekty. A najskuteczniejszy trick jaki zastosowali, to ten, że jak nie kochasz LGBTIQWERTY to jesteś nienowoczesny, zacofany i zaściankowy. 
No więc hołubią zboczenia, bo to według nich synonim nowoczesności i otwartości.

Ja bym się tam zbokami nie przejmował. Są teraz promowani i chronieni politycznie, bo są potrzebni jako jeden z frontów walki z konserwatywną rodziną. Kiedy przestaną być potrzebni ( a przestaną na sto procent jak pokazuje historia rewolucji), a cele rewolucyjne zostaną osiagniete, muslimy ich po prostu wyrżną jak kurczaki. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, AR2DI2 napisał:

a cele rewolucyjne zostaną osiagniete, muslimy ich po prostu wyrżną jak kurczaki.

Wahadło wychyla się raz w jedną a raz w drugą stronę.

Gdy przestanie się wychylać w stronę homosiów (a przestanie) - to wychyli się w stronę przeciwną.

I wskutek nachalnej propagandy obecnej - homosie mogą ulec pogromom.

 

Najgorsze jest to, że ofiarą tych pogromów padną normalni, porządni homosie, którym ani w głowie promowanie swej seksualności.

Znam kilku normalnych homosiów i wszyscy zgodnie twierdzą jedno - że im na rozgłosie nie zależy, wręcz przeciwnie - zdecydowanie wolą jesli ich seksualność jest tajemnicą, prywatną sprawą.

 

Zaś działacze LGBT to nikt inny tylko karierowicze, którzy chcą się medialnie wybić na plecach zwykłych, nikomu nie przeszkadzających homosiów. I koszty tego poniosą  niewinni. Jak zwykle zresztą.

 

Homoseksualizm bowiem nie jest żadnym nowym zjawiskiem. To zboczenie istniało od zawsze. Jest to niewielka, wąska grupa dotkniętych dewiacją facetów (i kobiet także) - i jesli tylko swoje sprawy załatwiają między sobą, po cichu, bez rozgłosu - to żadnego problemu nie ma.

 

Tak samo istnieją ślepi, głusi, ułomni, bez nóg. Tyle, że jak na razie nikt nie uprawia propagandy inwalidztwa - czyli, że być ślepym to lepiej niż widzieć, być głuchym to lepiej niż słyszeć i być bez nóg - to lepiej niż chodzić.

A w wypadku homopropagandy tak właśnie jest. I co wiecej - pompuje się medialnie tych co sobie orientację zmienili albo wręcz nawet płeć ! (Ann Grodzk na przykład czy inna Rafalala)

To dokładnie tak jakby ktoś zachęcał - aby zdrowy chłop upierdolił sobie nogi przy samej dupie i dołączył do grona inwalidów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Bonzo said:

Wahadło wychyla się raz w jedną a raz w drugą stronę.

Gdy przestanie się wychylać w stronę homosiów (a przestanie) - to wychyli się w stronę przeciwną.

I wskutek nachalnej propagandy obecnej - homosie mogą ulec pogromom.


Ja myślę, że przy okazji tego całego "niech nas zobaczą", różnej maści służby realizowały jeszcze jeden cel - skatalogowali ich sobie, wszak mając na "patelni" czyli na ulicach tylu dewiantów, tak na wszelki wypadek porobili im zdjęcia i pozakładali teczki. Służby jak wiadomo, działają zawsze "na wszelki wypadek". Tak jak potrafią 10 lat wcześniej powsadzać śpiochów, czyli agentów mających zacząć działać dopiero za 10 lat, tak i " w razie czego" z wyprzedzeniem, a mając świadomość że wiatry polityczne i obyczajowe się zmienią, bo zmieniają się zawsze, mają już gotowe materiały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojkr

O tolerancji się świadomie kłamie, a nie mówi. Tole ranti, czyli cierpliwie znosić. Akceptacja, to inne pojęcie, a te świnie chcą to zrównać. Tak samo małżeństwo : matri monium, czyli opieka nad matką. W sensie matką swojego dziecka lub przyszłego dziecka. Dwóch debili z rozwalonymi odbytami, nie jest w stanie zawrzeć małżeństwa, bo żaden nie może być matką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geja traktuje jak normalnego człowieka, mógłby być moim sąsiadem i podałbym sobie z nim rękę na przywitanie, jeśli nie zobaczyłbym na jego ręce nic lepkiego. :D 

 

A Tak na serio to geje nikomu nie szkodzą, homosie za to szkodzą.

 

Różnica między nimi jest taka że geja nie odróżnisz od hetero, dopóki nie zaglądniesz mu do łóżka.

 

Natomiast homosia widać na pierwszy rzut oka, mówi każdemu o swoim zamiłowaniu do penisów, ubiera się pedalsko, chodzi na marsze lgbt, promuje homo.

Zazwyczaj robi to, bo to jest modne, bo przynależy do grupy,bo zwraca na siebie uwagę, czasem w ogole nie kręcą go siusiaki, nie licząc swojego.

 

Także dla gejów należy sie szacunek taki sam jak dla każdego innego hetero faceta, tak samo lesbijce, czy bi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AR2DI2 napisał:

z wyprzedzeniem, a mając świadomość że wiatry polityczne i obyczajowe się zmienią, bo zmieniają się zawsze, mają już gotowe materiały

Generał Kiszczak w 1985 roku odpalił akcję "Hiacynt" w SB.

Zbierano kwity na homosiów, zakładano teczki i katalogowano.

 

Parę lat później szkopy miały z tego niezły uzytek.

Bo w ten sposób weszli w posiadanie teczki zawodnika TW Kosk.

A co z tego wynikło - napisałem tu:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.