Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

On 1/4/2019 at 7:58 AM, Rnext said:

ona tak powiedziała naprawdę czy to tylko taki mem? 

Naprawdę. Jest na insta, wystarczy kliknąć.

 

Ona w ogóle jest totalną lewaczką - ma na przykład instalację pd hasłem #jestemzagrożonymgatunkiem

Quote

spójrzcie na tę wymowną, instalację na drugim zdjęciu. „Politycy debatujący nad globalnym ociepleniem”... Jakże adekwatna! Tylko 1°C dzieli nas od ZAGROŻENIA WYGINIĘCIEM !
Zostało nam 12 lat. Jeśli w tym czasie nie powstrzymamy wzrostu temperatury, dopuszczając by podniosła się o kolejny stopień, czeka nas katastrofa klimatyczna.

 

Nie wiem skąd jej się wzięło 12 lat - może planuje na rok 2030 koniec świata? To była dygresja.

 

Bredzenie o tym, że będzie coraz więcej katastrof i że wyginiemy za 12 lat bo się temperatura o 1°C podniesie. Po pierwsze się tyle nie podniesie w tym czasie (rośnie 0,1-0,2°C na dekadę a ostatnio, od 2016 nawet spada). Temperatury dziś wcale nie są wyższe niż w średniowieczu, nie wspominając o epoce brązu:

climate.jpg

 

 

po drugie z tymi katastrofami to jest tak:

liczba nazwanych huraganów rośnie: (swoją droga to bardzo naukowa kategoria "nazwane huragany", bardzo naukowa, zapewne Maja O. jest tam - gdziekolwiek to jest - zatrudniona przy nazywaniu ich, aby więcej... nazw)
atlhist_hires.gif

 

ale już ich energia (to już brzmi naukowo, energia jest wielkością fizyczną, nie to co nazwa) spada - więc nawet jeśli tych nazwanych jest więcej to jednak robią mniej szkód.

 

global_running_ace.jpg

 

Liczba i ostrość susz spada: (na wykresie w dół oznacza większe susze, w górę mniejsze)

Liczba powodzi wydaje się być odwrotnie proporcjonalna do temperatury : (pod powyższym linkiem, kliknąć powodzie)

 

No i pewnie niedługo powie, że się podusimy... a czekaj, ktoś już to powiedział.

Gratulacje pani ekspert.

 

* tak się rozmarzyłem o tym klimacie bo nie mogę słuchać takich bredni. Wracamy do tematu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.